Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo JTD - губи мощност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stilo JTD - губи мощност

    Здравейте колеги,от скоро притежавам стило - 1.9 JTD / 115 hpколата ми харесва, но за съжалени ми прави малки ядове и сега ще обясня за какво става дума:В диапазона до около 2800 оборота, почти няма мощност - не може да потегли, сякаш се опитваш да тръгнеш от 4 предавка примерно.При натискане на съединителя и форсиране до към 5000, нещата се оправят, но временно.Ако караш на мръсна газ всичко е ОК, но за нормално шофиране, примерно на 3-та с 50 км/ч няма никаква реакция при натискане педала на газта.Всичко това е свързано с отделяне на огромоно количество черни пушаци от ауспуха.От време на време на таблото свети една червена лампа (прилича на двигател или нещо такова, под лампичката за фарове)., а на борд компютъра пише Engine fault и се появяват две ключета.Преди да се появи този проблем двигатела просто мъркаше, а сега като карам ръмжи здраво и имам чувство, че някак си се мъчи.Колата постоянно е на диагностика във Вантотрейд, момчета там се опитват да разберат какво е, но нещо и те за момента май не знаят какво точно става, въпреки че са се заели сериозно.Сменихме дебитомера с чисто нов и сега е малко по добре от към пушек и мощност, но проблема си остава.Ако искаш да тръгнеш от баир, просто форсиране до към 4000 оборота иначе забрави.Иначе си държи 210 по магистралата без проблем, обаче тези простотии, които ми създава направо ме вбесяват.Много ще съм благодарен ако някой даде мнение или се е сблъсквал с подобен проблем.Поздрави!

    #2
    А каква грешка дава на диагностиката? Щом е черен пушек, значи трябва да е богата сместа, т.е. да не достига въздух примерно, но чак да не можеш да потеглиш....освен това щом вдига 210, значи не е така в целия диапазон. А грее ли иначе?
    _______
    146 JTD

    Коментар


      #3
      Това с тая лампа е доста притеснително.Защото не отиде в друг сервиз освен във Ванто?Щом е черен дима, значи богата смес, но не достига въздух и имаш нещо във въздухопровода или нещо центровката на дизеловата помпа бяга.Я отиди в Ауто Италия да видиш какво ще ти кажат! Аз много го мразя тоя сервиз, но като става дума за по-нова кола по-добре май там да отидеш, че на по-новите коли повече обръщат внимание. Ама си запази час.

      Коментар


        #4
        По-скоро е в помпата проблема. Щом не тръгва на ниски обороти колата. А над 2800 продължава ли да пуши все така черно?
        _______
        146 JTD

        Коментар


          #5
          Според мен можеш да имаш проблеми с Турбината - тя трябва да подава въздух и то в средните обороти. Ако искаш съпорт - потърси дигнастика Емо от АутоИталияGSM: 08887-738-920

          Коментар


            #6
            Stilo написа:
            Според мен можеш да имаш проблеми с Турбината - тя трябва да подава въздух и то в средните обороти. Ако искаш съпорт - потърси дигнастика Емо от АутоИталияGSM: 08887-738-920
            Турбината не играе никаква роля при потегляне. Ефектът и се усеща малко по-късно. Маневрирал съм с разкачен въздуховод - пуши яко, но определено си имя някакъв ряз - все едно караш 1.9Д, ама пуска повече нафта, щото турбото лъже помпата. В случая човекът не може да я отлепи от място без да вдигне високи обороти. Няма да е турбото. Да не говорим, че 200+км/ч не може да вдигне без читава турбина, ако ще да се сцепи по шевовете
            _______
            146 JTD

            Коментар


              #7
              Ако лампичката светва за съвсвм кратко време не е притеснително. Това е според owner handbiik-a. Но този звук и пушек...
              Прикачени файлове
              Fiat Stilo 1.8 16V

              Коментар


                #8
                Първо благодаря за отговорите!Като я взема от Ванто ако още го има проблема ще намина и през Ауто Италия.Колата не загрява, а по отношение на пушека постоянно изкарва черни сажди независимо дали караш бързо или по-бавно.А по отношение на тази червена лампа, ако светне е за постоянно, изгасва при следващото палене.Дано да се оправят нещата, че нещо започва да ми намирисва на скъпи части

