Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Счупена подгревателна свещ - вадене

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Счупена подгревателна свещ - вадене

    Онзи ден си смених подгряващите свещи,обаче едната се счупи много тъпо!Не на резбата,ами самия нагревател остана в леглото-явно има мн.нагар.Пробвах да го "издухам",както е свалена свеща запалих и дадох малко гас-ама не,бетонирал се е.Най-простия мачин е да сваля главата(,но не най-евтин),та събирам мнения за друг изход.Ако стане-стане,ако не-ГЛАВИ ДОЛУ .Сега е момента за авангардни идеи-помагайте PS:Пуснал съм темата тук,а не в раздел "ДИЗЕЛИ",защото смятам проблена по-скоро за технически.Ако админите решат да я преместятДа, ще я преместят, щото е специфична и касае дизели все-пак!Проблемът е специфичен и сериозен, но според мен без сваляне на глава, няма да го решиш!Това не е толкова страшно.Другото си е загубено време и пари!УСПЕХ!Nino
    Brava JTD ELX
    105 к.с.99"

    #2
    Цъкни наколко снимки на това което е останало ако е възможно...То вече скъсана в главата не съм много оптимистично настроен за ваденето, но все пак поне да видим как изглежда и може да излезе някаква идея.Ето ти и малко HOW-TO от Мерцедес форума точно за същото, въпреки че за теб е късно вече.
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #3
      имам идея....Сега понеже не съм свалял точно такива дюзи не съм уверен но все пак идеята ми е следната:ако отвора в който влиза свеща е достатъцно голям за да изкараш свеща по-точно парченцето свещ (то ясно, че е но все пак имам пред вид дали е достъпно, дали отвора е супер точен.....и т.н.) . можеш да го натикаш навътре и да изчистиш отвора след което да го изкараш с магнит и някаква пинсета примерно....... друг вариант ако можеш да направиш един отвор в парчето което е останало в главата и да навиеш резба можеш да навиеш един самонарезен винт като да сложиш шайба за да не падне вътре след което чука и мамата ама много внимателно......и като потръгне даже и да влезе вътре реотанчето нали е навито на винт, а шайбата ще го опази да не падне вътре, ще можеш лесно да го изкараш като изчистиш отвора.само за пример вадили сме конусче от клапани паднало във цилиндъра без да сваляме главата, понеже докато сменяхме гумичките на клапаните(без да сваляме главата) едното конусче отскочи и мамка му се завря точно в отвора на извадената свещ та от там с един магнит и с пинсети го изкарахме за 15 - 20 мин. Беше доста мудно и досадно но не отваряхме мотора. Така че успех и търпение.
      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
      ИТАЛФЕСТ 2007

      Коментар


        #4
        phoenix написа:
        ....... друг вариант ако можеш да направиш един отвор в парчето което е останало в главата и да навиеш резба можеш да навиеш един самонарезен винт като да сложиш шайба за да не падне вътре след което чука и мамата ама много внимателно......и като потръгне даже и да влезе вътре реотанчето нали е навито на винт, а шайбата ще го опази да не падне вътре, ще можеш лесно да го изкараш като изчистиш отвора. Така че успех и търпение.
        :D за това и аз мислех проблема е,че нагревателя мн.тънка жичка около нея има нещо като "пясък :D " и малко метал и незнам дали ще хване винта
        Brava JTD ELX
        105 к.с.99"

        Коментар


          #5
          Ами да по принцип трябва да е пълно с кварцов или някакъв там пясък но ако се пробие с тънко свредло можеш да пробиеш корпуса и да навиеш винта докато излезе в цилиндъра. Според мен това е начина, освен това ако се пробие цял отвор ще се охлаби по принцип цялия остатък от дюзата. Механика !!!!, а и самонарезните винтове може би ще се навият докрай, но тогава няма да е такъв ефекта с отслабването на счупеното парче, все пак е идея.
          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
          ИТАЛФЕСТ 2007

          Коментар


            #6
            В такива случаи се ползват и леви свредла(ако местото дава възможност), но ако е "бетониран" остатъка , както споменаваш ?!
            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

            Коментар


              #7
              A накрая боклуците в цилиндъра може да изсмучеш с прахослукачка! Само трябва да и измислиш по-тънак накрайник, или един тънак маркуч да закачиш. Може да свалиш дюзата за да има откъде да взима въздух.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Добре момчета,а ако си карам така този нагревател принципно е трудно да падне при буталото-нали?Доколкото знам има нещо като тапа под нагревателя(виждал съм го на главата на някакъв мерцедес )И карам с 3 свещи как мислите?
                Brava JTD ELX
                105 к.с.99"

                Коментар


                  #9
                  javor написа:
                  Добре момчета,а ако си карам така този нагревател принципно е трудно да падне при буталото-нали?Доколкото знам има нещо като тапа под нагревателя(виждал съм го на главата на някакъв мерцедес )И карам с 3 свещи как мислите?
                  Само като временен вариант колега.Не знам дали физически е възможно да падне в цилиндъра - било то поради това което ти казваш, било то защото е "запекла" здраво на резбата. Аз лично не бих карал спокойно. Да не говорим че липсата на една свещ се усеща, особено зимата.Излизането от ситуацията според мен не е възможно да стане без демонтаж на главата.Дори и да имаш място позволяващо ти да разпробиваш, да навиваш резби и други простотии.Много лекомислено колеги подминават факта че при тези манипулации, парчето от свеща може да бъде пробито и в цилиндъра да попаднат парчета от него. А, да, прахосмукачката...Аз пък ти предлагам ако това се случи да бръкнеш през ауспуха и с един парцал да забършеш цилиндъра отвътре от стружките или пясъка! "А може би са в пустинята?" - както се беше обадил Гарабет от кладенеца... Yellow_Flash_Colorz_PDT_07Много неприятна ситуация. Моя съвет е да свалиш главата за да не стане по-голям сакатлък.
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #10
                    Esper написа:
                    .... А, да, прахосмукачката...Аз пък ти предлагам ако това се случи да бръкнеш през ауспуха и с един парцал да забършеш цилиндъра отвътре от стружките или пясъка! "А може би са в пустинята?" - както се беше обадил Гарабет от кладенеца... Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                    Хайде сега подигравки! Колега просто иска да избегне варианта с разглабянето на главата!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Vladim написа:
                      Хайде сега подигравки! Колега просто иска да избегне варианта с разглабянето на главата!
                      Не виждам какво му е сложното и страшното да свалят главата?! Купува НОВИ болтове, читава гарнитура, шлайф за 30 лв, преглед на клапаните /което ще му е от огромна полза/ и кара нова кола.Тъкмо ще огледат гумички на клапаните и изобщо износването на мотора... ще го бъде или да го маха!!! Лично аз бих избрал този вариант, пред хипотетични и евентуални други!
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        Еми питаше се за авангардни решения --- дадени са......, сигурнотo решение е демонтаж на главата със всичките шукарийки...(гарнитури, клапани, болтове, шлайф, гумички и каквото ти душа сака, може и сегменти да смениш..)
                        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                        ИТАЛФЕСТ 2007

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря на всички!Първо ще пробвам с авангардните решеня(по-скоро от любопитство),а иначе съм се приготвил за глава.Лошото е че заминавам за месец и я оставям така,защото изкам аз да си я ебавам -обикновенно така правя.Ще пиша.
                          Brava JTD ELX
                          105 к.с.99"

                          Коментар

                          Working...
                          X