Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел.стъкла и подкалници на UNO SX

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ел.стъкла и подкалници на UNO SX

    Тази кола я имам от 1 месец и съвсем не съм наясно какво да правя.Колицата е с предни ел. стъкла. Обаче шофьорското не работеше. Отидох при "италианеца" и там получих безплатно още една неработеща машинка, с обяснето, че UNO с ел. стъкла е голяма рядкост. Цял ден правих комбинации между 2 неработещи машинки. Сега шнека си работи самостоятелно, а когато го свържа към стъклото няма сила да го повдигне. Уж всичко е монтирано супер, намазано, свързано, обаче...А днес с ужас забелязах, че и задната чистачка се разболя от същата болест!И още едно нещо: човекът ми даде подкалниците отделно. Обаче сега, като ги поставя, виждам, че има някакви дупчици по тях, а отсреща в калника няма никъде наблизо отвор за да навия рапидка. Този, който ми продаде кората ми е близък приятел, обаче каза че ги е свалил отдавна и не си спомня как са били закрепени.
    имаше Uno SX 1990 1.3

    #2
    Абе имам чуството, че някой ми писа да дойда на следващата среща, ама не съм сигурен, че се отнасяше за мен.
    имаше Uno SX 1990 1.3

    Коментар


      #3
      Абе хора, никой ли няма да ми обърне внимание?
      имаше Uno SX 1990 1.3

      Коментар


        #4
        За задната чистачка - имах същия проблем - разглобяваш,раздвижваш използвайки всякакви средства (и механични и смазочни, "миещи" и т.н.) гресираш, сглобяваш и си готов...ръждясала е..предполагам..(електрически сигурно си я проверил)...подкалниците просто ги закрепи някак.. не е сложно..преди това за всеки случай измий отдолу и виж пак - ако е имало - има и отвори .. в тях обикновено не се слагат рапидки - а едни пластмасови джаджи - с дупка в тях и с пластмасов клин..виж дали слагаш правилно подкалника

        Коментар


          #5
          Задната чистачка може да не ти работи ако клемите на задния капак не ти опират добре към купето.Твоето Уно предполагам е от новите(с тия означения),но не вярвам да има разлики.Моето като го взех имах същият проблем.Задната работеше когато си искаше.Докато не забелязах ,че като натисна задната врата тръгва без проблеми.Сложих една подложка под клемите на купето и от тогава нямам проблеми. Преди да тръгнеш да разглобяваш виж дали това не е проблема.Или дали моторчето работи.Клемите са и за подгряването на задното стъкло,ако то работи значи проблема е другаде.Това е засега успех дано да стане.
          Който нищо не го боли и няма никакви проблеми,значи не е ЖИВ!!!

          Коментар


            #6
            Ами подгряването също не работи. Значи нещо се е откачило.Лошото при мен е, че мога да работя само в Неделя и то по светло и ако не вали. Та резултатът мога да го почуствам евентуално чак в Понеделник.Иначе за подкалниците няма да мога да се оправя сам. А ако си правите срещи, обадете се стига да не ви преча.Е честит 8.12 на всички студенти!
            имаше Uno SX 1990 1.3

            Коментар


              #7
              Тези проблеми с задните елуреди са от лошия контакт на клемите. Зачистваш, смазваш и си готов. В най лошия случай малко навиваш гумичките дето опира задната врата.

              Коментар


                #8
                step_bg написа:
                Тези проблеми с задните елуреди са от лошия контакт на клемите. Зачистваш, смазваш и си готов. В най лошия случай малко навиваш гумичките дето опира задната врата.
                въх. мисля, че човека за 5 години си е решил проблема вече
                Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                Коментар


                  #9
                  и аз съм с ел джам на уното и ако не съм запалил колата стъклата се вдигат мноооого бавно.При мен греста в механизмите за повдигане е направо като дъвка,трябва да се изчисти и да се гресира наново.Ти отварял ли си да погледнеш какво е положението?

                  Коментар

                  Working...
                  X