                Коментар


                  #9
                  hofman4o написа:
                  Първо благодаря за отговорите!Като я взема от Ванто ако още го има проблема ще намина и през Ауто Италия.Колата не загрява, а по отношение на пушека постоянно изкарва черни сажди независимо дали караш бързо или по-бавно.А по отношение на тази червена лампа, ако светне е за постоянно, изгасва при следващото палене.Дано да се оправят нещата, че нещо започва да ми намирисва на скъпи части
                  Виж сега, сетих се, че колегата rustson беше писал за странен шум след зареждане на Лукойл.Освен това при над 3500 оборота с тая боклучива нафта винаги си пуши.Зависи обаче колко е пушека, голям ли е?Аз препоръчвам да сложиш една добавка STP тъмносиня(във всяка бензиностанция на ОМВ я има) на 25-30 литра и да покараш извънградско около 200 км. Също така зареждай от ОМВ скъпия дизел - ще видиш разликата.

                  Коментар


                    #10
                    doofiat написа:
                    hofman4o написа:
                    Първо благодаря за отговорите!Като я взема от Ванто ако още го има проблема ще намина и през Ауто Италия.Колата не загрява, а по отношение на пушека постоянно изкарва черни сажди независимо дали караш бързо или по-бавно.А по отношение на тази червена лампа, ако светне е за постоянно, изгасва при следващото палене.Дано да се оправят нещата, че нещо започва да ми намирисва на скъпи части
                    Виж сега, сетих се, че колегата rustson беше писал за странен шум след зареждане на Лукойл.Освен това при над 3500 оборота с тая боклучива нафта винаги си пуши.Зависи обаче колко е пушека, голям ли е?Аз препоръчвам да сложиш една добавка STP тъмносиня(във всяка бензиностанция на ОМВ я има) на 25-30 литра и да покараш извънградско около 200 км. Също така зареждай от ОМВ скъпия дизел - ще видиш разликата.
                    Да, явно стилото дизел е много чувствително към нафтата. Току ще ме кара едно такова такси, та пообменихме опит. Човека се оплака единствено от кофти гориво. Каза "капризна"! По отношение на лампата: сигурно си я карал на диагностика-какво каза екзаминера?П.С. Таксиста не беше чувал за форума, но се заинтригува. Така че очакваме нов член :D
                    Fiat Stilo 1.8 16V

                    Коментар


                      #11
                      Имах проблем с тази лампа на инжекторите ама чак загуба на мощност и сажди не съм имал! Но като ходих на сервиз ми казаха нещо което може да е твоя случай! Значи идва един момент в който се запушва саждения филтър и като стане това двигателя влиза в "екстремен" режим на работа и вдига силно обороти и загрява страшно ного двигателя! Това става с цел да се "продуха" този сажден филтър! Значи според един доцент който се занимава с дизелови агрегати точно, топлината от ауспуха трябва да е толкова голяма че едва ли не да разтопява асфалта под ауспуха! Дано се оправи че не звучи никак добре!
                      Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                      Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        Аз продължавам да мисля, че проблемът е изцяло в горивната система. Принципно, при яко каране на магистрала с високи обороти би трябвало са се получи подобно очистване на камерите и изходящия тракт, особено на турбинните лопатки. примерно 10 минути на 4000+ оборота. Ако обаче нафтата е калпава, тя пак ще си образува сажди, дори и след очистване. За мен е интересно, че колата има мощност, щом стига до 210, а и не загрява. Това с кофти гориво едва ли може да се случи.
                        _______
                        146 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Абе това си е баш симптом на дебитомер Във Ванто не за пръв път слагат уж нов дебитомер Турбото при този мотор има променлива геометрия на лопатките. Трябва да се свали и да се провери за нагар от гадната нафта.Не може да е от помпата, защото няма да се отвива и на едно място като работи.Само си бърка сместта и от там идват ядовете.Това може да го прави и при скъсан или напукан маркуч след дебитомера Понякога пукнатината е малка и не се забелязва
                          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                          FIAT Punto 99' 1.7 TD

                          Коментар


                            #14
                            провери си зацепването на ангренажа .Имах подобен проблем след смяна на ролки и ремък

                            Коментар


                              #15
                              Значи проблема се оказа в един клапан, забравих му името, намира отзад на блока между двигатела и купето.Бил нагорял със сажди.Почистили го и сега всичко е ОК.

                              Коментар

                              Working...
                              X