Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как карате дизелите си? Колко ви горят?

    Здравейте, колеги, забелязал съм, че има много теми за разход, но няма нито една актуална... Пък и всеки, решил да си купува кола, първо пита за разхода... и да ви попитам, да споделите, как си карате колите, към колко оборота сменяте предавки, карате ли по инерция, или пък на принудителен празен ход - на скорост без газ... Въобще как сте забелязали, че сте най-икономични.пп мисля, че темата ще е полезна и ще прекрати постоянната поява на теми за разхода.Аз да споделя моя опит. Карам FIAT Bravo 1.9 TD100...Главно карам в София, като не избягвам задръстванията. Най-ниският разход, който ми е давала е към 8.5 - като съм карал по инерция, сменял съм към 2000об и много рядко по-нагоре. Предполагах, че като карам извън турбото ще гори по-малко. Още не знам дали е така.. Напоследък, пък, съм решил да проверя теорията за принудителния празен ход, като да си призная малко се притеснявам да не повредя нафтовата помпа...(имаше някакви такива мнения), но си мисля, че така е по-икономично...(така ми се струва - още не съм засекъл)Трето, последно, сипвам само в лукойл.Поздрави, колеги, очаквам и ввашите мнения... :D
    Прикачени файлове
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    #2
    При мен разхода е около 7/100 в града.Става вьпрос за Пловдив и за нормално каране до 2000об/мин.От стари дизелджии съм чувал,че е важно да не се подава рязко газ,защото се вдига разхода.
    Octavia RS
    Evo 10-служебната играчка.

    Коментар


      #3
      ето, като се замисля, аз като направих ниския разход, направо винаги ме задминаваха на светофарите(и ме псуваха) - съвсем леко подавах газчица тогава. Това е полезно - по-леко подаване на газ :D
      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
      e30 forever!

      Коментар


        #4
        Градско ми дава 7-7,5 а извън градско 5-5,5.Карам много пестеливо без почти никакви изцепки На светофарите и задръстванията си тръгвам спокойно и в повечето случаи изоставам от другите първи коли от моя ред! Извън града не карам с повече от 100-110.Като спра след каране обикновенно изчаквам няколко минути преди да изгася двигателя, за да не го измъчвам допълнително-според мен това не влияе на разхода.
        Fiat Punto 1.7 TD

        Коментар


          #5
          Току що се връщам от Чифлик(Троянско).Колата ме очарова много приятно. За изминати 480 км колата ми изгори 23 литра нафта - 4,8 л/ 100 км.В колата пътувахме 4 души и два сака. По магистралата карах с 130 км/ч. Извън нея с 110-120 км/ч. Нафтата е Алпин Дизел и към нея сложих добавка STP тъмносиня. Ускорявам съм както трябва до към 3000 оборота. Не съм я жалил.Да допълня, че миналата неделя сменях въздушния филтър. Аз си го обяснявам основно с нови филтър, който купих от Стамболийски(беше 14 лева и уж по-добър) и на добавката за почистване.

          Коментар


            #6
            Аз съм с Пунтото от подписа-има компютърче за разхода.На извънградско почти винаги показва 21кмлитър,а на градско 15кмлитър.Един път се пробвах колко мога да сваля и го докарах до 26кмлитър-обаче на равно и почти без газ.По магистрала при 130км в час дава 20км с литър.
            FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

            Коментар


              #7
              6.2 - 6.4 градско, 4.6 извънградско при скорост 100-110 км/ч.
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Градско 9-10, извънградско 6-6.5л. Колата определено не я жаля, давам си и зор! Извънградско по магистралата карам с 120-130.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Все пак предпочитам да си карам КАПАТА-ако да гори 2 пъти повече.
                  FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                  Коментар


                    #10
                    punto 1.7td- градско-доста нервно(всеки ден в пиковите часове в софия)-8 разход+добавка редекс за почистване на горивна система-извънградско-4.5-7 зависи от настроението при 80-90 е малко-над 140-лапа жестоко но пък на 4000 оброта двигателя утихва адски много....и турбото е на макс де .... и другия фактор-само лук ойлска нафта-колата върви прекрасно с нея-1 път сипах на петрол-лошо ми стана-колата не беше същата
                    FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

