Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може би проблем с паленето?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Може би проблем с паленето?

    Колеги, защо сега на -3 градуса навън вече за сигурно 3-ти или 4-ти път сутрин като си паля Бравата, не иска да запали от първия път. Пропуска си паленето (обикновенно върти 2 пъти (приблизително)) и пускам стартера. При второто подгряване и въртене си запалва. Много странно. Когато колата ми беше с всичките изгоряли свещи си палих и на -5 градуса (преди около месец), а сега смених и 4-те свещи и вече за 4-ти път (по спомен) пропускам първото палене (колата въобще не реагира, че ще запали и пускам стартера, като след 2-рото подгряване си пали, както всеки път - нормално).На тази температура (около -2 градуса) подгряването ми е около 4-5 секунди, което за JTD двигател е в нормите си.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Огледай съединенията, сложи някоя друга скоба по маркучетата, погледни дали не ти прокапва от някъде нафта. Погледни темата ми "Капе нафта..."Вече проблема ти не е в свещите.

    Коментар


      #3
      doofiat написа:
      Огледай съединенията, сложи някоя друга скоба по маркучетата, погледни дали не ти прокапва от някъде нафта. Погледни темата ми "Капе нафта..."Вече проблема ти не е в свещите.
      Ами имам само един маркуч, този който е за връщане на нафтата, който от релсата влиза най-отгоре в нафтовия филтър.Той е омазнен (с нафта по него) и от двата края като го хвана се врътка целия заедно със скобите, ама той си е от 1 месец така и ме убеждаваха, че от там не може да се губи нафта. Аз бях загрижен да не бяга нафта от там и да ми се увеличи разхода. Въобще не изглежда да тече нафта и от двата му края защото по частите където е закачен са си чисти а просто все едно скобите не го държат и се е омазним (онафталил) целия, което говори, че излиза нафта от там.Ама той е за обратната нафта а не е в тази посока, която храни колата с гориво и за това си мисля, че проблема с паленето не е от него.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        BO написа:
        doofiat написа:
        Огледай съединенията, сложи някоя друга скоба по маркучетата, погледни дали не ти прокапва от някъде нафта. Погледни темата ми "Капе нафта..."Вече проблема ти не е в свещите.
        Ами имам само един маркуч, този който е за връщане на нафтата, който от релсата влиза най-отгоре в нафтовия филтър.Той е омазнен (с нафта по него) и от двата края като го хвана се врътка целия заедно със скобите, ама той си е от 1 месец така и ме убеждаваха, че от там не може да се губи нафта. Аз бях загрижен да не бяга нафта от там и да ми се увеличи разхода. Въобще не изглежда да тече нафта и от двата му края защото по частите където е закачен са си чисти а просто все едно скобите не го държат и се е омазним (онафталил) целия, което говори, че излиза нафта от там.Ама той е за обратната нафта а не е в тази посока, която храни колата с гориво и за това си мисля, че проблема с паленето не е от него.
        Ако взима дори и малко въздух от някъде пак ще ти пали трудно.

        Коментар


          #5
          Ами като намеря поне малко време да я оставя в някой сервиз да и сменя нафтовия филтър ще кажа да сменят скобите на маркучето.До колкото разбрах и за зимата е задължително да съм с нов горивен филтър, иначе въобще не знам на колко колометра е - с него купих колата.Отварях въздушния да го видя на какво прилича и изглеждаше добре, та се надявам предишния собственик да е сменил и горивния заедно с въздушния, за това до сега не съм го сменил.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            BO написа:
            Ами като намеря поне малко време да я оставя в някой сервиз да и сменя нафтовия филтър ще кажа да сменят скобите на маркучето.До колкото разбрах и за зимата е задължително да съм с нов горивен филтър, иначе въобще не знам на колко колометра е - с него купих колата.Отварях въздушния да го видя на какво прилича и изглеждаше добре, та се надявам предишния собственик да е сменил и горивния заедно с въздушния, за това до сега не съм го сменил.
            Много сериозно прозвуча това със сервиза Работата по смяната на филтъра и скобите, пък дори и самото маркуче да замениш е за има-няма 20мин. А обикновено подхода със сервиза е предпоставка работата да се отложи :D Не че те упреквам, но има една тема в раздела дето не знам що Nino се хайманосва и не я прави "важна" Та основното нещо откакто има дизелови мотори е да се прегледат свещите и горивния филтър преди зимата.
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар

            Working...
            X