Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съединител - какъв, къде, колко? Искам да е читав!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съединител - какъв, къде, колко? Искам да е читав!

    Симптоми: 1. От доста време наблюдавам тенденция на по-трудно влизащи скорости - масло има, нямам оплаквания от кутията.2. Като пускам съединителя без газ притръсква доста и винаги давам газ като включвам първа или задна.3. Първа и задна влизат по-трудно. От време на време и другите скорости влизат трудно.Въпроси(говоря за пълен комплект):1. Каква марка?2. От къде?3. Колко?П.С. Знам, че е коментирано многократно, но все пак искам по-актуална информация.Мога да дам и повече, но да си струва качеството! Не говоря за съединител, който след 1 година пак ще сменям.

    #2
    питаш Киро Алфатабеше ми казвал преди за моята, но не помня нищо
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      1.Valeo2.3.От тук: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=3510
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        Nino написа:
        Доколкото знам Valeo имат доста ментаци. Освен това в магазина на ЕВРО 07 в Русе, бях ходил и станах свидетел на коментар за Валео между собственици на сервиз и продавача. Продавачът се оплака, че сменения от тях съединител Валео на неговия Форд бил отново за смяна (карал го е само 6 месеца) и тези от сервиза му обясниха, че съединители Валео за леки автомобили не били за препоръчване, защото били не качествени. Валео били добри при за камиони. Виждаше се, че се познават от отдавна и са приятели.

        Коментар


          #5
          Ами сложи си "Борг&Бег" тогава! Влез и по другите итал форуми и поразгледай! В противоречие на чутото от теб.Монтьорите които ме накараха да купя "VALEO", казаха: - "дори турско и корейско да е, но Валео!" Цитирам ти дословно! Иначе, на "Стамболийски" има съединители и по 90 лв, купи си от тях. Само за инфо, Валеото което купих от T&N CAR, беше с поръчка и струваше комплекта 330лв.
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Nino написа:
            Ами сложи си "Борг&Бег" тогава! Влез и по другите итал форуми и поразгледай! В противоречие на чутото от теб.Монтьорите които ме накараха да купя "VALEO", казаха: - "дори турско и корейско да е, но Валео!" Цитирам ти дословно! Иначе, на "Стамболийски" има съединители и по 90 лв, купи си от тях. Само за инфо, Валеото което купих от T&N CAR, беше с поръчка и струваше комплекта 330лв.
            Доволен ли си?Някакси не ми хареса история с Валео на Здравко - не можа и една година да изкара с Валео.Сега си е сложил АР.

            Коментар


              #7
              VALEO . LUK. SACHS- това са хубавите съединители валео го продават в софия експорт , лук във ауто хелп а закс във ДиН тел във софия не мога да ти кажа за съжеление
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                doofiat написа:
                Доволен ли си?Някакси не ми хареса история с Валео на Здравко - не можа и една година да изкара с Валео.Сега си е сложил АР.
                да, но май част от чарковете са Valeo
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  doofiat написа:
                  Доволен ли си?Някакси не ми хареса история с Валео на Здравко - не можа и една година да изкара с Валео.Сега си е сложил АР.
                  Извода можеш да го направиш след като питаш и Здравко колко струва неговия.Какво значи доволен? Сега може да съм, но утре като се счупи няма да съм.Смених го началото на юни, да съм минал 7-8хил. км и е доста рано да кажа доволен ли съм.... съединител е все пак, а не масло и хидлавлични повдигачи.Стария /сменения/, беше общо взето добре с изключение на акс.лагер, който беше "ошав"... ама кой сваля и качва скорости за един аксиален лагер само?!
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    stef написа:
                    VALEO . LUK. SACHS- това са хубавите съединители валео го продават в софия експорт , лук във ауто хелп а закс във ДиН тел във софия не мога да ти кажа за съжеление
                    Ауто Хелп нямат съединители ЛуК за ФИАТ.За мен най-добре е Делфи или Борг и Бек(което май е горе-долу едно и също).Иначе Захс от Аутоплюс, но за Типо беше 260лв...за Брава не знам.Там пък Валео-то за Типо беше 180лв.А също добър вариант е и АП.Въпрос на личен избор, едва ли гореспоменатите марки имат разлика в качеството.А и все пак животът на съединителя зависи и от крака на водача
                    N.Y. State of Mind

                    Коментар


                      #11
                      Re: Съединител - какъв, къде, колко? Искам да е читав!

                      doofiat написа:
                      Симптоми: 1. От доста време наблюдавам тенденция на по-трудно влизащи скорости - масло има, нямам оплаквания от кутията.2. Като пускам съединителя без газ притръсква доста и винаги давам газ като включвам първа или задна.3. Първа и задна влизат по-трудно. От време на време и другите скорости влизат трудно.Въпроси(говоря за пълен комплект):1. Каква марка?2. От къде?3. Колко?П.С. Знам, че е коментирано многократно, но все пак искам по-актуална информация.Мога да дам и повече, но да си струва качеството! Не говоря за съединител, който след 1 година пак ще сменям.
                      Твоят оригинален съединител си е AP !И VALEO да сложиш няма да сбъркаш и Lucas, също и SACHS и т.н. само да са истински! Останалото е въпрос на цена на производител и вносител! За дизела и турбо дизела е важно да са маркови!Виж в сайта има три от популярните марки и прецени!

                      Коментар


                        #12
                        Ами аз се оплаквам от т.нар. "корейско валео" което ми набута оня идиот с опашката от симеон, а на брaвата сложих именно AP по препоръка на Николай от маг. на Стамболийски, като и той каза че с това излизат колите от завода. Цените бяха съответно: 145 лв за комплект корейско валео и 186 лв за комплект AP.
                        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                        http://forum.fiat-bg.org

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря ви колеги!Ще заложа на АР, но ще изчакам доставка от hit-ko.Ще пиша още по темата като го монтирам след около две до три седмици максимум.

                          Коментар


                            #14
                            doofiat написа:
                            Благодаря ви колеги!Ще заложа на АР, но ще изчакам доставка от hit-ko.Ще пиша още по темата като го монтирам след около две до три седмици максимум.
                            снимаи феродото
                            селото се оказа точно в града

                            Коментар


                              #15
                              Наско беше снимал моето в темата където беше писал как ми е сменил съединителя.
                              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                              http://forum.fiat-bg.org

                              Коментар

                              Working...
                              X