Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мирише на нафта

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мирише на нафта

    Мирише ми на нафта някъде от двигателя. Не мога да определя от къде точно но се усеща при затворен капак ако се доближа. Това е от вчера.Не ми остава време да локализирам мястото, но на пръв поглед нищо не забелязвам. Какъв може да е проблема, сериозен ли е или си е нормално това.
    Fiat Punto 1.7TD

    #2
    Re: Мирише на нафта

    bogidar написа:
    Мирише ми на нафта някъде от двигателя. Не мога да определя от къде точно но се усеща при затворен капак ако се доближа. Това е от вчера.Не ми остава време да локализирам мястото, но на пръв поглед нищо не забелязвам. Какъв може да е проблема, сериозен ли е или си е нормално това.
    EEEE Божидаре, по-несериозен въпрос отдавна не бях чел.Ние ли да локализираме мястото! А бе някъде у нас мирише на изгоряло, какъв може да е проблема?! Провери гумената тапа за обратната нафта на последната дюза.Подобни постове ще ги трия директ!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Виж сега Nino прав си, но нали знаеш как реагира човек който е притеснен и не е много в час с автомобилите. Доста е тъмно сега а и няма начин как да видя. Идеята ми беше да ме насочите къде да гледам. Предполагам че местата не са много.
      Fiat Punto 1.7TD

      Коментар


        #4
        Обикновенно се виждат течовете, а ако имаш "кучешки нос" се и надушват! Свали капака и огледай около маркучите, нафтовата помпа и дюзите!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Vladim написа:
          "кучешки нос"
          Това наистина помага . Маркучите са бая захабени и един от тях определено е сдал багажа. Текстилната оплетка е напоена с нафта и явно сълзи отнякъде.
          Fiat Punto 1.7TD

          Коментар


            #6
            Ми баце отиваш до магазина за наи добре копуваш си 1 метар маркуч като този,сменяш си го имаш и малко за резерва да оставиш в багажника и няма да ти мирише.Аз го имах този проблем, беше се закусал един от маркучетата и течеше излишната нафта,а се пак като се загрее двигатела нафтата почва да се изпарява и става мазало.Смениги и пак пиши да кажеш дали е спряло да мирише.
            Bravo JTD
            *Stage 1 Cold Air Intake
            *Stage 2 Software upgrade "remap"
            *Stage 3 Boost Pressure Control Valve
            *Stage 4 TuRbo gt1756 Hibrid

            Коментар


              #7
              и аз имах този проблем и беше от маркучетата на излишното гориво 2,40лв струваше 1 метър маркуч.
              Fiat Marea 1,9TD100

              Коментар


                #8
                bogidar написа:
                Това наистина помага . Маркучите са бая захабени и един от тях определено е сдал багажа. Текстилната оплетка е напоена с нафта и явно сълзи отнякъде.
                Повечето от маркучите с текстилна оплетка са големи дървета! Затова моят съвет е да смениш всички такива. На старата коле преди години непрекъснато имах проблеми с този тип маркучи, докато накрая не смених всички с хубави изцяло гумени.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Преди време беше писал, че не ти пали колата.Аз ти бях казал да си огледаш за течна нафта по двигателя.Сега пак пишем за същото, което ти не провери тогава.Ако си си откриеш къде капе нафта, и колата ще ти пали при -29 градуса с Алпин Дизел :D

                  Коментар


                    #10
                    doofiat написа:
                    Преди време беше писал, че не ти пали колата.Аз ти бях казал да си огледаш за течна нафта по двигателя.Сега пак пишем за същото, което ти не провери тогава.Ако си си откриеш къде капе нафта, и колата ще ти пали при -29 градуса с Алпин Дизел :D
                    Е баш такова нещо не съм писъл никаде. До сега ми е палила винаги. Но определено има връзка като се замисля. Бях писъл, че се зачудва преди да запали. Но както и да е проблема е ясен вече. Благодарности.
                    Fiat Punto 1.7TD

                    Коментар


                      #11
                      bogidar написа:
                      doofiat написа:
                      Преди време беше писал, че не ти пали колата.Аз ти бях казал да си огледаш за течна нафта по двигателя.Сега пак пишем за същото, което ти не провери тогава.Ако си си откриеш къде капе нафта, и колата ще ти пали при -29 градуса с Алпин Дизел :D
                      Е баш такова нещо не съм писъл никаде. До сега ми е палила винаги. Но определено има връзка като се замисля. Бях писъл, че се зачудва преди да запали. Но както и да е проблема е ясен вече. Благодарности.
                      Извинявам се, имах предвид, че беше писал, че не пали от раз. И моята не палеше от раз и се оказа, че капе нафта. Решихме проблема и сега си пали.

                      Коментар

                      Working...
                      X