Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво означава Soft TD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво означава Soft TD

    В какво се изразява разликата в двигателите 75 и 100 к.с.От снимката се вижда че на 75 к.с е изписано Soft TD
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    До колкото помня TD75 е без интеркулер и от там идва разликата.

    Коментар


      #3
      и на мен така ми обясниха...
      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
      e30 forever!

      Коментар


        #4
        25 кончета разлика от другия мотор само от кулера.Това наистина е страхотно и ме навежда на мисълта че през студените месеци колата ми става още по мощна така ли е или греша.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          25 кончета разлика от другия мотор само от кулера.Това наистина е страхотно и ме навежда на мисълта че през студените месеци колата ми става още по мощна така ли е или греша.
          За по- мощна не знам но моята се държи доста по- прилично на студено.

          Коментар


            #6
            Грешка.Истинската разлика е в помпата.На 100к.с. е Лукас с управление а на 75к.с. е "обикновена" Бош. Е разбира се и интеркулера е разликата, но нали разбирате, че на 75к.с. ако му се сложи интеркулер определено няма да стане 100к.с.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              BO написа:
              Грешка.Истинската разлика е в помпата.На 100к.с. е Лукас с управление а на 75к.с. е "обикновена" Бош. Е разбира се и интеркулера е разликата, но нали разбирате, че на 75к.с. ако му се сложи интеркулер определено няма да стане 100к.с.
              Точно така е в случая! А извън него... интеркулер да вземе да вдигне 25 кс е абсурд.Ако нямате нищо против да хвана да преместя темата в раздела за дизели а?
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Определено и моята Брава се отпуши и сега много ме кефи. Дойде ли зимата бяга повече. Лятото жегата много я мъчи въпреки, че не загрява толкова. Както писах и в предната тема, сега хем си върви повече, хем и не харчи толкова. Преоткрива я на ново

                Коментар

                Working...
                X