Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аларма?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аларма?

    Пичове споделете и вашето мнение отностно слагането на аларма!?Та конкретния въпрос!Докато съм "командирован" за 6 месеца колицата ми я кара жената!Колата си има имобилайзерче с дистанционно с което се отключва централното заключване, и прекъсва двигателя да не пали-маха "+"-а на бобината и бензиновата помпа!Е да ама няма "свирка" която да се задейства при отваряне на вратите или удар!!!А и единственото дистанционно е много кратно изпускано и не се знае кога някой "хубав" ден ще откаже на заключено и нямя да мога да си потегля с колатаТа жена ми решила и си купила аларма за колата без да я сложи за да ми я покаже и след това да я сложи!!!Като погледнах инструкжията за слагане нещо много се притесних!!!Половината от инсталацията на колата трябва да се реже(а аз много мразя такива неща)-има си за централното-реже се жицата и се включва в алармата-има си за ел. прозорци да се затварят автоматично ама и те се режат за да минат през нея и такива всякакви неща за бензиновата помпа за бобината и още всякакви неща!!!Та според вас как е правилно да постъпя и най-важното кажете някой добър сервиз където поставят -ПРОФЕСИОНАЛНО такива неща!!!-не с ножицата клъц после с някакъв скапан дори изолирбанд отгоре и готов си пич тръгвайИ още нещо-нали на вратите се слагат едни замасяващи ключета които при отваряне дават на маса-е да ама нали трябва да се дупчи за се сложат такива-тъпотии голями - чудех се дали неможе да се закачи към всяка от вратите си има дали вратата е отворена и ти светва на тъблото"electronic check"- лампичката- е да ама още рязане и така нататъкБлагодаря Ви!
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Колега от рязането няма да се отървеш.А за датчиците на вратите и капаците не е необходимо да се дупчат дупки а се свързва към бутончетата с които се индикира дали ти е отворена врата ( както ти сам го каза ).
    Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
    Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
    VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
    VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

    Коментар


      #3
      FiFo написа:
      Колега от рязането няма да се отървеш.А за датчиците на вратите и капаците не е необходимо да се дупчат дупки а се свързва към бутончетата с които се индикира дали ти е отворена врата ( както ти сам го каза ).
      И според мен всичко е така какато казва ФиФо, но мисля, че за предния капак ще трябва да се сложи замасяващо ключе, което си е нормално

      Коментар


        #4
        Относно предния капак ще трябва да се сложи бутонче което отчита отвореният капак. Що се отнася до вратите и багажника-там се свързва към бутоните които дават сигнал към плафона.

        Коментар


          #5
          Аз пък алармата си я монтирах сам - при моята нищо не се режеше ами само кабелите леко се оголваха и се свързваше към тях - тя алармата само подава маса или плюс където и когато е нужно. На задните врати ме мързеше да монтирам ключета и сега не се влияят от алрмата, а н а предния капак сложих. Умишлено не свързах релето за паленето защото съм патил от прецакани релета и реших че ако ме е страх от кражба има множество начини да направя колата непалеща. Няма нищо страшно ако монтажа се извъши от съвестен майстор - а пък ако ти си се затижил да чоплиш колата - почвай - 4-5часа е работата.
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #6
            При Tipo задните врати не дават сигнал към плафона. При моята се наложи да се слагат бутончета отзад.[/quote]Не се слагат бутони,алармата се връзва към "борд компютъра" където е индикацията за отворена врата.На моето Типо отначало не можаха да свържат вратите,пича си каза че не му се пипа там да не обърка нещо,щеше да идва някакъв разбирач в сервиза по-късно,ходих в последствие и той я направи...Допълнително бутон сложиха само на предния капак.
            Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

