Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем

    IОт известно време съм горд собственик на Fiat Tempra 1.8 i.e./91 г.Имам проблем с бензиновата сонда.Знам че имам около 15 л.,а на таблото ми е 0.Измерих напрежението на щепселното съединение към сондата-около 5 в.Толкова ли трябва да бъде?Таблото е дигитално.Тази сонда на eku-то ли дава сигнал?Питам,защото от време на време индикацията е нормална и виждам истината.Дали проблема е в сондата? Имал ли е някой подобен проблем?Моля,помогнете!Предварително благодаря!!!
    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

    #2
    И при мен е така ту показва стойност ту ми пада на нулата и свети лампичката но аз не му обращам внимание защото сигнала не отива в компютъра
    Brava 1.8 16V

    Коментар


      #3
      Колега, почистване не е необходимо защото резистивната матрица постоянно се къпе в бензин! Вероятна причина е износването на матрицата, но най-често е в присъединителните букси (окисление на контактите) което води до грешни показания (съпротивлението на матрицата се сумира със съпротивлението на контактите), както беше в моя случай и на още 2 дедри на мои приятели. Но за да си решиш изцяло проблема отварянето на резервора е препоръчително и с помощта на омметър и механично и плавно местене на поплавъка (на ръка) ще разбереш дали е от матрицата (нарастването на показанията трябва да е плавно)Айде безаварийно!

      Коментар


        #4
        леле малееее

        проблема можеш да го решиш с нова сонда
        -------------------------------
        0898506763

        Коментар

        Working...
        X