Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Твърдо за Bravo JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Твърдо за Bravo JTD

    Здравейте, твърдо съм решил да купувам Bravo JTD. В момента имам 6000 лв. За тия пари дали може да се вземе сносна кола или ще трябва да събера още? Аз съм от Варна, тук както знаете има много автосалони, но ако може да ме ориентирате към някой, че наскоро видях 2 автовоза да пристигат от чужбина и имаше 2-3 здрави коли. Просто Bravo-то ми е легнало на сърцето, но ме е страх да не се набуча някъде, а и не разбирам много от коли. Знам, че диагностиката е задължителна, ама за другите работи??? Четох във форума разни неща, ама като не съм много в час? Дали като му дойде времето някой колега ще помогне?
    OPEL ASTRA 1.4 16V 75Hp 2001г.-сегашна любовница
    FIAT BRAVO JTD 105 - бъдеща куртизанка

    #2
    Честно казано за тез пари може да намериш добро TD100 Bravo, но JTD... трудна работа... Ако добавиш още 600-1000лв. ще се сдобиеш с JTD! Така е поне според мои наблюдения!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Е колега със сигурност ще събера тогава още малко, че твърдо съм решил за този мотор. А читав автосалон във Варна?
      OPEL ASTRA 1.4 16V 75Hp 2001г.-сегашна любовница
      FIAT BRAVO JTD 105 - бъдеща куртизанка

      Коментар


        #4
        Няма читави салони Въпрос на голям късмет е да намериш точно с този двигател тук, че и да ти хареса. Освен ако не си се заредил с търпение и можеш да почакаш. Иначе аз бих те посъветвал да потърсиш и извън региона. Аз Като си купувах кола ходих в София, пловдив и накрая в Бургас си я намерих. Иначе, ако намериш кола тук, на диагностика можеш да я закараш в сервиза на Бош - срещу Метро, до Булавто. там знам, че имат софтуер за нашите двигатели. За ходовата част не знам къде, но този оглед може да се направи във всеки сносен сервиз. Важно е да се закачи на компютър колата за да се видят реалните километри. Обичайните моменти по двигателя, на които да наблегнеш са пушек, омасляване по турбо-пътищата.... за друго в момента не се сещам.Успех в търсенето!
        _______
        146 JTD

        Коментар


          #5
          Е да де, ама ако отида 2 пъти до Пловдив и после до София тя вече колата ще е на други пари с тия разходи, така че...??? Надявах се в голям град като Врна да мога да намеря, но явно вие вече сте минали по тия пътеки. Мислех да пръчам в някой надежден автосалон и да чакам като се намери направо да я взема, ама май и това е лош вариант, защото няма пък да мога да направя 100% процедурите по огледа. Иначе благодаря за съветите, ако ви хрумне още нещо или чуйте някой да продава такава кола тел. ми е 0896657058.
          OPEL ASTRA 1.4 16V 75Hp 2001г.-сегашна любовница
          FIAT BRAVO JTD 105 - бъдеща куртизанка

          Коментар


            #6
            По принцип има доста фиати браво по салоните тук, но повечето са с налките двигатели и то бензин. Това са мои наблюдения, но не са меродавни. Има и дизели, но повечето са разни мареи и брави. А ходенето до София и региона според мен си струва, защото така разширяваш сериозно възможностите. вярно, че може да изхарчиш 100-200 лв, но имай предвид, че цените тук (визирам Варна) са си като цяло с толкова, че и повече по-високи. Пък и отнесени към сума от около 7000 лв, 200 лв не са толкова много Аз поне така разсъждавам Иначе можеш да говориш с някой да ти докара, пък ако не я харесаш, може да не я взимаш. Въпрос на договорка
            _______
            146 JTD

            Коментар


              #7
              Знам, че този мотор (1.9JTD) е най-малко предлагания, ама за мен е най-добрия. Бензинова кола карам в момента (лична), и служебна Peguot Partner 2.0 HDI, така че се уверих в предимствата на Comon Rail-а. Между другото никога не съм се качвал във Фиат Браво, но мисля че нтова е моята кола.
              OPEL ASTRA 1.4 16V 75Hp 2001г.-сегашна любовница
              FIAT BRAVO JTD 105 - бъдеща куртизанка

