Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов пожарогасител

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нов пожарогасител

    Днес си купих нов пожарогасител!Само че прахов,а не пяна като стария ми.На доста хора когато са имали нужда,тоя с пяната не им е свършил работа.Та реших и аз да го пробвам-запалих един огън и пробвах да гася с пяната-и нищо.Огъня си се разгоря пак.Тка че реших да си купя нов прахов,защото някои ден да не се ядосвам как ми се е досвидяло за 20 лв.,а пък харча повече за други глупости.Надявам се и да не потрябва никога да го ползвам!
    SKODA 105L '78
    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
    FIAT 126p '89
    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
    GRANDE PUNTO 1.2 '06

    #2
    Честито все пак, щом си я докарал до пожарогасителя, БРАВО!!!
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Yavor написа:
      Честито все пак, щом си я докарал до пожарогасителя, БРАВО!!!
      Абе намерих си едни 20 лв.......в джоба,та да ги оползотворя
      SKODA 105L '78
      PUNTO 1.2 MPI ELX '94
      FIAT 126p '89
      TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
      GRANDE PUNTO 1.2 '06

      Коментар


        #4
        Абе кажете в кой джоб да бръкна та и аз да си намеря някое левче (ама чесно казано 20 не ме оправят), па джоба може и чужд да е, пък ако парите са повечко може и скъсан Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          Ами сложил съм го под моята седалка с една С-образна скоба
          SKODA 105L '78
          PUNTO 1.2 MPI ELX '94
          FIAT 126p '89
          TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
          GRANDE PUNTO 1.2 '06

          Коментар


            #6
            И моя е пред предната седалка на шофьора за да може човек при екстрени положения най бързо да го вземе ида действа.За да не се търкаля напред назад но съм го захванал към една ламарина дебела 2 мм и с размери 8 см ширина и 15 см дължина и нямам проблем при движение.
            Фиат Панда 1.2 2006година
            Синджира си идва ,а козата я няма...

            Коментар


              #7
              А пък при мене е в багажника и е хванат с няква гумена лента която се откача от единия край. Иначе пожарогасителчето е доста малко.-купих го като си регистрирах колата- нали иначе уж не те пускали, и те проверявали за аптечка и пожарогасител. Е при мен не беше така, дори не погледнаха. Но все пак се радвам че си го купих. А да не ви казвам как ме метнаха с аптечката-дадох към 15-20лв. а вътре нямаше нищо. Само една кутийка на която има някъв глупав знак. Е после си я напълни де )
              FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

              Коментар


                #8
                При теб неудобството се явава че при не дай боже се запали нещо по двигателя отпред докато станеш и отидеш до багажника докато го отключиш докато го откопчаеш ще мине много време .А така само се навеждаш иго вземаш и гасиш.Досега в моята дългогодишна практика само една от колите ми се запали Москвич 407 през далечната 1968г. и добре че беше спряна и нямаше никой в нея Та тогава докато и вдигна капака и докато намеря пожарогасителя из багажника то инсталацията и изгоря всичката.И от тогава той ми е все до краката.Нали знаете " парен каша духа"
                Фиат Панда 1.2 2006година
                Синджира си идва ,а козата я няма...

                Коментар


                  #9
                  парен каша духа

                  прав си за праховия пожарогасителще ви разкажа едно мое премеждие от преди две годиниимах опел корса. карам само на газ понеже е карбуратор и пали директно на газ без проблеми. обаче застудя и реших да заредя малко бензин. около 100 метра след бензиностанцията колата взе да пуши и видях как почва да изгаря боята по капака !!! ужас!!! панирах се. обаче късмет. в насрещното карал някакъв пожарникар. човека слезе и почна да организира гасенето. отодоха три пожарогасителя от тия дето са като дезодорант. само като, че някой пикае. нищо не свършиха. докато аз загрея, че имам прахов пожарогасител. каза само едно БАФ и угаси всичко.тогава разбрах къде е истината.има обаче една особеност. има баф само веднъж. това се дължи на спецификата на пожарогасителя. в парончето има някакъв прах и патронче подобно на тези за газирана вода. когато го стиснеш се пробива и има БАФ. после няма кой да духа сега пожарогасителя е отпред при мен и пак е прахов.
                  Tipo 1.6 [149C2046]

                  Коментар

                  Working...
                  X