Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем палене снощи с Пунто 1.7д

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем палене снощи с Пунто 1.7д

    Проблем снощи с Пунто 1.7д. С ОМВ алпин дизел, въртях почти 5 минути. След завъртане пали, но не ще да се наеме, работеше на границата на загасване, като задавена. Загасна 5-6 пъти и мяташе едни сиви кълба дим неизгоряла нафта като за световно. По накое време се оправи, днес я пробвах и си останах доволен,че отново си е същата перфектно работеща машина. До сега абсолютно никакви проблеми вече втора зима. Винаги си пали на 1 оборот макс, без значение лято или зима, +30 или -20градуса. Та с две думи: Какво ли и е било?
    Lupo - The Monster
    Е83 3D

    #2
    Догоре ли напълни ?Боклуци в резервоара или нафтата.
    FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

    Коментар


      #3
      Колега не се затормозявай сега с въпроси какво ли е било-важното е,че е регенерирала !Съсредоточи се върху идващите празници вече :D !Весели празници на всички и безаварийни
      Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
      Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
      Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

      Коментар


        #4
        Това, което се сещам веднага след като прочетох темата на колегата ceco_slavista, е че нафтата е позамръзнала Така се държи кола, която не може да разпраши "бозата" Виждам, че и ти си зареждал ОМВ Алпин Дизел ... еми продължавай да зареждаш. Утре като стане -10 няма да може въобще да запали В тази нафта някои бензиностанции ОМВ слагат какви ли не боклуци. Не че цялата е гола вода, но фактите говорят Миналата година доста колеги от форума на Алфа Ромео бяха зареждали Алпин Дизел и колите им замръзнаха Тогава визираха повечето бензиностанцията на ъгъла на бул.Драган Цанков (над КАТ).Зареди на чистия ЛукОйл (без Петрол да пише на тях) и виж как е. Гарантирам ти, че ще пали и при -15
        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
        FIAT Punto 99' 1.7 TD

        Коментар


          #5
          Dodo 155 написа:
          Това, което се сещам веднага след като прочетох темата на колегата ceco_slavista, е че нафтата е позамръзнала Така се държи кола, която не може да разпраши "бозата" Виждам, че и ти си зареждал ОМВ Алпин Дизел ... еми продължавай да зареждаш. Утре като стане -10 няма да може въобще да запали В тази нафта някои бензиностанции ОМВ слагат какви ли не боклуци. Не че цялата е гола вода, но фактите говорят Миналата година доста колеги от форума на Алфа Ромео бяха зареждали Алпин Дизел и колите им замръзнаха Тогава визираха повечето бензиностанцията на ъгъла на бул.Драган Цанков (над КАТ).Зареди на чистия ЛукОйл (без Петрол да пише на тях) и виж как е. Гарантирам ти, че ще пали и при -15
          Аз гарантирам, че проблема не е в нафтата на ОМВ, Алпин Дизел. Според мен проблема е горивния филтър. Освен това като сложите един път от скъпата нафта на ОМВ не очаквайте чудеса, а напротив - ще имате проблеми, ако преди това не сте си подбирали нафта и бензиностанцията. Ще кажете, ама защо? Ами защото тази нафта е с добавка, която прочиствам и ако има някакви отлагания след действието на Алпин или Спринт резултата е отрицателен и първия виновник е винаги скъпата нафта, но тя всъщност си действа.Една година не изменно сипвам скъпата нафта на ОМВ, като съм пробвал най-различни нафти, но ОМВ е най-добрата.

