Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бушони за АБС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бушони за АБС

    Някой да знае къде се намира бушона за АБС т.е да се изключи действието му, че остава да бръмчи като се изгаси колата.
    Марея 1,8 16V

    #2
    Над помпата на АБСа има пласмасов капак с едно болче под него е силовия за помпата 60А е вадиш го и помпата спира.p.s. Провери дали не ти е залепило релето за АБСа
    Marea Weekend TD100 HLX
    Големия Кораб

    Коментар


      #3
      Благодаря за инфото.За уточнение капака е до самия АБС нали и това реле при него ли е и ако е залепило какво се прави-може да съм досаден ама да ми обясниш ако може...
      Марея 1,8 16V

      Коментар


        #4
        Използвам една снимка от Брава/Браво на колегата Тornado. За този ограденият капак иде реч. Като го свалиш под него е обозначено, кой бушона на АБС-а. Това е силовият бушон, т.е. този за помпата. За електрониката има отделни, които са на таблото в купето. Ако свалиш само този ще спре да трака. А що се отнася до въпросното реле... не съм срещал реле по схемите на АБС-а! В самият контролер явно има тиристор, или и аз не знам, какво, което командва мотора на помпата. Само да уточня, че съм гледал схеми за Брава и то след ноември 98-ма, когато и АБС-а е второ поколение.
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          ABS МИ НЕ РАБОТИ НА МАРЕА 2.4ТД ДАТЧИКА НА ТАБЛОТО СВЕТИ СЪЩО И НА ЕАРБЕЦИТЕОТВАРЯЛ СЪМ ТАЗИ КУТИЯ ГЛЕДАЛ СЪМ БУШОНИТЕ КАЗАХА ЧЕ СА ЗДРАВИ ЗАКАЧАХ Я НА КУПЛОНГА НА ЕДНА ПРОСТА КОМПЮТЪРНА ПРОГРАМКА ПОКАЗА ЧЕ НЯМА НАПРЕЖЕНИЕ КЪМ АБС1.6. Потребителите е желателно да постват във вид на "чист текст". Не трябва да се използват голям брой emoticons, главни букви (постването с главни букви се приема като ВИКАНЕ - ПОВИШЕН ТОН), или много цветен текст и други. Потребителите не трябва да използват много пунктуации (!!!, ????? и .....) в заглавието или в самият си пост. Потребители които често нарушават това правило ще бъдат предупреждавани. От Правилника на КФБFire 999.

          Коментар


            #6
            Погледнете моляви

            Значи до преди некой ден не бех сигорен дали имам абс останови се че имам но дефакто нямам нито индикацията ми свети на таблото нито ми чука по крака от какво може да е не знам проверих бушона наред тоиа 60 амперовия отворих жапката сичките релета извадих и пак ги слойих 2 3 от тях ми се видеха с малко окислени клеми не знам дали е това ако може някой да ми каже ще съм благодарен не знам какво става с моята кола то не беше абс датчици за температура дебитометри така е какво да се прави сичко е ел вече а ако някой го интересува номера на рамата ми е ZFA18200004908267 99’ 8 МИ МЕСЕЦ предо това ми бръмчеше помпата на абс и след като махна клуча на контакта а сега вече не я чувам и на контакт явно релето е залепило и изгориало помпата може би мера я с мултицет дава съпротивление и до нея ходи ток некуде от порядъка 6 7 волта не знам къде се намират за нея датчиците ако някой може да ми каже екстра

            Коментар


              #7
              Re: Погледнете моляви

              Ka3BaM написа:
              Значи до преди некой ден не бех сигорен дали имам абс останови се че имам но дефакто нямам нито индикацията ми свети на таблото нито ми чука по крака от какво може да е не знам проверих бушона наред тоиа 60 амперовия отворих жапката сичките релета извадих и пак ги слойих 2 3 от тях ми се видеха с малко окислени клеми не знам дали е това ако може някой да ми каже ще съм благодарен не знам какво става с моята кола то не беше абс датчици за температура дебитометри така е какво да се прави сичко е ел вече а ако някой го интересува номера на рамата ми е ZFA18200004908267 99’ 8 МИ МЕСЕЦ предо това ми бръмчеше помпата на абс и след като махна клуча на контакта а сега вече не я чувам и на контакт явно релето е залепило и изгориало помпата може би мера я с мултицет дава съпротивление и до нея ходи ток некуде от порядъка 6 7 волта не знам къде се намират за нея датчиците ако някой може да ми каже екстра
              Пич, това направо не се чете Вярно че не сме в кръжок по български език и литература, обаче тоя пост е толкова неграмотно написан, че аз съм потресен!Знаеш ли че го препрочитах 3 пъти докато разбера какво искаш да кажеш?Времето е ценно на всеки, ебаси!
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Re: Погледнете моляви

