Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с фабричния имобилаизер на Fiat Punto 1.1 1997

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с фабричния имобилаизер на Fiat Punto 1.1 1997

    Колата е Fiat Punto 1.1 1997 с фабричен имобилайзер в ключа (rfid). Проблема е че са изгубени ключовете и колата не пали. Имобилайзера е изграден от четец и компютъра на мотора (ecu). В четеца има процесор и памет 93с46. Транспондера е 128 битов на megamos. В паметта са записани трите ключа но само 32 бита от кода им. В ECU-то има процесор 68hc11 и не съм пробвал да го чета преди да съм намерил запис за него. Програмирах един транспондер като кода го изкопирах от друг ключ за Fiat и записах последните 32 бита в паметта на четеца и пак не иска да запали. Пробвах и с ключ и четец от друг Fiat но пак не пали. Та въпроса ми е дали на някой се намира запис за моторолския процесор. Четох по руските форуми че имало такъв запис с деактивиран имобилайзер. Ако има и други предложения ще изпробвам всичко.

    #2
    Един приятел пк беше си загубил ключовете от пунтото и нямаше как да запали.Дърпа го по сервизи и се нищо.Накрая му смени еку-то с модела от по старото пунто без код и запали.Беше моно инжекция 96 или 97 г

    Коментар


      #3
      Колега Янчев аз това нещо имах в предвидhttp://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=332
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #4
        От компютъра на колата може да се изтрие инфото за имобилайзера. Ако имаш интерес пиши на ЛС.

        Коментар

        Working...
        X