          Коментар


            #6
            По повод зареждането от 7 години карам само ОМВ бензин и дизел или, но много рядко Лукойл. До сега не съм имал проблем. Също си мисля, че по всички ОМВ-та горивото трябва да е еднакво?????
            Lupo - The Monster
            Е83 3D

            Коментар


              #7
              geo_g написа:
              По повод зареждането от 7 години карам само ОМВ бензин и дизел или, но много рядко Лукойл. До сега не съм имал проблем. Също си мисля, че по всички ОМВ-та горивото трябва да е еднакво?????
              Е това уви не е така!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                И сега какво-аз си сипвам само на ОМВ.Сега откъде да сипвам?Между другото сипеш ли добавка за почистване и всички боклуци тръгват по тръбите.
                FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                Коментар


                  #9
                  tinalex написа:
                  И сега какво-аз си сипвам само на ОМВ.Сега откъде да сипвам?Между другото сипеш ли добавка за почистване и всички боклуци тръгват по тръбите.
                  Карай си с ОМВ! Не се стряскай. Аз ще си продължавам, защото многократно съм съм се доверявал и не ме е разочаровало.

                  Коментар


                    #10
                    tinalex написа:
                    И сега какво-аз си сипвам само на ОМВ.Сега откъде да сипвам?Между другото сипеш ли добавка за почистване и всички боклуци тръгват по тръбите.
                    Ммда, зимата не е добре да се слагат такива добавки. Ползвайте само такива против замръзване. А относни нафтата... миналата година имаше пострадали колеги именно от OMV! Убеден съм, че на всяка бензиностанция нафтата е различна!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Vladim написа:
                      tinalex написа:
                      И сега какво-аз си сипвам само на ОМВ.Сега откъде да сипвам?Между другото сипеш ли добавка за почистване и всички боклуци тръгват по тръбите.
                      Ммда, зимата не е добре да се слагат такива добавки. Ползвайте само такива против замръзване. А относни нафтата... миналата година имаше пострадали колеги именно от OMV! Убеден съм, че на всяка бензиностанция нафтата е различна!
                      100% те подкрепям Няма еднаква нафта по бензиностанциите. Всеки зарежда от където му падне Само добавка против замръзване оправя нещата
                      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                      FIAT Punto 99' 1.7 TD

                      Коментар


                        #12
                        Dodo 155 написа:
                        100% те подкрепям Няма еднаква нафта по бензиностанциите. Всеки зарежда от където му падне Само добавка против замръзване оправя нещата
                        Ммда... пиша аз, пиша за тази добавки... дано да има, кой да чете! Още е рано за да разберем, нека падне под -10 градуса, тогава ще си проличи! :D
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          Dodo 155 написа:
                          100% те подкрепям Няма еднаква нафта по бензиностанциите. Всеки зарежда от където му падне Само добавка против замръзване оправя нещата
                          Ммда... пиша аз, пиша за тази добавки... дано да има, кой да чете! Още е рано за да разберем, нека падне под -10 градуса, тогава ще си проличи! :D
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            Vladim написа:
                            Dodo 155 написа:
                            100% те подкрепям Няма еднаква нафта по бензиностанциите. Всеки зарежда от където му падне Само добавка против замръзване оправя нещата
                            Ммда... пиша аз, пиша за тази добавки... дано да има, кой да чете! Още е рано за да разберем, нека падне под -10 градуса, тогава ще си проличи! :D
                            Винаги слагам добавка Не се доверявам на 100% никъде Мисля да взема 1л. нафта от бензиностанцията където зареждам и да я тествам във фризера (-20) После ще пиша резултата. Ще пробвам и с добавка, за да видя какъв е резултата и от нея
                            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                            FIAT Punto 99' 1.7 TD

                            Коментар


                              #15
                              Dodo 155 написа:
                              Ммда... пиша аз, пиша за тази добавки... дано да има, кой да чете! Още е рано за да разберем, нека падне под -10 градуса, тогава ще си проличи! :D
                              Винаги слагам добавка Не се доверявам на 100% никъде Мисля да взема 1л. нафта от бензиностанцията където зареждам и да я тествам във фризера (-20) После ще пиша резултата. Ще пробвам и с добавка, за да видя какъв е резултата и от нея [/quote]Това е добра идея! Само да не те пребият жените в къщата, че си омирисал фризера!
                              Frontera Sport, X20SE март 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X