Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

МНОООГО силно трака при студен старт

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    МНОООГО силно трака при студен старт

    нормално ли е за ТД100 двигателя?Ще поясня - миналата година съм я чувал как пали (първите няколко такта издрънчава така сякаш ще се разпадне мотора, ама наистина страшно) при -15, а сега имам възможност да я купя.Струва ми се ненормално, моя Форд трака малко повече от нормалното при такива условия.Дали да се обвързвам???

    #2
    Трака доста на първи старт.Но после спира.На мен лично ми харесва това тракане,чувствам че паля мощен мотор

    Коментар


      #3
      gdd55 написа:
      Трака доста на първи старт.Но после спира.На мен лично ми харесва това тракане,чувствам че паля мощен мотор

      Коментар


        #4
        Имах 1и9 тд по миналата зима-сутрин в суда имах чувството,че ще и изпаднат черчеветата при палене :D
        Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
        Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
        Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

        Коментар


          #5
          Според мен този шум идва от рапръсквачите.Докато стопли няколко минути може да тракат здраво и после да се "отпуснат"
          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
          FIAT Punto 99' 1.7 TD

          Коментар


            #6
            И моята си трака доста докато е студена, особено първите минути.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Dodo 155 написа:
              Според мен този шум идва от рапръсквачите.Докато стопли няколко минути може да тракат здраво и после да се "отпуснат"
              Точно така е, с калибровка или смяна с нови ще работи по-меко.
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Днес сложих добавка за зимата за -25С за 200литра на 60 литра нафта.Спря да тропа като е студена дано да не спре въобще да тропа Все едно съм с нов мотор

                Коментар


                  #9
                  gdd55 написа:
                  Днес сложих добавка за зимата за -25С за 200литра на 60 литра нафта.Спря да тропа като е студена дано да не спре въобще да тропа Все едно съм с нов мотор
                  Е дано да не спира въобще да тропа, че тогава става страшно По-добре да си тропа мазничко и да си мърка
                  http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                  Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                  FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                  FIAT Punto 99' 1.7 TD

                  Коментар


                    #10
                    каква добавка, ако не е тайна че още се колебая да слагам ли или да пълня до горе с АлпинДизел от омв....
                    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                    e30 forever!

                    Коментар


                      #11
                      BEX---GT---TDi написа:
                      каква добавка, ако не е тайна че още се колебая да слагам ли или да пълня до горе с АлпинДизел от омв....
                      Принципно и ГАЗ за горене да сложиш пак ще постигнеш добър ефект Тя разтваря парафина и пречи да става на парцали и да запушва филтъра Нафта си сипвай от там където си бил доволен до момента, че виждаш какво става по бензиностанциите - няма ШЕЛ, няма ОМВ, няма ЛукОйл и т.н.ГАЗ за горене знам, че се слага 1л. на 50л. резервоар Правил съм го и не ми е замръзвала грам нафтата. Имах Ситроен ВХ преди години, когато още нямаше такива екстри за горивото и ми бяха казали да слагам ГАЗ за горене. Слагах на всеки резервоар х 1л. и палих на -18 при 1/4 оборот Голяма пушка бе Ситроена
                      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                      FIAT Punto 99' 1.7 TD

                      Коментар


                        #12
                        BEX---GT---TDi написа:
                        каква добавка, ако не е тайна че още се колебая да слагам ли или да пълня до горе с АлпинДизел от омв....
                        Добавката е хелиос за дизел с черна тапа за зимата то пише на етикета отпред -25С да не сложиш от другата дето пише само дизел.Струва 5,60 за 200 литра ама аз я набухах на 65литра/пълен резервоар/.Сега много мазно трака,за вървенето незнам как ще е на опаковката пишеше по динамично по икономично по лека работа .....Утре ще ходя до Китен и ще стане ясно дали има промяна в динамичните показатели и в икономията

                        Коментар


                          #13
                          а, благодаря, после постни да кажеш дали има ефект в другите показатели... пп а за газта, не знам, мисля за сега добавка, пък може по-нататъка и с газ да пробвам, щом е стар трик и дава резултат
                          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                          e30 forever!

                          Коментар


                            #14
                            Аз да ви кажа честно на съвременен мотор не бих маал газ в нафтата, но всеки сам си прецява, какво да прави. И още нещо-не бъркайте добавката против замръзване на горивото с други добавки! Целта и е само да преодтвратява замръзването на горивото, а не да дава икономия на гориво, по-малко пушене, или по-мека работа на мотора!
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              Vladim написа:
                              Аз да ви кажа честно на съвременен мотор не бих маал газ в нафтата, но всеки сам си прецява, какво да прави. И още нещо-не бъркайте добавката против замръзване на горивото с други добавки! Целта и е само да преодтвратява замръзването на горивото, а не да дава икономия на гориво, по-малко пушене, или по-мека работа на мотора!
                              На тази ги пишеше и "другите работи".Сега за теста: За икономията незнам аз карах като дивак и не са я пълнил пак догоре.Неосетих да върви повече ама във високите обороти стана тиха като в ниските.Извод:За сега по меко тракане при студен двигател и във високите обороти не реве като мечка стравница

                              Коментар

                              Working...
                              X