Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo JTD - 210kmh

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Bravo JTD - 210kmh

    http://vid.data.bg/fxldf7zw#vidможе и да сте го гледали, ама не го намерих - вижте - и печките са коли
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    #2
    Re: Bravo JTD - 210kmh

    BEX---GT---TDi написа:
    http://vid.data.bg/fxldf7zw#vidможе и да сте го гледали, ама не го намерих - вижте - и печките са коли
    Може, ама друг път!Иначе и на моето Пунто 1.9d - 60кс съм му вдигал 180 км/ч по километраж! Грешка на спидомера задължително 5-10 %/ ПРОЦЕНТА/!!!Ако ЮНАЦИТЕ бяха измерили скоростта с GPS бих повярвал.Кьорфишек!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      re

      Ако ЮНАЦИТЕ бяха измерили скоростта с GPS бих повярвал.Кьорфишек!
      Nino юнаците сме аз,и мой приятел.Според теб колко от исписаните скорости във форума са измерени с GPS
      Fiat Bravo 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Re: re

        gmg_service написа:
        Ако ЮНАЦИТЕ бяха измерили скоростта с GPS бих повярвал.Кьорфишек!
        Nino юнаците сме аз,и мой приятел.Според теб колко от исписаните скорости във форума са измерени с GPS
        я, браво колега, надявам се нямаш нищо против, че го публикувах имах някви съмнения, че е някой от форума, но не бях съвсем сигурен.Поздрави
        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
        e30 forever!

        Коментар


          #5
          Re: re

          gmg_service написа:
          Nino юнаците сме аз,и мой приятел.Според теб колко от исписаните скорости във форума са измерени с GPS
          Живи и здрави да сте, макар и такива скорости да не са съвсем здравословни! Грешно се изразих! Аз не поставям под съмнение,че ЮНАЦИТЕ сте ти и твой приятел, че случката не се е случила, а факта, че този автомобил може да вдигне 210 км/ч.Пак повтарям.. при скорости измервани от спидомера на колата грешката е 5-10 %.Това, че други тук във форума са мерели и обявявали някакви скорости със щатния спидомер, това съвсем не значи,че тези скорости са били реалните.Сега разбра ли ме?
          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

          Коментар


            #6
            ре

            Nino, много добре те разбрах,исках да уточня,че скоростите(за каквото и да е) които се сравняват са измеренис наличните скоростомери.А за това ,че не са реални съм съгласен с теб. Тези скорости съм ги правил два пъти.Трети път мисля да няма(освен ако някой Голф 1.8 не реши ,че е 150 кс.) Бях провокиран от:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...ic.php?t=10895
            Fiat Bravo 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Re: ре

              gmg_service написа:
              Nino, много добре те разбрах,исках да уточня,че скоростите(за каквото и да е) които се сравняват са измеренис наличните скоростомери.А за това ,че не са реални съм съгласен с теб. Тези скорости съм ги правил два пъти.Трети път мисля да няма(освен ако някой Голф 1.8 не реши ,че е 150 кс.) Бях провокиран от:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...ic.php?t=10895
              Казвам го само от любов към фактите, дори да не се мери с GPS.Попрелистих книжката на моето Пунто.За модела 1.8/16V който е 130 кс, дават максимална скорост 205км/ч.На моето 1.9d - 155км/ч.Не те лъжа, по километраж съм му вдигал 180! Е, не вярвам че е вдигнало чак толкоз! НООООООО,тогава за първи път чух втората скорост на вентилатора.... така злокобно виеше, че още ме втриса като си спомням.Иначе и при теб и при мен, това си е идеалната и перфектна скорост за ПУКАНЕ НА ГЛАВИ ПРИ ДИЗЕЛ..... точно като по учебник.Първо почти незабележими с просто око пукнатинки около клапаните, после... но вече късно... ЗАБЕЛЕЖИМИ! Ако не искаш да се вкарваш в големи ФИНАНСОВИ приключения, наистина не го прави повече.Адреналина и при последните е доста разтърсващ! Гарантирам ти, че една ГЛАВА за твоя мотор е 2/3 от пазарната стойност на колата в момента...да не кажа повече.Успех!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Не те лъжа, по километраж съм му вдигал 180!
                Че защо да не е вярно :D Искам само да те питам,ксоростите които дават (по книги,каталози,справочници) като максимални,средни и.т.н.треалните ли са ,или по километраж?Защото ако са реални,не е много коректно (според мен) от страна на производителя
                Fiat Bravo 1.9 JTD

