Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отново за Дин Експрес в Пловдив

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отново за Дин Експрес в Пловдив

    Днес направих пореден опит да ползвам услугите на Дин Експрес в Пловдив. Колата се нуждае от регулировка на изпускателните клапани, та си викам - "Те сигурно имат инструмент за сваляне на пуловете." Да, да, ама не... Приемчика ме изгледа много странно като му казах какво искам и го попитах колко ще ми струва и ми каза "Ами-и-и-и около 80..90лв." От там диалога се разви по следния начин:Аз: Добре, а каква е процедурата?Приемчика: Ами как каква? Ще ти регулираме клапаните.Точно тук разбрах, че няма да си регулирам клапаните при тях, но чисто заради спорта реших да продължа:Аз: Какво точно смятате да правите?П: Какво имате предвид?Аз: Процедурата по регулирането - в какво точно се състои?П: Ами тя е сложна работа на тия двигатели. Всичко се разглобява...Аз: Как ще се разглобява? Пуловете се сменят без сваляне на валовете. П: Понякога се сменят, понякога не става. Трябва специален инструмент.Аз: А имате ли такъв инструмент за сваляне на пуловете?П: Имаме, ама с него не винаги става и тогава трябва да се разглоби всичко.Аз: А ако стане без сваляне на валовете, колко ще струва?П: Ами 40..50лв за труда.Аз: Добре, ще си помисля.Е и след това ми стана смешно и си тръгнах. Явно пак ще трябва да си ги сменям пред блока...
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    #2
    :D Такива са си майсторчета от класа.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      ползвай помощ от приятел,имам и резервни пулове..........инструментихлабиномерни пластини,и опит с едновалов мотор,ама може да се прехвърли и на двувалов и силикон ,малко употребявана разфасофка,абе як жокер съм
      типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
      хюндай акцент 1.5 CNG
      киа каренс +метан

      Коментар


        #4
        Сигурно става въпрос за този ДинЕкспрес на пещерско шосе... там положението е плачебно , на мен ми бяха зацепили двата вала с ДВА зъба разлика и после се чудя защо работи като трактор.... но има и друг ДинЕкспес , там е друга бира. Момчетата са в пъти по съвестни и до сега нямам оплаквания от тях. Пада се в края на бул. Южен.
        Fiat Stilo JTD ....sold
        Volvo C 70 ....

        Коментар


          #5
          dan4o написа:
          абе як жокер съм
          Това си го знам. Ще се видим ние с тебе тези дни. Най-малкото за по едно кафе.
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #6
            Johnfound точно от теб не съм очаквал да отидеш за "помощ" в "Динекспрес" :D Аз тази процедура си я правя сам. И микрометър си взех и луфтомер. А и специалния ключ си го имам, а с него е лесно!Няма смисъл да се мъчиш с "майстори"!!!
            Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
            Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
            BlueStorm transforms . . .
            . . . !!!

            Коментар


              #7
              BlueStorm написа:
              Johnfound точно от теб не съм очаквал да отидеш за "помощ" в "Динекспрес" :D
              Да, виноват. За свое оправдание, трябва да кажа, че процедурата, поне за моя двигател е много шашава, ако се прави без специалния инструмент за вадене на пуловете... Доколкото знам и на други модели на Фиат е така. Това, което с инструмент се прави примерно за 15..20 минути, на мене ми отне примерно 5..6 часа (даже с помощта на dan4o през част от времето). Разбира се аз си го направих далеч по-качествено.
              Fiat Ritmo 105TC
              1600cc 105к.с.

              Коментар


                #8
                Колеги къде в Пловдив можете да ме упътите да отида и да ми направят свясна центровка, регулировка и т.н.???
                Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                Porsche 944 S2
                http://www.valmcrae.snimka.bg/
                http://vbox7.com/user:val_mcrae
                http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

                Коментар


                  #9
                  ако си имате собствени салончета и тн. бих се радвал да доида при вас отколкото в ДЕ,става въпрос за светлените като цяло,ако можете да ми помогнете с удоволствие бих ви посетил,естествено със заплаштане ама реално )...ако може някъв адрес на лични.
                  F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

                  Коментар

                  Working...
                  X