Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За живота на двигател 1.9D и 1.9 JTD?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За живота на двигател 1.9D и 1.9 JTD?

    Здравейте колеги, искам да питам нещо защото влязох в спор. За споменатите двигатели според вас кой е с по голям живот. В смисъл заради турбо, и други такива неща които увеличават мощноста дали намаляват живота на двигателя от чисто теоретична гледна точка.Ще съм много благодарен на повече мнения.
    BRAVA,когато НЕ гори

    #2
    Аз съм с 1.9JTD мотора е на почти 200 000 и е супер.Карам със SELENIA полу синтетика и не харчи грам масло.Доколкото знам при JTD турбото е включено постоянно и живота му е повече(?),има интерколер и всички те му там екстри и върви като бензин.Това е мойто некомпетенто мнение,за тези километри двигателя е без никаква забележка според мен и според диагностиката Yellow_Flash_Colorz_PDT_11
    Brava JTD ELX
    105 к.с.99"

    Коментар


      #3
      Виж какво аз не съм карал до сега дизел ,и не мога да ти дам компетентно мение .Но много зависи как се подържа ,какво масло му сипваш и т.н.Ако си някой варварин ,и се ръчкаш с него какъвто и мотор да е ,няма да види много живот.
      FIAT TIPO 1,6

      Коментар


        #4
        По принцип специалистите кават, че моторите с Турбо имали по-малък живот, но както каза TORINO_MOTOR, зависи как се поддържа и най-вече как се кара. Ако имаш спортен стил на каране не си за Дизел, но зависи колко ти е спортно карането, щото има вероятност и бензин да не издържи При мен ТД, върви като бензин (до кога ли) На кратко казано, не може да се каже кой двигател би издържал по-дълго, тъй като факторите са прекалено много.

        Коментар


          #5
          Всичките са с голям ресурс.
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            според моите скромни познания турбо мотора работи на доста по високи натоварвания следователно дълговечноста му ще е и по малка но удоволствието при каране на турбо фиатката е доста по голямо така че както е казал народа густото цена няма
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              С всичко казано до тук съм напълно съгласен,но идеята за темата ми беше друга. Съвсем теоретично, 1.9Д и 1.9ТД ,едни и същи двигатели ли са, в смисъл на двигателя 1.9 му слагат турбо и готово.така наистина му се скъсява живота на ТД-ла. Аз влязох в спор с тезата че 1.9Д и 1.9ТД са два различни двигателя. ТД двигател си мисля че е на базата на чист 1.9 но изпитван като турбо ,подобряван,съобразен с по голямото натоварване и т.н. Правилно ли расъждавам.За това ми беше въпроса :D
              BRAVA,когато НЕ гори

              Коментар


                #8
                Bubis написа:
                С всичко казано до тук съм напълно съгласен,но идеята за темата ми беше друга. Съвсем теоретично, 1.9Д и 1.9ТД ,едни и същи двигатели ли са, в смисъл на двигателя 1.9 му слагат турбо и готово.така наистина му се скъсява живота на ТД-ла. Аз влязох в спор с тезата че 1.9Д и 1.9ТД са два различни двигателя. ТД двигател си мисля че е на базата на чист 1.9 но изпитван като турбо ,подобряван,съобразен с по голямото натоварване и т.н. Правилно ли расъждавам.За това ми беше въпроса :D
                1.9 атмосферен дизел и 1.9 турбодизел са различни двигатели.Първия е 1929 куб.см,а турбинирания е 1910.Не съм сигурендали на този 1929 см3 са му слагали турбо.Имам бегъл спомен, че го слагаха на старото Дукато..1929 турбодизел.Да слага ли са .. 1.9 турбодизел 1929 см3 на Регата,Темпра.После идва този 1910 см3 турбодизел.Справката е от http://www2.zr.ru/compare/Посети сайта има интересни данни за тези мотори.Успех!
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  Bubis napisa:
                  С всичко казано до тук съм напълно съгласен,но идеята за темата ми беше друга. Съвсем теоретично, 1.9Д и 1.9ТД ,едни и същи двигатели ли са, в смисъл на двигателя 1.9 му слагат турбо и готово.така наистина му се скъсява живота на ТД-ла. Аз влязох в спор с тезата че 1.9Д и 1.9ТД са два различни двигателя. ТД двигател си мисля че е на базата на чист 1.9 но изпитван като турбо ,подобряван,съобразен с по голямото натоварване и т.н. Правилно ли расъждавам. За това ми беше въпроса
                  Ако става вьпрос за 1.9Д и 1.9ТД или респективно Д и ТД , конструктивно това са еднакви мотори и на базата на единия естествено се развива другия. А основната разлика м/у двата е не само турбото а и по-голямата горивна камера, момента на впрьскване и .... Така, че в твоята теза има много истина. Естествено, ТД , като по-натоварен мотор има и по-ниска износоустойчивост, при което за да се повиши се използват по-специални масла и т. н. А иначе, си има и 1929 Д и ТД И 1910 Д и ТД. Но , конкретно за 1.9Д и 1.9JTD са доста различни мотори!!!

                  Коментар

                  Working...
                  X