Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT MAREA 1.9 JTD Покупка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT MAREA 1.9 JTD Покупка

    Здравейте. Ще сменям колата и съм се спрял на Фиат Мареа 1.9 JTD.Тъй като съм нов и с дизелите и с Фиатите ще задам малко въпроси на който се надявам да получа отговор.1. Виждам че има два 1.9 JTD мотора при Мареа, 105 и 110 коня. Въпроса ми е има ли начин по номера на двигателя, да различа двата мотора.2. Доколкото прочетох в интернет, колата е сравнително надежна с изключение на дребни проблеми то електрическата част. Ще се радвам да споделите честното си мнение, въпреки че сме във форума на Фиат и не очаквам някой да я оплюе.3. Забелязах че някой модели са с фарове с лупи и червени стрелки на таблото ( повече ми харесват). Това от годината на пройзводство ли зависи или от модификацията?4.Ще се радвам да споделите и честите проблеми срещани при този модел за да мога да се оглеждам за тях.5. Докато зяпах днес колите по горубляне видях че повечето са с борд компютър. Какво точно показва той и от къде се управляват различните функции.6. Видях една Мареа с табло като на Браво. Дали е сменяно или някой Марей излизат с такова табло?7. На колите който гледах алармата и централното се командваха от ключа. Това стандартно ли е?8. Доколкото чета във форума километрите трудно се връщат при тези модели. Колите 2000-2001ва са на по 120-180к километри. На мен тези километри ми се виждат реални за годините на употреба. Въпроса ми тук е относно турбото. Задължително ли дава фира след 150 000км или е въпрос на късмет и поддръжка.9. Мултифункционалният волан може ли да управлява различен от вграденият касетофон?Не очаквам отговори на всичките си въпроси но ще се радвам ако получа отговори на поне някой от тях.

    #2
    Re: FIAT MAREA 1.9 JTD Покупка

    1. Колегите които имат АутоДата могат да ти кажат какво точно да търсиш като номер на двигател за да разбереш със сигурност колко коня е.2. Аз това с което съм имал проблем към днешна дата е било: подгревни свещи и термостат. Друго, по-скъпо от тези неща не са ми се налагали да сменям. Това не значи, че няма да се наложи някога. Кола, като кола - ако е пазена от предишните собственици не очаквам да се оплакваш(често).. ако ли не.. и Мерцедес да е..3. Не съм се заглеждал в други Marea 1.9 JTD, сигурно защотно не съм и очаквал да има разлика с моята 4. Чувал съм във Вантотрейд да говорят за проблеми най-вече с дебитомери... ОБАЧЕ един от сегашните шефове във въпросния сервиз знам, че е искал да си купи преди години точно Мареа 1.9 JTD и твърдеше, че тези коли са с един от най-добрите двигатели които изобщо са правени и това си личало по много редките ремонти на тези двигатели.5. Борд компютър е силно казано... поне не и в съвременния вариант. Няма измерване на разхода на гориво (от последните модели през 2001-ва може и да има.. аз поне не съм чул някой да коментира такава функция на Мареата си).7. На моя автомобил има стандартно имобилайзер и автоматично заключва вратите. Всъщност ел.пакета изобщо на Брава/о, Мареа и т.н. е стандартна част и е доста пълен като екстри.8. Ами хич не е така... за съжаление се превъртат, има и доста широко разпространена, професионална апаратура с която се прави и за съжаление нашите автомобили напълно се поддържат. Моето лично мнение е, че много вероятно посочените км. да не са реални, но есенциалното в това което пиша е изобщо да не гледаш това като какъвто и да е критерий.За турбото, това в общи линии го чувам за първи път и по-скоро е част от някакъв фолклор. Аз не съм чул някой професионалист да го е казал и да си е сложил името и подписа. Всичко опира до поддръжка на автомобила.9. Директно, не. В БГ не съм сигурен дали някой изобщо може да ти предложи необходимите адаптъри, НО принципно онлайн се предлагат за някой по-известни модели плеъри такива адаптъри, чрез които можеш да използваш бутоните на волана за управление на плеъра.
    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

    Коментар


      #3
      Благодяря ти за изчерпателните отговори.Километрите няма да гледам но ми беше интересно има ли шанс да са реални.

      Коментар

      Working...
      X