Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Централно!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Централно!!!

    От доста отдавна не ми работи централното на задна лява врата. Преди около месец същото се случи и с задна дясна. Обаче не мога да намеря причината. Кабелите са ОК, релето също работи вече се чудя да не е някаква замърсена маса. От ел. ключалките също не е, защото съм сменял с друга и пак е същата работа. Айде давайте идеи!!!
    Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
    Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
    BlueStorm transforms . . .
    . . . !!!

    #2
    Щом си наред с кабелите и релето, най-логично е повредата да е механична(замърсяване). Аз бих те посъвтвал всичко да почистиш с контактен спрей. Между другото какво значи не работи заключва и след това отключва, или изобщо неще да заключи. Преди година карах TIPO и имах подобен проблем със шофьорската врата,отключва/заключва, беше провиснала и не даваше добър контакт. Най-добре почисти основно и ако пак не стане я закарай на ключар(щом работи релето и кабелите са наред).Успех :D
    FIAT TIPO 1.6 89г,FIAT BRAVA 1.4 12V 96г
    FORD C-Max 1.8 TDCi -09г

    Коментар


      #3
      Значи, за задните врати управлението е чисто и просто два кабела, които подават кратък импулс със съответната полярност +/- в зависимост от това дали заключваш или отключваш, за да задейства електромотора в ключалката. Това че си пробвал с друга ключалка не е гаранция. Провери първо с мултицет - заключи и отключи и виж явява ли се напрежение на буксата. Трябва за около 1-2 сек. да има 12V. Ако има, а не бачка, значи ключалката е дала фира. В такъв случай трябва да я смениш, не може да се ремонтира . Ако няма напрежение - търси по кабелите. Друго няма какво да е при положение че ти работят предните врати.
      FIAT Tipo 1,4mi - EX
      Alfa Romeo 146ti - EX
      Alfa Romeo 156 2,4JTD

      Коментар


        #4
        Ако е в бравата проблема не е проблем. Имам 4 напълно екипирани резервни врати ще ги взема от там. Обаче ми се струва че бутончето на вратата (за заключване отвътре) леко помръдва - вибрира нагоре когато отключвам. Възможно е и да е някакъв механичен проблем...
        Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
        Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
        BlueStorm transforms . . .
        . . . !!!

        Коментар


          #5
          Значи, не можах да разбера като заключваш чува ли се някакъв шум от към бравата(моторчето)?Ако се чува ,че моторчето върти,а вратата не заключва,проблема се решава,като разпробиеш бравата и уплътниш леглото ,където лежи моторчето.На 2-те ми задни врати проблема ми беше такъв.Когато тръгва да завърта и леглото е хлабаво,моторчето се измества и зъбчатките на моторчето и механизма се разминават.
          Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

          Коментар


            #6
            ПО СКОРО СА ТИ ИЗНОСЕНИ ЗЪБНИТЕ КОЛЕЛА ВЪТРЕ И НЕ МОГАТ ДА ЗАДВИЖАТ ЛОСТОВАТА СИСТЕМА. ОПИТАЙ ДА ПОМОГНЕШ С РЪКА НА БУТОНЧЕТО ПРИ ЗАКЛ./ОТКЛ. ПРИ МЕН ЗА 4 ГОДИНИ ПОНЕ ПЕТ-ШЕСТ БРАВИ СЪМ СМЕНИЛ, ЕСТЕСТВЕНО ВТОРА УПОТРЕБА. ВЕЧЕ СЕ ОТКАЗАХ ДА ГИ ПРАВЯ.
            TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

            Коментар

            Working...
            X