Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Примигва ми лапмата на инжекционната система JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Примигва ми лапмата на инжекционната система JTD

    Колеги, от последната смяна на масла/накладки/филтри + пистов ремък ми примигва от време на време лампата на инж.система. Прави го за по 1, за по 5, за по 10 секунди; прави го на 850 об, на 1600 об, на 2200 об; т.е. по всяко време, скорост и обороти. Вчера бях на диагностика при Бобо - каза, че е натрупала много грешки и не може да гадае от коя е-зачисти ги и каза като светне пак да му звънна. Днес сутринта по пътя за работа светна пак. Уговорихме се за следобяд пак да я види. Според него има 2 варианта - 1. Незацепен ангренажен ремък (прескочил) или 2. Недостатъчно налягане на горивото. Каза, и че второто било лошо. Та въпросът ми е не би ли трябвало и при 2-та варианта да има нещо друго-да няма мощност, да прекъсва, да не пали... И кое му е лошото?
    Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
    www.fiat-bg.org/forum

    #2
    Re: Примигва ми лапмата на инжекционната система JTD

    Blue написа:
    Колеги, от последната смяна на масла/накладки/филтри + пистов ремък ми примигва от време на време лампата на инж.система. Прави го за по 1, за по 5, за по 10 секунди; прави го на 850 об, на 1600 об, на 2200 об; т.е. по всяко време, скорост и обороти. Вчера бях на диагностика при Бобо - каза, че е натрупала много грешки и не може да гадае от коя е-зачисти ги и каза като светне пак да му звънна. Днес сутринта по пътя за работа светна пак. Уговорихме се за следобяд пак да я види. Според него има 2 варианта - 1. Незацепен ангренажен ремък (прескочил) или 2. Недостатъчно налягане на горивото. Каза, и че второто било лошо. Та въпросът ми е не би ли трябвало и при 2-та варианта да има нещо друго-да няма мощност, да прекъсва, да не пали... И кое му е лошото?
    Кофти гориво!!! При мен беше от това и от както сипвам само ОМВ Супер/Алпин дизел нямам проблем!http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...EC%EF%E0%F2%E0
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Ами аз зареждам само на OMV - Alpine или Sprint, в една бензиностанция на мои хора- Inoxis или на Lukoil. Слагам добавки, редувам ги, както и бензиностанциите редувам. Не вярвам да е само горивото.
      Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
      www.fiat-bg.org/forum

      Коментар


        #4
        И според мен е лошо гориво.. може да пробваш с добавка за почистване на инжекторите.Интересно е обаче как се държи автомобила ти спрямо преди? Ако е проблем с налягането то при теб би трябвало да засегне впръскването по всички инжектори от където предполагам, че ще доведе до проблеми с мощността.Не знам каква е вероятността при смяната на горивния филтър да е попаднала някакви външни частици, които да запушват инжекторите...
        FIAT Marea 1.9 JTD HLX

        Коментар


          #5
          И аз си мисля, че ако имам проблем с налягането колата няма да върви, а тя си върви като пушка!
          Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
          www.fiat-bg.org/forum

          Коментар


            #6
            Blue написа:
            И аз си мисля, че ако имам проблем с налягането колата няма да върви, а тя си върви като пушка!
            Абсолютно!Какво стана, сипва ли Хелиос-лятна за 200 л ?

            Коментар


              #7
              Хелиос - лятна, ама за около 100 л на пълен резервоар от 200 км карам. :D Преди това съм слагала STP - и двата вида. А друго да питам - аз карам до към 2200, 2500 оборота максимум. Дали не трябва да я "продухам" някъде?
              Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
              www.fiat-bg.org/forum

              Коментар


                #8
                Blue написа:
                Хелиос - лятна, ама за около 100 л на пълен резервоар от 200 км карам. :D Преди това съм слагала STP - и двата вида. А друго да питам - аз карам до към 2200, 2500 оборота максимум. Дали не трябва да я "продухам" някъде?
                Аз си я напъвам на 3000, но до 3500 оборота максимум.Вчера взех колата от Киро Алфата и разправя, че колата много добре си върви.Сега само малко въздух ми смуче от някъде, но откъде

                Коментар


                  #9
                  Всичко е наред! Колата записваше грешка " Температура на охлаждащата течност на двигателя". Бобо погледна ДВГ-то и се оказа, че една жичка на термостата не контактува добре, била е полуизмъкната. Оправи ми я, и тества параметрите. Каза, че колата е супер и е в идеално състояние! Аз съм много щастлива и сега си мисля с какво да я зарадвам. Планирала съм лети джанти, ново ЦД и може би ксенон малко по-натам!Тук е мястото да кажа едно голямо "БЛАГОДАРЯ!" на Бобо от Алфа-форума, човека си знае работата, ако ви се налага - ходете при него!
                  Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                  www.fiat-bg.org/forum

                  Коментар

                  Working...
                  X