Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.7 ТД не пали!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.7 ТД не пали!

    Колеги,снощи като тръгнах да изпратя приятелката и колата не можа да запали.Не беше карана от около 15 часа до тогава(което не е много).Снощи симптомите бяха следните-при завъртане на ключа след 3-4 секунди и стартера преставаше да върти и се чуваше едно тихо свистене,подгрявах подгрявах,пак същото....Помислих, че е от акумулатора-на около 2 години е,и може би от скованото време вчера особено е паднал.Преди малко пак слязох да опитам.Сега обаче стартера си върти яко без да спира и забелязах, че от ауспуха излизат малки кълбета черно-сив дим и колата се тресе ,но не запалва! Така изведнъж да не може да запали ми се вижда странно.Сипвам ОМВ алпин дизел.Ако някой има идея каква може да е причината или е срещал подобен проблем моля да пише.
    Fiat Punto 1.7 TD

    #2
    Прилича ми на прецакана система за подгряване, или наличие на повечко вода във въздушният филтър, която е замръзнала макар, че ако беше така нямаше да излиза дим от ауспуха... Може да е, какво ли не...
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Vladim написа:
      Прилича ми на прецакана система за подгряване, или наличие на повечко вода във въздушният филтър, която е замръзнала макар, че ако беше така нямаше да излиза дим от ауспуха... Може да е, какво ли не...
      Замръзналата вода или там какъвто и да е боклук е в нафтата Не за пръв път има оплакване от Алпин Дизел Ама странно, че при -3 градуса е станала на боза Цецо, зареди някъде другаде, когато запали колата и сложи добавка И след това забрави за ОМВ
      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
      FIAT Punto 99' 1.7 TD

      Коментар


        #4
        Надявах се да е нещо от акумулатора,но не е . Значи единственото, което мога да направя е да изчакам да се позатопли времето и да видя дали ще запали!? Няма ли някакъв начин да я помъча да запали на студено време-че не се очертава затопляне като гледам.Иначе подгрявах,подгрявах и пак неще.Кофти, а и точно сега покрай празниците,ама какво да се прави Мерси за помоща момчета!
        Fiat Punto 1.7 TD

        Коментар


          #5
          Не мисля, че проблема е в нафтата. И аз съм с такава и нямам никакъв проблем. Търси го някъде другаде. Виж си въздушния филтър и въздухопроводите. Може някоя пластмаса да се е счупила и да е запречила въздухопровода. Като сменях въздушния филтър в кутията открих една пластмаса с кутията. След като смених филтъра и махнах пластмасата разхода значително намаля.

          Коментар


            #6
            doofiat написа:
            Не мисля, че проблема е в нафтата. И аз съм с такава и нямам никакъв проблем. Търси го някъде другаде. Виж си въздушния филтър и въздухопроводите. Може някоя пластмаса да се е счупила и да е запречила въздухопровода. Като сменях въздушния филтър в кутията открих една пластмаса с кутията. След като смених филтъра и махнах пластмасата разхода значително намаля.
            Да спомням си като си сменяше филтъра и въпросната пластмаса-ще видя около моя как е.Иначе така изведнъж да спре да пали ми се вижда странно.Сега сипах 1 литър газ за горене в резервоара,за всеки случай,ако нафтата е позамръзнала и станала на парцали.Утре ще я пробвам пак!
            Fiat Punto 1.7 TD

            Коментар


              #7
              tzetzo_slavista написа:
              doofiat написа:
              Не мисля, че проблема е в нафтата. И аз съм с такава и нямам никакъв проблем. Търси го някъде другаде. Виж си въздушния филтър и въздухопроводите. Може някоя пластмаса да се е счупила и да е запречила въздухопровода. Като сменях въздушния филтър в кутията открих една пластмаса с кутията. След като смених филтъра и махнах пластмасата разхода значително намаля.
              Да спомням си като си сменяше филтъра и въпросната пластмаса-ще видя около моя как е.Иначе така изведнъж да спре да пали ми се вижда странно.Сега сипах 1 литър газ за горене в резервоара,за всеки случай,ако нафтата е позамръзнала и станала на парцали.Утре ще я пробвам пак!
              А горивния филтър как ти е?

