Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

диагностика на помпа lucas- възможно ли е това в София?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    диагностика на помпа lucas- възможно ли е това в София?

    след като се начетох на теми във форума, че дизелджиите с помпи, различни от bosh имат лош късмет, поради липсата на сервиз за диагностика в София, се допитах до един сервиз, който ми е доста сърдечно препоръчан. От там ми отговориха, че специално за моето браво- тд100 от ’97, понеже е с механична помпа, могат без проблем да ми направят диагностика, независимо от модела на помпата /моята е лукас, като на всички тд100/, понеже не се прави с компютър. Аз понеже не разбирам, веднага бързам да ви попитам, възможно ли е това или просто са ми отговорили така от срам да ми откажат?
    Bravo SX TD100, 1997

    #2
    Кой е сервизът? Аз съм обиколил доста.

    Коментар


      #3
      сервизът е на Хладилника и е проверен с ремонт на друг дизел, от който съм много доволен- всичко е на 6! но както казах, много ме наплашихте с вашите писания за диагностика на помпи лукас да още се колебая, дали да им поверя и фиатката.
      Bravo SX TD100, 1997

      Коментар


        #4
        simps написа:
        сервизът е на Хладилника и е проверен с ремонт на друг дизел, от който съм много доволен- всичко е на 6! но както казах, много ме наплашихте с вашите писания за диагностика на помпи лукас да още се колебая, дали да им поверя и фиатката.
        Ако нямаш сериозен проблем, не се занимавай с глупости.Дай точен адрес телефон на този майстор или на сервиза!

        Коментар


          #5
          проблем слава богу нямам, ама съм параноясъл, че нещо не върви както беше преди 3-4 месеца а съм сменил всички консумативи. сервизът се намира на ул.Сребърна, зад спирката на автобусите преди зоологическата градина.
          Bravo SX TD100, 1997

          Коментар


            #6
            Пусни една добавка за почистване и ще се оправят нещата.

            Коментар


              #7
              слагах добавка- редекс за почистване, ама много ефект нещо не усетих. на следващото зареждане ще пробвам с хелиос, дето я рекламират колеги в един пост на форума. може да си внушавам, ама единствения начин да проверя дали колата е наред е като изключа всички възможни проблеми все пак си се грижа за нея
              Bravo SX TD100, 1997

              Коментар


                #8
                simps написа:
                слагах добавка- редекс за почистване, ама много ефект нещо не усетих. на следващото зареждане ще пробвам с хелиос, дето я рекламират колеги в един пост на форума. може да си внушавам, ама единствения начин да проверя дали колата е наред е като изключа всички възможни проблеми все пак си се грижа за нея
                Колега, не се занимавай с глупости. Аз всяка кола която карам, след месец, два или колкото там, вече ми се струва, че не върви. Просто свикваш с нея.Аз за това си направих експеримента, когато колата вървеше много и и засякох ускорението. След като вече колата спря да ми върви и нещо и стана си подобрих ускорението :D На едно приятелче с Купе 2.0 Турбо като се качи при мен вика, че ще го "изям" с Ланчата, ама аз като се кача при него направо колата му лети в сравнение с мойта
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Колеги и аз съм със същия проблем, Скапа ми се клапана за аванса на ГНП-то. ГНП-то е Lukas и никой не иска да ми направи диагностика и/или ремонт. Ходих в Италсервиз и във Вантотрейд и всички ми говорят глупости. В Италсервиз ми поискаха 400 лв за клапана със срок на доставка 1 месец. За същото идиота от магазина на Вантотрейд ми поиска 800 лв!!!!!! Някой да знае майстор на такива клапани или откъде може да се купи нов или втора употреба?
                  Fiat Marea TD100

                  Коментар


                    #10
                    Само да ти кажа, че Италсервиз и Вантотрейд са на едни и същи собственици/съдружници.

                    Коментар


                      #11
                      simps написа:
                      проблем слава богу нямам, ама съм параноясъл, че нещо не върви както беше преди 3-4 месеца а съм сменил всички консумативи. сервизът се намира на ул.Сребърна, зад спирката на автобусите преди зоологическата градина.
                      За 4 месеца знаеш ли че въздушният ти филтър може да стане дроб сърма и да ти се спъни зверски колата.Мойта за 3 месеца се спана и ми се вдигна разхода и всеки ми казваше че е от въздушният филтър а аз разправях че е сменен.Един авер ми казая да го видим тоя филтър като го изкарахме малееееее дроб сърма :люспи от лук прахоляк насекоми разни умрели.Смених го и като хукна тая кола..... Така че въпреки че си сменил всичко виж пак какво е положението,защото в тая "чиста" България и за 1 месец може да ти се задръсти въздушният филтър особенно ако си от София

                      Коментар


                        #12
                        Даааа и аз си сменям често въздушния филтър.

                        Коментар


                          #13
                          колко често го сменяте на колко хиляди километра
                          Fiat Marea 1,9TD100

                          Коментар


                            #14
                            reiban написа:
                            колко често го сменяте на колко хиляди километра
                            Ми лично аз, щото моя се сменя много лесно на смяна на масло... към 7-8 хил км.
                            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                            Коментар


                              #15
                              Nino написа:
                              reiban написа:
                              колко често го сменяте на колко хиляди километра
                              Ми лично аз, щото моя се сменя много лесно на смяна на масло... към 7-8 хил км.
                              И аз сменям въздушния на смяна на маслото, но по принцип за дебитомера е добре да се сменя на 5000. Ако си купиш нов дебитомер, за да ти важи гаранцията му е нужно да се сменя филтъра на 5000 км.Иначе аз съм решил да сменям вече заедно с (като стане на 8000 км) и въздушен и горивен.

                              Коментар

                              Working...
                              X