Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко подгрявате преди тръгване/не за свещите/?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко подгрявате преди тръгване/не за свещите/?

    Колко време изчаквате да загрее дизелака преди да потеглите. Питам защото моето Пунто така и така не може да загрее докато отида на работа и гледам да не качвам оборотите над 2000(карам има няма 10мин). Тука се писа доста за проблемите с термостата но да попитам все пак - Стигате ли въобще нормалната работна температура(средата на скалата) при нормално градско каране и за колко време?
    Fiat Punto 1.7TD

    #2
    Аз преди да тръгна оставям поне 1 минута колата да поработи.Сега зимата всяка сутрин има слана и паля първо колата и след това започвам да чистя стъклата т.е. 3-5 минути си работи.Иначе моята няма как да не достигне оптимална температура - от вкъщи до работа са 15 км :D

    Коментар


      #3
      Чувал съм, че е добре да се оставят дизелите малко да "разбият маслото" преди да се потегли! Старая се поне половин-една минута почивка да му давам преди да потегля. А, когато има да се рие сняг, или чистат джамове от скреж първо паля и след това започвам с тез занимания.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        аз лично не чакам, понеже паркирам в подземен гараж и не искам да се задуша но по операцията за заключване на гаражната врата и отваряне на автоматичната обща минават към две минути и се надявам, че са достатъчни, като се има в предвид, че гаража е поне 15 градуса. но с влагата е кофти, яко ми скърцат ролките първата минута, докато се изсушат.
        Bravo SX TD100, 1997

        Коментар


          #5
          и аз чакам около половин-1 минута.. това скоро го научих, иначе първите месеци - дирекшън - паля и тръгвам, после една колежка , забележете, ме светна как е при дизелите и от тогава изчаквам и аз...а ако има чистене също - първо паля, после всичко останало. преди същото беше, при бензина пак така правех
          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
          e30 forever!

          Коментар


            #6
            Зимата задължително подгрявам 2-3 минути и чак след това тръгвам.Лятото също гледам да не тръгвам още със запалването ,а си подреждам това онова по жапката,слагам си касетофончето,колана ...... и тръгвам .После още няколко минути карам на първа,максимум на втора,понеже пътя е много кофти от строежите наолколо, докато излезна от малката уличка,така че не и давам много зор в началото.
            Fiat Punto 1.7 TD

            Коментар


              #7
              аз докато не се качи температурата над 200оборота не вдигам, главно 1ва - 1200примерно или 2ра пак толкова - около нас също е фул със строежи и то май навсякъде е така в момента
              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
              e30 forever!

              Коментар


                #8
                аз лично я оставям да работи докато не си промени звука за оборотите(за тракането говоря ).....в началото трака малко по бавно...и след около2-3 минути работа оборотите се променят и стават много ритмични (не съм спец, но промяната може би се дължи на това, че са хидравлични клапъните и им трябва известно време за да се подкачи достатъчно масло....и може би затова се променя звука).
                Punto ELX 1.7TD

                Коментар


                  #9
                  Аз също я държа в гараж и няма нужда да повтарям Колегите, защото правя същото. Но докато стрелката за работната температура на мотора не стигне първата черта (тогава падат оборотите при мен), гледаям да не я "ръчкам".
                  FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                  Коментар


                    #10
                    Gugev написа:
                    Аз също я държа в гараж и няма нужда да повтарям Колегите, защото правя същото. Но докато стрелката за работната температура на мотора не стигне първата черта (тогава падат оборотите при мен), гледаям да не я "ръчкам".
                    Същото правя и аз.Обиновенно при минусувите темпераури я изчаквам м/у 5 и 10 мин да потропа хубаво.А имам приятел кара мерцедес 3.0 дизел той докато не загрее 90С не трагва

                    Коментар


                      #11
                      gdd55 написа:
                      ....А имам приятел кара мерцедес 3.0 дизел той докато не загрее 90С не трагва
                      Това е малко перкалено според мен. Още повече, че на мотора му трябва два пъти повече време да загрее, като работи на празен ход отколкото, ако се кара. Този твой приятел сигурно слиза преди закуска, пали колата и след половин час слиза?
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Vladim написа:
                        gdd55 написа:
                        ....А имам приятел кара мерцедес 3.0 дизел той докато не загрее 90С не трагва
                        Това е малко прeкалено според мен. Още повече, че на мотора му трябва два пъти повече време да загрее, като работи на празен ход отколкото, ако се кара. Този твой приятел сигурно слиза преди закуска, пали колата и след половин час слиза?
                        Дам точно така,но и някой път стои в самата кола казвам да тръгва ама той не да не ти е работа да ходиш някъде с него.Вече втори мерцедес сменя и на всичките така прави дремем като марсоли по 20-25 минути в колата докато загрее.Аз лично чакам да достигне първата стрелка което според зависимост от температура на околната среда е максимум 10 мин

                        Коментар


                          #13
                          абе момци незнам защо ама в по новите книги пише че е много по добре да се тръгне без да се чака да загрее колата и да се кара на ниски обороти пише го дори и в препоръките на ситроена който сега купи нашата фирма-1.9 дизел....според мене загряването е отживелица...преди ладите и жигулите понякога не вървяха добре в началото докато не са загрели и от там е този мит според мен
                          FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

                          Коментар


                            #14
                            Стига бе хора, недейте така.2-3 минути са напълно достатъчни.

                            Коментар

                            Working...
                            X