              Коментар


                #8
                Добре е на външен вид-не прокапва нафта нито пък е влажен отдолу.
                Fiat Punto 1.7 TD

                Коментар


                  #9
                  tzetzo_slavista написа:
                  Добре е на външен вид-не прокапва нафта нито пък е влажен отдолу.
                  А скоро ли си го сменял?

                  Коментар


                    #10
                    Сравнително скоро-по километри не е още за смяна...освен да се е задръстил,но така изведнъж,а и от доста време карам само със скъпата нафта на ОМВ.
                    Fiat Punto 1.7 TD

                    Коментар


                      #11
                      tzetzo_slavista написа:
                      Сравнително скоро-по километри не е още за смяна...освен да се е задръстил,но така изведнъж,а и от доста време карам само със скъпата нафта на ОМВ.
                      Значи категорично не е от нафтата.

                      Коментар


                        #12
                        tzetzo_slavista написа:
                        Сравнително скоро-по километри не е още за смяна...освен да се е задръстил,но така изведнъж,а и от доста време карам само със скъпата нафта на ОМВ.
                        Няма ли някакъв начин да я вкараш на топло в някой гараж, дори за 3-4 часа?Има нещо в нафтата, което е направило тапа и сега неще да мъцне.От ОМВ до ОМВ има голяма разлика Знам от брат ми (зарежда само там нафта), че този ОМВ на Окръжна болница продава хубаво гориво, но лъжат в литрите (което е за предпочитане пред това да ти спре колата).
                        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                        FIAT Punto 99' 1.7 TD

                        Коментар


                          #13
                          Dodo 155 написа:
                          Няма ли някакъв начин да я вкараш на топло в някой гараж, дори за 3-4 часа?Има нещо в нафтата, което е направило тапа и сега неще да мъцне.От ОМВ до ОМВ има голяма разлика Знам от брат ми (зарежда само там нафта), че този ОМВ на Окръжна болница продава хубаво гориво, но лъжат в литрите (което е за предпочитане пред това да ти спре колата).
                          За съжаление няма как да я вкарам в гараж.Възможно е и тапа да е направила,но за няма как да я прокарам.Утре ще ме дръпнат до един сервиз до нас, че сега по празниците никой не работи-дано да е нещо малко!Един приятел искаше да ме дръпне, за да запаля, но нещо бях чувал че така не е желателно да се прави и ремъка може да прескочи-има ли нещо такова!?Иначе на ОМВ зареждам от този на бул. България.Казвали са ми че там сипват качествена нафта,ама знае ли се...
                          Fiat Punto 1.7 TD

                          Коментар


                            #14
                            tzetzo_slavista написа:
                            Dodo 155 написа:
                            Няма ли някакъв начин да я вкараш на топло в някой гараж, дори за 3-4 часа?Има нещо в нафтата, което е направило тапа и сега неще да мъцне.От ОМВ до ОМВ има голяма разлика Знам от брат ми (зарежда само там нафта), че този ОМВ на Окръжна болница продава хубаво гориво, но лъжат в литрите (което е за предпочитане пред това да ти спре колата).
                            За съжаление няма как да я вкарам в гараж.Възможно е и тапа да е направила,но за няма как да я прокарам.Утре ще ме дръпнат до един сервиз до нас, че сега по празниците никой не работи-дано да е нещо малко!Един приятел искаше да ме дръпне, за да запаля, но нещо бях чувал че така не е желателно да се прави и ремъка може да прескочи-има ли нещо такова!?Иначе на ОМВ зареждам от този на бул. България.Казвали са ми че там сипват качествена нафта,ама знае ли се...
                            Не я дърпайте, може да презкочи, правилно са ти казали Днес е по-топло Защо не пробваш да я припалиш Ако ти е слаб акумулатора, нека някой да ти даде ток Другото, което се сещам е, че може да развиеш горивния филтър и да видиш как е положението там Имаш ли нагревател на него като при Браво/Брава?
                            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                            FIAT Punto 99' 1.7 TD

                            Коментар


                              #15
                              Пробвах да припаля на по-топлото време :D но пак не запали за съжаление.Явно има нещо, което трябва да се пипне-няма начин.
                              Fiat Punto 1.7 TD

                              Коментар

                              Working...
                              X