                    Коментар


                      #11
                      borchev написа:
                      punto 1.7td- градско-доста нервно(всеки ден в пиковите часове в софия)-8 разход+добавка редекс за почистване на горивна система-извънградско-4.5-7 зависи от настроението при 80-90 е малко-над 140-лапа жестоко но пък на 4000 оброта двигателя утихва адски много....и турбото е на макс де .... и другия фактор-само лук ойлска нафта-колата върви прекрасно с нея-1 път сипах на петрол-лошо ми стана-колата не беше същата
                      А сега отиди да заредиш от скъпата на ОМВ и ще говориш съвсем друго. Може да са 10 ст. повече, но разхода намалява малко. За сметка на това ускорението с нея е най-добро. Не ти се налага да настъпваш, за да тръгне бу-то.

                      Коментар


                        #12
                        doofiat написа:
                        borchev написа:
                        punto 1.7td- градско-доста нервно(всеки ден в пиковите часове в софия)-8 разход+добавка редекс за почистване на горивна система-извънградско-4.5-7 зависи от настроението при 80-90 е малко-над 140-лапа жестоко но пък на 4000 оброта двигателя утихва адски много....и турбото е на макс де .... и другия фактор-само лук ойлска нафта-колата върви прекрасно с нея-1 път сипах на петрол-лошо ми стана-колата не беше същата
                        А сега отиди да заредиш от скъпата на ОМВ и ще говориш съвсем друго. Може да са 10 ст. повече, но разхода намалява малко. За сметка на това ускорението с нея е най-добро. Не ти се налага да настъпваш, за да тръгне бу-то.
                        късно заредих си 250 литра лукойилска нафта .... но поне си я сипах от колонката и на по 1.30 но ускорението не мисля че има накаде да ходи повече-наистина много върви-оса е след като смених дюзите
                        FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

                        Коментар


                          #13
                          borchev написа:
                          doofiat написа:
                          borchev написа:
                          punto 1.7td- градско-доста нервно(всеки ден в пиковите часове в софия)-8 разход+добавка редекс за почистване на горивна система-извънградско-4.5-7 зависи от настроението при 80-90 е малко-над 140-лапа жестоко но пък на 4000 оброта двигателя утихва адски много....и турбото е на макс де .... и другия фактор-само лук ойлска нафта-колата върви прекрасно с нея-1 път сипах на петрол-лошо ми стана-колата не беше същата
                          А сега отиди да заредиш от скъпата на ОМВ и ще говориш съвсем друго. Може да са 10 ст. повече, но разхода намалява малко. За сметка на това ускорението с нея е най-добро. Не ти се налага да настъпваш, за да тръгне бу-то.
                          късно заредих си 250 литра лукойилска нафта .... но поне си я сипах от колонката и на по 1.30 но ускорението не мисля че има накаде да ходи повече-наистина много върви-оса е след като смених дюзите
                          Къде я събра бе човек?И аз търся д си взема голямо количество нафта. Може да се направи нещо по въпроса?

                          Коментар


                            #14
                            в багажника при подходящи туби влизат 200литра-на пунотото....то си е голема кола тва иначе офертата е валидна само нощно време и само на повикване-седиш и чакаш обаждане през ноща-лошото е че е на 60км от софия...но аз съм там(на 15 км) събота и неделя така че при желание ако се организират няколко съфорумци може да измислим нещо-някой с бус или камионче да дойде и да се позаредите и вие-връзката е стабилна-за това съм написал че само от лук ойл зареждам
                            FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

                            Коментар


                              #15
                              Коледните празници изкарахме на к-с Мальовица. Бургас-Костенец-Боровец-Самоков-Мальовица и обратно са 885.4 км и при система пълно/пълно с мое зареждане (изчакване на пяната, нафта до гърловината) ми изгори 54.8 л OMV alpin D. Бяхме 4 коли и се съобразявах с групата. По магистралата карахме 120-140. По Боровец и след Самоков нагоре карахме на сняг. Доволен съм от колата. Има потенциал. Добре се държи на сняг.Пали без проблеми на -7/-8 *C. Да не чуе Дявола - чукам на дърво!
                              FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X