Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"пред филтър"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    "пред филтър"

    здравейте всички и весели празници! някой има ли идея ще окаже ли няккво вредно влияние поставянето на т.н. "жълъди" или пластмасови прозрачни филтърчета преди основния горивен(нафтов) филтър?!!

    #2
    Дали има вредно влияние не знам, но и аз съм си задавал този въпрос... освен нещо свързано с наляганията, но едва ли.Виждал съм на Фиат Крома, два последователно вързани нафтови филтъра фабрично и оттук си мисля, че едва ли има някакво вредно влияние.Имах такова "желъдче" на Реното... тогава бяха стъклени и освен,че цедката тип "мравешко око", често се запушваше точно в най-неподходящия момент друго лошо не съм видял, а и един път в един голям студ парафина като стегна, все едно филтърчето беше пълно с мляко, не с нафта.Също пружинката която държи цедката има склонност да ръждясва от водата в нафтата - друг минус.Всички тези неща наклониха везните повече към минусите и го махнах.Мисля, че почти няма смисъл!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Ми незнам, има смисъл според мене аз сам си сложил и доста по добре става.Защото водата пада надолу а нафтата се вдига и като го направи тоя проблем както каза колегата "става като мляко" сам си се запасил в жабката с още няколкоте са по 1.50лв и не ми коства много много, а сущо така събира и доста гняс.
      Bravo JTD
      *Stage 1 Cold Air Intake
      *Stage 2 Software upgrade "remap"
      *Stage 3 Boost Pressure Control Valve
      *Stage 4 TuRbo gt1756 Hibrid

      Коментар


        #4
        аха

        ми сега са пластмасови и на петрол са по 0.99 лв., а на илиенци са от лев нагоре и никъде не пише за к’во сазанафта или бензин, а на тия пише, най-вероятно има значение......ок, и аз ще си сложа тогава, че филтъра ми е 55 кинта и трудно се намира........а тия жълъди немат пружина немат нищо, само филтърна хартия.....благодаря за инфото, весели празници и ще си купя неколко......

        Коментар


          #5
          Re: аха

          pow написа:
          ми сега са пластмасови и на петрол са по 0.99 лв., а на илиенци са от лев нагоре и никъде не пише за к’во сазанафта или бензин, а на тия пише, най-вероятно има значение......ок, и аз ще си сложа тогава, че филтъра ми е 55 кинта и трудно се намира........а тия жълъди немат пружина немат нищо, само филтърна хартия.....благодаря за инфото, весели празници и ще си купя неколко......
          Имай предвид, че трябва да режеш маркучи - горивопроводи за да го сложиш, сещам се за кои говориш,полските Филтрон.... синът ми се мъчи няколко седмици и се отказа, после се видя в чудо със срязаните маркучи.Аз не бих рязал, твоя работа!
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            Аз на дедо Опел имам такъв филтър и според мен има ефект, зимата няколко пъти се случва да се "омаца" целия с едно кафяво на цвят, като ла*но (на гъстота е като високомаслено кисело мляко). Отварям го (моя си беше сложен и си се отвива), мия го с газ или с каквото има, ла*ната падат, слагам го и продължавам... Според мен помага, поне малко предпазва големия горивен филтър от зацапване с ла*на, а оттам и нафтова помпа и т.н...

            Коментар


              #7
              Re: аха

              Имай предвид, че трябва да режеш маркучи - горивопроводи за да го сложиш, сещам се за кои говориш,полските Филтрон.... синът ми се мъчи няколко седмици и се отказа, после се видя в чудо със срязаните маркучи.Аз не бих рязал, твоя работа![/quote]здравей нино, едва преди 1 седмица сложих филтъра, но го сложих преди оригиналния филтър и така се разминах с рязането. поздрави!

              Коментар


                #8
                Re: аха

                pow написа:
                здравей нино, едва преди 1 седмица сложих филтъра, но го сложих преди оригиналния филтър и така се разминах с рязането. поздрави!
                Направи една-две снимки да видим как е станало.
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  Ето малко челен морски опит от форума на Мерцедес, коментиращ филтрите за дизели.Цените обаче са малко стряскащи, а и не знам дали тук би могъл да се поръча такова радикално решение На мен ми се вижда леко преиграване да инвестирам в нещо такова, обаче това е защото не съм брал ядове.Предполагам :D
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар

                  Working...
                  X