Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко може да се отлага ГО без последствия?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко може да се отлага ГО без последствия?

    Колеги, колко може да се отложи плащането на нова гражданска отговорност без последствия? Аз се сещам, че след месец КАТ спира автомобила от движение служебно, или нещо такова. Или след месец ти пращат 'призив' да платиш? Или директно режат? Също, ако закъснееш с гражданската това отразява ли се някак в 'досието' някъде при застрахователите и съответно впоследствие гражданската да е по-висока? Има ли такива филми?

    Че нещо ми се плаща гражданската на кемпера...по-нататък...Изтича днес и се чудя дали да не я платя декември. Повече от това едва ли, защото да не стане хитрата сврака с двата крака и да хвана увеличението следващата година.

    С други думи, колко е 'гратисния' период?

    #2
    Доколкото знам, след 4 месеца почват да пращат писма от гаранционния фонд.
    Аз не съм плащал и по повече време, например Капата седя в гаража повече от 2 години и може би повече от година нямаше гражданска. Като я подкарах ѝ я платих и нямаше други проблеми с КАТ или нещо подобно.

    Нали се говореше за сезонни ГО на кемпери и мотоциклети?
    https://profit.bg/zastrahovane/sezon...ri-i-karavani/

    Не знам дали го приеха, щото не съм заинтересован, ама може да се разтърсиш.

    Коментар


      #3
      А такса искаха ли за вдигане на регистрацията ?
      Иначе ако падне регистрацията общината може да те подкани да я махнеш ако е на общинска/държавна земя.
      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
      FIAT Punto sx 75 '94

      Коментар


        #4
        Че нещо ми се плаща гражданската на кемпера...по-нататък...Изтича днес и се чудя дали да не я платя декември. Повече от това едва ли, защото да не стане хитрата сврака с двата крака и да хвана увеличението следващата година.
        Аз миналия месец плащах гражданската на бравото и беше вдигната с 30-тина лева. Така че от тая гледна точна няма как минеш тънко нито тази нито другата година
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          На сестра ми Ладата седи в гаража от 4-5 години и е плащала само данъка, за ГО нищо не е получила досега.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            По висока гражданска може да се очаква след нова година когато вкарат системата бонус-малус, тоест който има ПТП-та застраховка ГО ще расте, но как и по колко и кой ще определя какъв да е размера още никой неможе да каже, с една дума хаоса ще е пълен, иначе от тая седмица всички застрахователи са вързани със системата на КАТ и вече никой застраховател неможе да пусне ГО без номер на талон на съответния автомобил, а ако има несъответстие в номера на талона или нещо сгрешено няма да може да Ви се пусне ГО и най вероятно ще бъдете изпратени в КАТ за справка на талона ако при тях е проблема.
            punto HGT

            Коментар


              #7
              1. За системата бонус-малус - 2019 най-рано и то ако се справят с писането на методиките и промяната на нормативните актове. В момента и да искат, няма как да станат нещата. А от Нова година-пълен абсурд. Чисто правните проблеми са безброй. На практика това е пренаписване на цялата система от бял лист. Вратичките за измами са десетки и застрахователите няма да го пуснат това без да са затворени всичките. На нашите главочи им се иска да представят нещата само като свързване между две бази данни, ама ще правят вятър на рошавия...не е толкоз просто или по-точно е просто, ама не е за главочи.
              2. Санкция няма. Системата е автоматична. ГО не съм плащал по над година за коли, дето не се карат. Никой нищо не ми е пращал, пускането в движение, продажба и смяна на номера в друга област са минавали безпроблемно.

              Коментар


                #8
                Факт е, че ГО е с ~30 лв по-висока от миналогодишната. Поне за 1600 см3 на 4 вноски. Миналата година излизаше към 168-173 лв, тази отива на 200-205. Та, ... и на тях да им еб@ майката.
                Иначе по основната тема - пращали са ми писмо от ГФ за 75-цата навремето, което директно хвърлих в коша - последствия не е имало.
                AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
                AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
                FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

                Коментар


                  #9
                  Salvador написа: Преглед на мнението
                  1. За системата бонус-малус - 2019 най-рано и то ако се справят с писането на методиките и промяната на нормативните актове. В момента и да искат, няма как да станат нещата. А от Нова година-пълен абсурд. Чисто правните проблеми са безброй. На практика това е пренаписване на цялата система от бял лист. Вратичките за измами са десетки и застрахователите няма да го пуснат това без да са затворени всичките. На нашите главочи им се иска да представят нещата само като свързване между две бази данни, ама ще правят вятър на рошавия...не е толкоз просто или по-точно е просто, ама не е за главочи.
                  2. Санкция няма. Системата е автоматична. ГО не съм плащал по над година за коли, дето не се карат. Никой нищо не ми е пращал, пускането в движение, продажба и смяна на номера в друга област са минавали безпроблемно.
                  Системата е въведена. При нас пипаха софта във връзка с това
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    Нещо от базовата част на софтуера е пуснато, но нищо повече. Бонус-малус се базира на доста сложен математически модел, който тепърва се прави. У нас няма кой да го създаде въобще това-наета е чужда фирма-гръцкото поделение на Ърнст и Янг.
                    Последна редакция от Salvador; 19.11.2017, 01:49.

                    Коментар


                      #11
                      Факт е, че ГО е с ~30 лв по-висока от миналогодишната. Поне за 1600 см3 на 4 вноски. Миналата година излизаше към 168-173 лв, тази отива на 200-205. .
                      Две години подред за 1600 см3 на 4 вноски ми е около 153 лева. Теб явно те таксуват за рисков "играч" и без да е въведена новата система.

                      Коментар


                        #12
                        Ами не, колега. На 5 месеца съм от златен талон, за който вече изискването е 6 години, без нарушения, а не 5, както беше. Просто, вероятно София се води по-рисков град от Бургас, според застрахователите. Сверих цените с познати и са такива и при тях.
                        AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
                        AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
                        FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

                        Коментар


                          #13
                          При мен разликата е ~6лв по-висока. В Армеец.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар

                          Working...
                          X