            Коментар


              #7
              Mitko написа:
              Yavor написа:
              Аз пък алармата си я монтирах сам - при моята нищо не се режеше ами само кабелите леко се оголваха и се свързваше към тях - тя алармата само подава маса или плюс където и когато е нужно. На задните врати ме мързеше да монтирам ключета и сега не се влияят от алрмата, а н а предния капак сложих. Умишлено не свързах релето за паленето защото съм патил от прецакани релета и реших че ако ме е страх от кражба има множество начини да направя колата непалеща. Няма нищо страшно ако монтажа се извъши от съвестен майстор - а пък ако ти си се затижил да чоплиш колата - почвай - 4-5часа е работата.
              Аз също направих запалването да не минава през релето. Често ми се случваше колата да ми прекъсне от това реле.
              а къде си намира това реле че май и на мен томи прави чат пат проблемчета
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                ..)))..Виждам, че май няма човек дето така наречения имобилайзер да не му е правил номера..(релето дето прекъсва захранването..)..Преди години ми беше любима тема (автоалармите)..мога да обобщя следното: 1. Алармата само АЛАРМИРА - т.е. практически не "забранява" на крадеца да я открадне(лично мнение..)..Теоретически му пречи, чрез разните системи като имобилайзера и т.н...НО..за професионалистите това не е пречка..е..остават аматьорите..срещу тях може и да върши работа..)).. но както всички до тук казаха - най-често дразни самия собственик..))2. Като алармира - и кво от това??..Вижте кво става по улиците..всичко свири и на никой не му пука..3. Най-сигурната по отношение на имобилирането аларма е тази която си направиш сам..оригинално твое си решение - уникално и крадеца наистина може да се затрудни..т.е. премахваш тъпия имобилайзер и си правиш твой си...ето и малко линкове..може и да сте ги поствали вече..ма няма лошо..)))http://www.ultrarex.ru/?c=4http://ww...at4level1.html

                Коментар


                  #9
                  Mitko написа:
                  Totko написа:
                  ..)))..Виждам, че май няма човек дето така наречения имобилайзер да не му е правил номера..(релето дето прекъсва захранването..)..Преди години ми беше любима тема (автоалармите)..мога да обобщя следното: 1. Алармата само АЛАРМИРА - т.е. практически не "забранява" на крадеца да я открадне(лично мнение..)..Теоретически му пречи, чрез разните системи като имобилайзера и т.н...НО..за професионалистите това не е пречка..е..остават аматьорите..срещу тях може и да върши работа..)).. но както всички до тук казаха - най-често дразни самия собственик..))2. Като алармира - и кво от това??..Вижте кво става по улиците..всичко свири и на никой не му пука..3. Най-сигурната по отношение на имобилирането аларма е тази която си направиш сам..оригинално твое си решение - уникално и крадеца наистина може да се затрудни..т.е. премахваш тъпия имобилайзер и си правиш твой си...ето и малко линкове..може и да сте ги поствали вече..ма няма лошо..)))http://www.ultrarex.ru/?c=4http://ww...at4level1.html
                  Като говорим за алармиране нека спомена следното. Норматива за спиране на сигнала от алармата беше под 10 секунди. За целта работят 3-ма души. 1-ят отваря вратата, до него седи 2-ят, чиято задача е да дръпне веднага ръчката за капака на мотора. 3-ят седи до мотора със секачи и задачата му е да повреди сирената. Обикновено резултата е просто много кратък звук от алармата. Може и въобще да не събуди собственика.
                  Това от времето, когато се заминаваше с тия неща ли?

                  Коментар


                    #10
                    Re: Аларма?

