Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ABS?!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ABS?!?

    Здравейте! Честита нова година на всички!Днес времето беше лошо, т. е. валеше дъжд и сняг! Наложими се да набия много рязко спирачките, защото на един преди мен не му работеха светлините! Скоростта ми беше около 50-60 км/ч! При спирането се чу някакъв шум, трудно е да го опиша, но нещо като тътрене! Но не като свирене на гуми или тътренето им по пясък/дребен чакъл! Колата нито за миг не поднесе! И не се чу свирене на гуми! Този звук го чувам за втори път! Първият беше на сух път и при по-ниска скорост (30 км/ч). При даване на контакт проверката на системите минава! Задните ми накладки бяха доста износени (почти нямаше феродо)! Смених ги! Лошото е, че преди да ги сменя не ми се е налагало да спирам толкова рязко и този звук не сум го чувал тогава! Предполагам, че и предните са доста износени (колата е на 108 000 км, реални и в сервизната книжка не е споменато да са били сменяни преди)! Та се чудя дали АБС-а въобще работи или е повреден, или пък е от износените накладки, или нещо друго??? Благодаря предварително!
    Space Star 1.9 DID

    #2
    От накладките едва ли ще е защото при тях се чува стържене всеки път като напукаш кучките,а не само като ги напукаш кораво

    Коментар


      #3
      Въпреки,че шум трудно се обяснява с думи,така описано,е сработване на ABS-чува се характерен шум и вибриране педала на спирачките-нормално за ситуацията,в която си попаднал...Системата ти работи нормално.
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        Това ме успокоява донякъде! Дано всичко да е ОК!
        Space Star 1.9 DID

        Коментар


          #5
          все едно описа какво става, когато аз накова спирачки - всичко ти е ОК, колега :D
          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
          e30 forever!

          Коментар


            #6
            Ахам! Значи този шум е нормален! :D На пролет ще сменя и предните накладки, та всичко да е ОК!
            Space Star 1.9 DID

            Коментар


              #7
              Точно това ти е АБС-а!
              Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
              Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                Ей колеги, БЛАГОДАРЯ ВИ! Успокоих се!
                Space Star 1.9 DID

                Коментар


                  #9
                  Няма смисъл да се повтарям
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    ?????????????????
                    Space Star 1.9 DID

                    Коментар

                    Working...
                    X