                Коментар


                  #9
                  Браво бе пич, ама на правите и баба знае и рано сутрин. Сами показахте, че в България средна скорост от 180 км/ч е невъзможна и супер опасна за нашите Фиати - от 200 км/ч намали на 160 км/ч заради изпреварващ. Значи за постигането на високи средни скорости бих признал дизелите на Ситроен и Пежо и то тежките модели. Освен това са много издържливи. Тъст ми има Ситроен С5 2,2 HDI и при него скорост под 130 км/ч несъществува. Разстоянието от Русе до Варна го взима винаги за 90 минути, което прави 166,66666667 км/ч средна скорост. Ситроена се търкаля вече над 150 000 км/ч с тези скорости вече 5 години по нашите пътища и не е мръднал. И аз много му се кефя и се надявам скоро да стане мой

                  Коментар


                    #10
                    Според мен са реални, имат си стандарти за мерене.Сух, прав път, налягане на гуми, вятър и т.н.Не виждам да имат основателна причина да лъжат.Както не лъжат за въртящи моменти при обороти на коляновия вал, спирачни пътища, ускорения 0-100... е послъгват малко за разхода на гориво, но това пак е мерено при някакви стандарти...заводски, отраслови, европейски е...а ли ги!?
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      Може много хора да реагират много остро ама тва си е пълен смях....на такъв наклон (примерно при Ябланица в посока София) Типо 1108см3 т.е. 56 коня (моето) вдига 186км/час така че за тази количка 210 хич не е много за това място.....Пасат 1.8 деофорсирания двигател т.е. 75 коня от 88-ма година на 336 000км там развива 212км/час.За с GPS не съм ги мерил тези 186км/час ама полицейски радар и той мисли като дигиталното табло и ми струваше 16 точки и 70лв......тъй че аз си му вярвам на DGT-то Вярно че е дизел ама все пак не е кой знае какво диво постижение да вдигне такава скорост на такъв наклон.
                      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                      Коментар


                        #12
                        doofiat написа:
                        Браво бе пич, ама на правите и баба знае и рано сутрин. Сами показахте, че в България средна скорост от 180 км/ч е невъзможна и супер опасна за нашите Фиати - от 200 км/ч намали на 160 км/ч заради изпреварващ. Значи за постигането на високи средни скорости бих признал дизелите на Ситроен и Пежо и то тежките модели. Освен това са много издържливи. Тъст ми има Ситроен С5 2,2 HDI и при него скорост под 130 км/ч несъществува. Разстоянието от Русе до Варна го взима винаги за 90 минути, което прави 166,66666667 км/ч средна скорост. Ситроена се търкаля вече над 150 000 км/ч с тези скорости вече 5 години по нашите пътища и не е мръднал. И аз много му се кефя и се надявам скоро да стане мой
                        Е, и те си имат грижи вуйчо и то големи.Погледни им сайта и тогаз приказвай.Това е марката когато никога в този ми живот няма да си купя.Или май не посещаваш често сайта им.Прочети и за С4,колко са го закъсали завалиите с това технологично творение!! http://www.citroen-bg.net/forum/view...680fa08bd1ef18
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #13
                          Може много бой да ям за изказването си ама да си погледнем и в нашата паница все пак :http://www.fiat-bg.org/forum/viewforum.php?f=7 - не мисля че е по-различно от на Citroen и пак опираме до въпроса за какво да се разправяме за глупости.И аз мога кажа тонове хвалби за Пасат-ите дето са ни служебни или за друга някоя кола ама факта че карам Типо и че си го обичм колкото и да се троши означава че си го обичам повече от другите коли.Същото е - колегата може да иска Citroen и когато му дойде до главата ще разбере и + и - на колата.Всяка кола си има положителни и отрицателни страни и всяка кола се троши.
                          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                          Коментар


                            #14
                            Добре де колеги. Никой ли не е ползвал калкулатор за определяне на скоростта. Ако приемем че показанията на оборотомера са точни, при известни:размер на гумипредавателни числа на скоростна кутиякрайно предавателно число ( тва май е диференциал )зададени обороти на двигателяВинаги можете да разберете каква точно е реалната скорост на движение.Та по този начин си отговаряте на въпроса има ли изобщо възможност колата да постигне дадена скорост на базата с тази скоростна кутия/гумиА дали ще има достатъчно мощност двигателя да да се напълни оборотомоера на последна предавка си е съвсем друга бира.http://turtey.alfaromeo-bg.com/progi...c_v3.xlsЕто едно excel-ско калкулаторче за тези неща. Кредитс то Търтея
                            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                            Коментар


                              #15
                              :D много интересна тема... pr_00f благодаря, но откъде можем да вземем инфо за предавателни числа?аз съм склонен да вярвам на заводските показатели. пък и с двигателите монтирани на браво ми е трудно да поварвам, че могат да вдигнат повече от 200 км/ч. и още една мисъл... производителят би имал интерес да обяви публично възможно най-добрите резултати! за един хот хеч бек, като браво 20 кл. е по добре да седи максимална скорост 240, не примерно 200!
                              "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                              Коментар

                              Working...
                              X