                    BO написа:
                    Пичове споделете и вашето мнение отностно слагането на аларма!?Та конкретния въпрос!Докато съм "командирован" за 6 месеца колицата ми я кара жената!Колата си има имобилайзерче с дистанционно с което се отключва централното заключване, и прекъсва двигателя да не пали-маха "+"-а на бобината и бензиновата помпа!Е да ама няма "свирка" която да се задейства при отваряне на вратите или удар!!!А и единственото дистанционно е много кратно изпускано и не се знае кога някой "хубав" ден ще откаже на заключено и нямя да мога да си потегля с колатаТа жена ми решила и си купила аларма за колата без да я сложи за да ми я покаже и след това да я сложи!!!Като погледнах инструкжията за слагане нещо много се притесних!!!Половината от инсталацията на колата трябва да се реже(а аз много мразя такива неща)-има си за централното-реже се жицата и се включва в алармата-има си за ел. прозорци да се затварят автоматично ама и те се режат за да минат през нея и такива всякакви неща за бензиновата помпа за бобината и още всякакви неща!!!Та според вас как е правилно да постъпя и най-важното кажете някой добър сервиз където поставят -ПРОФЕСИОНАЛНО такива неща!!!-не с ножицата клъц после с някакъв скапан дори изолирбанд отгоре и готов си пич тръгвайИ още нещо-нали на вратите се слагат едни замасяващи ключета които при отваряне дават на маса-е да ама нали трябва да се дупчи за се сложат такива-тъпотии голями - чудех се дали неможе да се закачи към всяка от вратите си има дали вратата е отворена и ти светва на тъблото"electronic check"- лампичката- е да ама още рязане и така нататъкБлагодаря Ви!
                    За сервиз мога да споделя мнение - намира се на семинарията, под дипломатическия блок дето е в края на Св. Наум - ако се сещате, идвайки от Хемус, като се качите горе на Семинарията, вляво има един голям дипломатически блок, пред него градинка. Уличката всъщност идва от към пл. Журналист - от горе е затворена - та там има един гараж, момчетата работят добре, препоръчаха ми ги веднъж, останах доволен.

                    Коментар


                      #11
                      ...................

                      Коментар


                        #12
                        1115 написа:
                        здравейте, радвам се и аз да драсна един ред в форумчето ви.По темата :Най добре (според мен ) човек сам да си сложи алармата , така ще я изпипа като хората. Освен това ще знае при евентуална повреда какво да направи зада тръгне колата.Всяко свързване на аларма ако има схема поне е доста лесно. За типо:Всички врати имат датчици за това да ли са затворени или не. тези датчици нямат нищо общо с овсетлението на купето. Обикновенно се използват жиците на "електрик чека". При тях не се реже нищо. За модула за централното също не би трябвало да се реже нищо. Просто алармата подава импулс (на някой модели е с променливо време) към жицата за управление. За затварянето на прозорците е същото - просто импулс към "комфорт модула". На предния капак се слага ключе (и това е единственото дупчене евентуалн.), което обикновенно е включено в комплекта на алармата. Освен това е хубаво да се сложат две сирени с автономно захранване(ако не ме лъже паметта струват 25лв./бр). освен това да се вземат и такива които са защитени от "електро шок". Разбира се една аларма пази от келешите от квартала да не ти вземат колата и да се повозят, от серизни разбойници няма оправия.
                        тука колегата е много прав ама едно е да искаш,а друго да можеш

                        Коментар


                          #13
                          1115 написа:
                          здравейте, За типо:Всички врати имат датчици за това да ли са затворени или не. тези датчици нямат нищо общо с овсетлението на купето. Обикновенно се използват жиците на "електрик чека".
                          Само за информация се намесвам - моето Типо няма датчици за отворени задни врати. Който не вярва, мога да покажа. Типото е 1.4 карбуратор 1993 Януари, без ел стъкла, без централно заключване, без жици влизащи във вратите (близо до пантите на вратите имам пластмасови капачки на мястото където кабелите трябва да влизат във вратата - и това е и на 4-те врати).Моето Типо си е доста "Спартанско".
                          минимум електроника в колата = максимум възможности за "направи си сам" подобрения
                          Tipo 1.4 карбуратор 350 000km без ремонт на двигателя. По последни данни-вероятно достоверни, но не 100%, май километрите са 250 000км.

                          Коментар

                          Working...
                          X