Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик", с проблемна застраховка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    270 000 автомобила , застраховани в "Олимпик", с проблемна застраховка

    "Кипърското застрахователно дружество „Олимпик“, което има офиси в България от 2009 г. и чийто лиценз бе отнет от Комисията по финансов надзор в началото на май т.г., все още не е изплатила дължимите суми от ПТП-та на пострадали в катастрофи. Проблемът е сериозен и много хора не могат да получат обезщетенията си за щети, а процедурите се влачат с месеци.
    Комисията за финансов надзор (КФН) отговори, че лицензът на "Олимпик" е отнет от Министерството на финансите на Кипър поради неплатежоспособността на дружеството. Срещу клона на „Олимпик“ в България, който е под юрисдикцията на КФН, са взети същите мерки – фирмата няма право да сключва нови договори или да продължава съществуващите."

    Моята застраховка е при тези същите "Олимпийци". Новото КТБ в застраховането се нарисува!

    1. Има ли някаква опасност от главоболия с КАТ/преглед/искове в съдилища?
    2. Август ми идва последната 4-та вноска, да им я плащам ли на тия ментаци или да ги отсвирвам и да търся други?
    Последна редакция от КИМИ; 26.07.2018, 11:31.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    #2
    1.С КАТ-едва ли.Но при ПТП и невъзможност за плащане на щети по ПТП е възможно да ги предявят към теб,а ти да съдиш "Олимпия".
    2.Направи си нова ГО към някоя друга компания и няма защо да им плащаш.
    1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

    Коментар


      #3
      Мисля че не може да смениш застрахователя преди да е изтекъл срока по договора. Поне така са ми казвали хора неплащали по 2 вноски назад.

      Коментар


        #4
        banski starec написа: Преглед на мнението
        Мисля че не може да смениш застрахователя преди да е изтекъл срока по договора. Поне така са ми казвали хора неплащали по 2 вноски назад.
        Няма такова нещо, по всяко време можеш да си прекратиш застраховката и да си направиш нова където искаш, тва не е топлофикация
        punto HGT

        Коментар


          #5
          Щом е за вземане на пари - няма невъзможни неща...
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #6
            banski starec написа: Преглед на мнението
            Мисля че не може да смениш застрахователя преди да е изтекъл срока по договора. Поне така са ми казвали хора неплащали по 2 вноски назад.
            Абсолютно невярно.
            По всяко време можеш да си прекратиш застраховката и да си сключиш нова.

            Коментар


              #7
              Да прекратя в смисъл да не плащам 4-тата вноска и тя автоматично ще се прекрати или трябва да се разкарвам до офиса им?
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                Попълва се формуляр за прекратяване.
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #9
                  Просто не им плащаш последната вноска и си сключваш нова ГО с друга компания.
                  Тази автоматично става невалидна след изтичане на 15 дневен срок, след падежната дата.
                  Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                  Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                  Коментар


                    #10
                    Не може да имаш едновременно две валидни полици. Ако решиш да не платиш, влизаш в този период от 15 дни, през който хем нямаш стикер за стъклото и картонче, хем имаш хартиена полица, хем нямаш квитанция, че си платил, хем ти трябва колата, хем нямаш нова полица, защото старата не е прекратена. Затова - подава се заявление за прекратяване, а не се чака 15 дни. Освен ако колата не ти е нужна де.

                    Коментар


                      #11
                      Или новия ги дастраховател го прави автомагично
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        При новия подаваш заявлението, но не може без него, административни изисквания.

                        Коментар


                          #13
                          Ако новия ми издаде нова застраховка с лепенка, бОли ме фара за стария и неговите терзания за 15 дена гратис забравяне.
                          Или пък ще им дам на крадливите гърци и 4- та вноска, още не съм решил. Все пак щом приемат вноски е логично да изплащат и щети, но все пак сме в БГ, нали.
                          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                          Коментар


                            #14
                            На Твое място не бих се занимавал с измамници. Не им плащаш последна вноска и правиш нова ГО. Новия застраховател ще то издаде валидни документи.
                            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                            Коментар


                              #15
                              Днес ходих да се мъча да правя нова застраховка. Отказаха ми с мотива че старата не е изтекла. Мога да си направя нова в петък, след като в олимпик официално е назначен синдик.
                              Мога да пусна заявление за прекратяване, но пак най-рано в петък мога да сключа новата
                              Така че който има застраховка в олимпик да внимава, от 00:00 на 17-ти застраховката му е невалидна. Или с две думи, преди да отидете на работа, в петък, минете да си сключите нова застраховка.
                              Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                              Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                              Коментар

                              Working...
                              X