Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за лепене на фолио?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за лепене на фолио?

    Пичове решил съм пак да слагам фолио на фиато,но не ми се дават пак сумати пари за слагане,искам сам да си го сложа.Ако може да опишете по стъпки кое след кое и как се прави при лепенето на фолио (примерно как е най-добре да се наложи и да се изреже по прозореца,с какво се пръска прозореца преди залепването и много или малко се пръска,как точно се слага (няква последователност при лепенето),как се изкарват шуплите най-добре и такива работи),абе всичко за слагането на фолиото,искам да стане добре,без шупли,фолиото ще е на всички стъкла без предното Благодаря предварително на отзовалите се
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    #2
    Ми като за начало налагаш фолиото и го изрязваш. Взема някакъв съд(канче) пълниш вода, сипиш малко веро мажеш прозореца, отлепяш фолиото, намираш си още 1 човек опъвате и го залепяте. Вече за където има въздух има едни пластмасови шпакли към комплекта и с тях го изкарваш(търкаш). Аз моето на уното така го слагах.

    Коментар


      #3
      Re: Въпрос за лепене на фолио?

      Abarth. написа:
      фолиото ще е на всички стъкла без предното
      и аз така мисля да правя но господа полицаите не правят ли проблеми?
      FIAT - TIPO 2.0i.е

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос за лепене на фолио?

        soulkeeper написа:
        Abarth. написа:
        фолиото ще е на всички стъкла без предното
        и аз така мисля да правя но господа полицаите не правят ли проблеми?
        Карах 2 месеца с фолио и не са ми правили проблеми,а и ще слагам навсякъде 50%,преди бях на задните 50% на предните 25%,намеквали са ми за фолиото,но проблем не са ми правили
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          #5
          Re: Въпрос за лепене на фолио?

          soulkeeper написа:
          Abarth. написа:
          фолиото ще е на всички стъкла без предното
          и аз така мисля да правя но господа полицаите не правят ли проблеми?
          Ако си с ел.дажмове, като видиш, че те спират веднага ги пускаш и 2-та до долу. :D , не се бъзикам един приятел така правеше .
          Uno Turbo RulZz

          Коментар


            #6
            "На всички" значи и на задното, нали Там ше е повече зора, понеже е извито в две равнини, а не както страничните само в една. Преди да лепиш, изрежи фолиото грубо и го опъни от ВЪНШНАТА страна на стъклото, което си намазал предварително с веро или нещо от сорта. После със сешоар го нагряваш полека и опъваш докато се разтегне и добие формата на стъклото. Така после като лепиш както си му е реда отвътре, няма да се получат така досадните и грозни гънки.
            FIAT Tipo 1,4mi - EX
            Alfa Romeo 146ti - EX
            Alfa Romeo 156 2,4JTD

            Коментар


              #7
              Леле пичове това фолио ме нервира Нямам нерви А моя човек където ми го слага преди ще може чак след 2 седмици... Предложете някой който може да ми го сложи това фолио
              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

              Коментар


                #8
                a

                а как се маха старото фолио?
                FIAT - TIPO 2.0i.е

                Коментар


                  #9
                  еее това евтиното фолио е такова.аэ си взех едно usa на 50$ кв.м. и се работи супер с него.по дебело е и залепва по хубаво.
                  punto 1.2 16v sporting

                  Коментар


                    #10
                    Re: a

                    soulkeeper написа:
                    а как се маха старото фолио?
                    Трудно,голяма мъка е
                    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                    Коментар


                      #11
                      Никой ли незнае кой може да ми го лепне това пусто фолио
                      ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                      Коментар


                        #12
                        На ибизата на един приятел на задните 2 стъкла слагахме... на едното го сложихме на място с много мъчения, но се получиха гънки на 2 места (малки, незабележими ако не се вгледаш ...), намокрихме го хубаво с пръскалка за препарати за миене напр. и когато беше цялото обилно в капки хубаво разнесохме навсякъде да е мокро, после наложихме в единия край фолиото и го залепвахме бавно бавно с пластмаската (или каквото е там), която дадоха с фолиото ... А за от другата страна свалихме стъклото, под чешмата и както беше цялото прогизнало много лесно сложихме фолиото без и 1 гънка ... с повечко търпение и още 1-2 души ще приключиш за не повече от 30-40 минути без нерви ...

                        Коментар


                          #13
                          kiler_4o написа:
                          На ибизата на един приятел на задните 2 стъкла слагахме... на едното го сложихме на място с много мъчения, но се получиха гънки на 2 места (малки, незабележими ако не се вгледаш ...), намокрихме го хубаво с пръскалка за препарати за миене напр. и когато беше цялото обилно в капки хубаво разнесохме навсякъде да е мокро, после наложихме в единия край фолиото и го залепвахме бавно бавно с пластмаската (или каквото е там), която дадоха с фолиото ... А за от другата страна свалихме стъклото, под чешмата и както беше цялото прогизнало много лесно сложихме фолиото без и 1 гънка ... с повечко търпение и още 1-2 души ще приключиш за не повече от 30-40 минути без нерви ...
                          Да бе На един приятел на голфа аз съм му слагал фолиото на задните джамове и стана перфектно,на типото е ужас... Преди като ми го лепиха едни момчета,професионалисти,които само с това се занимават,го лепиха 2 часа Аз искам на всички стъкла без предното
                          ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                          Коментар


                            #14
                            фолио

                            Значи колега от голямо значение е времето, ако е студено по добре не се захващай, защото нама как да ти изсъхне фолиото и да се залепи добре и ще се получат много дефекти...иначе начина който аз знам е следния (А и най добре ще стане ако свалиш стъклата от вратите)1.Почисти хубаво стъклата(с вестници става добре и с препарат за стъкла)2.Напръскаи равномерно джама с същия препарат за стъкла.3.Отлепваш фолиото може и него малко да го пръснеш с препарата за стъкла4.Започваш да го налагаш по стъклото и в фолиото в кутията трябва да има една шпакличка с нея почваш внимателно от средата към краищата да приглаждаш с нея и да изкарваш въздуха5.Оставяй по възможност на слънце да изсъхне малко и пак с шпаклата6.Изрязваш с макетно ножче7.после оставяш да изсъхен хубаво на слънце и си готовТова знам аз дано ти помогне ако някои знае друго помогнете на колегата Успех !!!!
                            Fiat Brava 1.6 16v 103hp

                            Коментар


                              #15
                              Re: фолио

                              Dombi написа:
                              Значи колега от голямо значение е времето, ако е студено по добре не се захващай, защото нама как да ти изсъхне фолиото и да се залепи добре и ще се получат много дефекти...иначе начина който аз знам е следния (А и най добре ще стане ако свалиш стъклата от вратите)1.Почисти хубаво стъклата(с вестници става добре и с препарат за стъкла)2.Напръскаи равномерно джама с същия препарат за стъкла.3.Отлепваш фолиото може и него малко да го пръснеш с препарата за стъкла4.Започваш да го налагаш по стъклото и в фолиото в кутията трябва да има една шпакличка с нея почваш внимателно от средата към краищата да приглаждаш с нея и да изкарваш въздуха5.Оставяй по възможност на слънце да изсъхне малко и пак с шпаклата6.Изрязваш с макетно ножче7.после оставяш да изсъхен хубаво на слънце и си готовТова знам аз дано ти помогне ако някои знае друго помогнете на колегата Успех !!!!
                              Мерси колега,но пробвах вече тоя начин и само се нервирах щях да си изпотроша стъклата Няма да го слагам аз,че имам слаби нерви :D
                              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X