              Коментар


                #8
                Сега се сетих, че наскоро във форума имаше една обява за едно доста добро бряво (кожа и разни други шукарии), даже голям флейм се развихри покрай него, но колата определено изглеждаше много добре на снимките, а предполагам и в действителност.Дано скоро имаш възможност да се похвалиш с придобивката ня някоя от срещите тук
                _______
                146 JTD

                Коментар


                  #9
                  И аз я гледах, наистина перфектна, но е към 8 500 лв., а и мисля че е продадена вече. Черна със жълто-черен кожен салон-страхотна. Аз съм навит и на по-скромна, но да е читава. Задължително обаче ще взема (или ще сложа в последствие) с лети джанти и то готини, че много отварят колата.
                  OPEL ASTRA 1.4 16V 75Hp 2001г.-сегашна любовница
                  FIAT BRAVO JTD 105 - бъдеща куртизанка

                  Коментар


                    #10
                    Борко написа:
                    И аз я гледах, наистина перфектна, но е към 8 500 лв., а и мисля че е продадена вече. Черна със жълто-черен кожен салон-страхотна. Аз съм навит и на по-скромна, но да е читава. Задължително обаче ще взема (или ще сложа в последствие) с лети джанти и то готини, че много отварят колата.
                    Това за летите джанти и аз си го помислих Определено отварят яко, особено с някои по-широчки гуми...
                    _______
                    146 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Да така е ама, Астрата ми е с хубави лети джанти и по-широки гуми и като видя някоя с обикновенни такива ми изглежда като каруца. Между другото карам тази кола от 3 год. и не съм имал почти никакви проблеми, дали да очаквам повече от Фиата?
                      OPEL ASTRA 1.4 16V 75Hp 2001г.-сегашна любовница
                      FIAT BRAVO JTD 105 - бъдеща куртизанка

                      Коментар


                        #12
                        Колеги, това Браво за 8500 е било на хармоника, като в влязло в БГ и от номер до номер е било 1 м! Имам познати във Враца, там всичко се знае, така че не съжалявайте!
                        Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                        www.fiat-bg.org/forum

                        Коментар


                          #13
                          Вярвам ти напълно аз също хранех съмнения, защото наистина изглеждаше перфектно на снимките. Е ти като караш това хубаво Браво дето го искам и аз кажи някакви отзиви за машинката струва ли си безсънните нощи и голямото очакване?
                          OPEL ASTRA 1.4 16V 75Hp 2001г.-сегашна любовница
                          FIAT BRAVO JTD 105 - бъдеща куртизанка

                          Коментар


                            #14
                            Oooo, Браво-то е страхотно! Всички познати, които говореха как Фиати-те били скапани и как дизелът не бил гориво, като се качат на колата и викат "Ай, стига бе! Мноу върви тва!". :D Аз я имам вече 5000 км - нямам никакви проблеми с нея. Сменяла съм консумативи - масла, ремъци, филтри, накладки, а другите разходи по нея са за кеф - ВС Платинум, МП3, колони... Преди да реша да търся Браво исках Астра 1.7 DTI (имахме такава), но сега грам не съжалявам, че съм взела Фиатчето! Харчи 7, 7.5 градско и около 5 извън, аз я карам основно в града. Пожелавам ти скоро да имаш такова Браво, заслужава си! :D
                            Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                            www.fiat-bg.org/forum

                            Коментар


                              #15
                              Ей благодаря ти, че ме подкрепяш, че и аз само глупости чувам за Фиатите все от сорта: "Вземи Фиат, че да те яд" "Италиански боклуци" "Италианците само макарони и спагети могат да правят" "По-добро от немското няма" Е, да ама някой да ми каже немска кола с Comon Rail двигател 1999-2000г. за 7000 лв. - е, няма такава. Или други : "За тия пари си вземи Golf 3 TDI" - къде ще сравеняваш Golf 3 TDI с Bravo 105 GT ???!!!Надявам се скоро (2-3мес.) да се похваля със такова бижу и аз!
                              OPEL ASTRA 1.4 16V 75Hp 2001г.-сегашна любовница
                              FIAT BRAVO JTD 105 - бъдеща куртизанка

                              Коментар

                              Working...
                              X