Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с десния спирачен апарат на Пунто 1.7ТД РЕШЕНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с десния спирачен апарат на Пунто 1.7ТД РЕШЕНО

    Колеги смених си накладките защото бяха се изхабили и ми задържаше дясното колелои аз си мислех че защото няма феродо и за това ми е задържалоно ето смених ги и продължи да задържа педала ми е твърд и като натисна спирачкасе хвърля на една страна отпуска ама много малко,защото като го разглобих се указа че буталото на апарата нещо не се движи правилно май се е напълнило с боклук защото видях че е скъсана гумата на няколко места и незнам какво да правя.Чудя се дали продават комплекти с гумички за апарата или ще трябва да си взимам някой втора употреба.благодаря за съдействието
    Bravo JTD
    *Stage 1 Cold Air Intake
    *Stage 2 Software upgrade "remap"
    *Stage 3 Boost Pressure Control Valve
    *Stage 4 TuRbo gt1756 Hibrid

    #2
    пробвай да го раздвижиш. ако намериш комплект гумички, смени ги и тяхаз имах големи перипетии с блокирали спирачни апарати, и след множество опити, реших проблема генерално, като ги смених.
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    Коментар


      #3
      най-лесно 2 ръка. аз лично като сменям накладки и не иска да се върне буталцето напомпвам докато изпане от цилиндъра, после развивам маркуча на целия цилиндър и го свалям. почствам с нафта буталцето и някъде на удобно си го слагам и с чука елементарно влиза до дъно. иначе е мъка да го върнеш като си е на място спир. апарат. така и се раздвижва перфектно.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Най-добре го смени с ново цилиндърче.Не е скъпо-около 10 лв,а със спирачките компромиси не се правят!
        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

        Коментар


          #5
          Колеги смених си накладките мъркучите и гумичките на цялата спирачна система и сегавсичко е на 6 много съм доволен като новородено е Пунтото ми Поздрави и весело изкарване на новата година :D :D :D
          Bravo JTD
          *Stage 1 Cold Air Intake
          *Stage 2 Software upgrade "remap"
          *Stage 3 Boost Pressure Control Valve
          *Stage 4 TuRbo gt1756 Hibrid

          Коментар

          Working...
          X