                Ka3BaM написа:
                Значи до преди некой ден не бех сигорен дали имам абс останови се че имам но дефакто нямам нито индикацията ми свети на таблото нито ми чука по крака от какво може да е не знам проверих бушона наред тоиа 60 амперовия отворих жапката сичките релета извадих и пак ги слойих 2 3 от тях ми се видеха с малко окислени клеми не знам дали е това ако може някой да ми каже ще съм благодарен не знам какво става с моята кола то не беше абс датчици за температура дебитометри така е какво да се прави сичко е ел вече а ако някой го интересува номера на рамата ми е ZFA18200004908267 99’ 8 МИ МЕСЕЦ предо това ми бръмчеше помпата на абс и след като махна клуча на контакта а сега вече не я чувам и на контакт явно релето е залепило и изгориало помпата може би мера я с мултицет дава съпротивление и до нея ходи ток некуде от порядъка 6 7 волта не знам къде се намират за нея датчиците ако някой може да ми каже екстра
                Не е нарочно вервайте ми
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Re: Погледнете моляви

                  Tornado написа:
                  Не е нарочно вервайте ми
                  Ми сигурен съм че не е нарочно, обаче аз бих умрял от срам ако трябва да пусна такова нещо.Никой не се е родил научен а това не е от най-трудните неща в живота.Айде, спирам да спамя че някой може да отговори по същество.
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #10
                    Re: Погледнете моляви

                    Esper написа:
                    Tornado написа:
                    Не е нарочно вервайте ми
                    Ми сигурен съм че не е нарочно, обаче аз бих умрял от срам ако трябва да пусна такова нещо.Никой не се е родил научен а това не е от най-трудните неща в живота.Айде, спирам да спамя че някой може да отговори по същество.
                    Дано само не отговори в същия стил. Досега най-дългото изречение което съм виждал е на М. Пруст - 32 реда от по 25 символа. Е, вярно че той слага запетаи и разни други презрени елементи на пунктуацията....Колегата има данни да му вземе палмата на първенството.
                    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                    Коментар


                      #11
                      Re: Погледнете моляви

                      Ka3BaM написа:
                      Значи до преди некой ден не бех сигорен дали имам абс останови се че имам но дефакто нямам нито индикацията ми свети на таблото нито ми чука по крака от какво може да е не знам проверих бушона наред тоиа 60 амперовия отворих жапката сичките релета извадих и пак ги слойих 2 3 от тях ми се видеха с малко окислени клеми не знам дали е това ако може някой да ми каже ще съм благодарен не знам какво става с моята кола то не беше абс датчици за температура дебитометри така е какво да се прави сичко е ел вече а ако някой го интересува номера на рамата ми е ZFA18200004908267 99’ 8 МИ МЕСЕЦ предо това ми бръмчеше помпата на абс и след като махна клуча на контакта а сега вече не я чувам и на контакт явно релето е залепило и изгориало помпата може би мера я с мултицет дава съпротивление и до нея ходи ток некуде от порядъка 6 7 волта не знам къде се намират за нея датчиците ако някой може да ми каже екстра
                      До колкото разбирам АБС не си знаел изобщо дали имаш а колата явно си я взел преди един два месеца. Поправи ме ако греша !Редно е да тестваш, като го извадиш бушончето. Ако индикира лампа по таблото е добре. В случай, че нищо не стане можеш да гадаеш и да се надяваш, че продавача не е отскубнал някой кабел в следствие на дефектирал АБС модул.Успех !

                      Коментар

                      Working...
                      X