Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Поредният ден на безумието

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Поредният ден на безумието

    Чудех се дали да ангажирам вниманието Ви с подобна тема, където надали нещо ще Ви бъде непознато, но тъй като всичко стана в рамките на няколко часа, реших да го споделя. Доста неща, за които сме си говорили се потвърждават и първото от които е, че шофьорите на маршрутки за пребиване до крак! Снощи към 20.30, след кратка и приятна разходка до Пасарел, бяхме моя милост с чопара , и две приятелчета с малко по бързи машини.Тръгваме от светофара на Орлов мост посока Ректората. По разбираеми за всичко ни причини тръгнахме от първа линия. Държа да подчертая, че тръгнахме културно, без излишно намотване на ръчката, а пред нас три свободни ленти....да, ама не! От крайна дясна лента, на около 100 м. след кръстовището имаше спряла маршрутка, която в една секунда прави две неща: подава ляв мигач и в същата секунда предприема маневра "престрояване от крайна дясна в крайна лява лента". Следствието беше силно засичане на първия моторист в колоната, който поради нормалната си скорост и достатъчното свободно пространство в насрещното движение, успя да предотврати произшиствието с маршрутката. Аз като втори в колоната и добре виждаш свидетел, минах отдясно на маршрутката и абсолютно културно и толерантно просто размахах ръка на шофьора. Редейки някви псувни под шлема си, в очакване да бъда посрещнат обаче с толерантно извинение от страна на маршруткаджията, който напряви грубо и опасно нарушение (кви ли пък надежди съм имал и аз да съ е_а у главата), получих бясно ответно ръкомахане и реплики стли Христо Стоичков към съдята, които и без да чувате, разбирате съвсем добре. Това попреля чашата и най-безцеремонно спрях в лявата лента пред маршрутката, слезнах от мотора и тръгнах към шофьора. Все още обаче и аз не знам защо се държах толерантно и не му изцепих един шлем в носа, а крещейки го питах: Абе тъпанар, искаш да го утрепаш ли? Тва че си си пуснал шибания мигач не значи, че може да скосяваш пътя, както си искаш и не ти дава предимство!? В този момент, "жертвата", който беше приел негативите от самото засичане, все още афектиран, направи обратен завой, дойде до маршрутката и се присъедини към мен в псувните и успоредно с това изцепи един цигански шамар на огледалото, което си остана здраво (все още бяхме толерантни). В този момент се появи едно сержантче от някое близко РПУ, което беше побито в района да съблюдава реда. Е хубаво, ама той дойде с думите: Кво прайте ся тука, веднага спрете ей там...кви са тея сцени? Два пъти по-голям отпор срещно от наша страна обаче господин полицая, като му казахме нещо от сорта: Абе ти не виждеш ли кво направи тоя бе, тея ежедневно са предпоставка за пребит човек по улиците и т.н.... Направихме забранен обратен завой, за да спрем на ей там, както беше казал полицая. След като ние продължихме да нервничим и да го питаме: Абе а тоя що гу посна да си ходи, не стига, че щеше да утрепа момчето....а той вика: Спокойно, аз го знам тоя, всеки ден минава Поуспокои се обстановката, полицайчето поумекна, изглежда му стана ясно, че ние бяхме добрите в случая, прегледа ни изрядните документи и ни прати по живо по здраво, като успоредно с това почна и той да псува по маршрутките и накрая заключи: Нема оправия с тея! Е как така бе мама му стара си викам на акъла, това полицията щом го казва, значи със сигурност не е трябвало да бъдем толерантни към този идиот!? Между другото, 100 м. в посока ректората се намира полицейската гъба, от която катаджията беше слезнал, но остана безучастен, все едно не вижда, че има някакъв проблем....може би си чешаше ташаците...не успях да видя... Тръгнахме си като направихме отново обратен завой в нарушение на правилника, но предупредихме полицая, че той ще се оправя с катаджията по въпроса, ако се заяде....на него обаче за нашият обратен завой съвсем не му пукаше... В допълнение към цветната картинка, докато си седяхме след това с единия и пиехме по биричка на неговата кръчмичка , се чуха страхотни спирачки от посока тунела на Люлин, от където ние бяхме на около 500 м. по права линия, последва тътен, наподобяващ избехване на взрив във затворено пространство, а не очакваното мачкане на ламарини. Любопитството ни, а и желанието да помогнем в крайна сметка с квото може и ако се налага, ни накара да се качим на моторите и след няма и три минути бяхме на местопроизшествието. На излизане от тунела, посока центъра, червена Хонда Сивик, нашарена с лепенки Ремус, Шарк, лети дженти и колони оркестър (подхождам малко предубедено) се оказва засечена от някакъв Пасат, който от лявата лента, завива надясно посока Западен парк (по първата уличка, а не на светофара). "Взривът" е следствие на летежа на колата през тротояра откъм трамвайните линии, прелетени бяха целите линии и колата беше спряла върху тротоара от другата страна на линиите, леко на кантар, с потрошени на осморки джанти и гуми тип на мойто куче гумената играчка на лентички. Предните дискове бяха на парчета и се наложи да я мести на ръце с повдигане! ....какво вечер, а? изморих се да пиша, но няма как да не Ви споделя и завършека... пирбирам си мотора в гаража и в момента, в който заключватвратите, чувам от единият край на моята уличка (сравнително тиха и малка, еднопосочна) бесен пилеж на гуми, придрижен с думкане на няква музика, излизаще все едно от консервени кутии и се оказва.....Голф 1 кабриолет притиска някакво Ауди 80, успявав крайна сметка да го изпревари на тази малка уличка в 00.00 часа, след което набива зверски спирачките на около 10 м от мен, идващото отзад Ауди, спира рязко, но не достатъчно като се има предвид, че идиота в Голфа би една лека задна, докато се чу тряскане на броня в броня и леко спукване на фарове и стопове. Изскачат двама младежи на около 19-20 години от Аудито и в момента, в който тръгват към идиота с Голфа (който съвсем сериозно между другото имаше неоново осветление под шасито, което надали би очудило някой от вас)....да, ама в тоя момент голфаджията ръгна една първа и си би камшика, ама момчетата от Аудито успяха да го напсуват и докато се окопитят и тръгнат да го гонят, той беше отишъл бая далеч според мен. Аз останах безмълвен, не знаех да се смея ли, да псувам ли, да плача ли... В този момент исках само да се кача да си легна и се молех докато обикола блока да не се появи някое копие на вчерашните идиоти по улиците... .....определено на улицата е война, а на мен толкова битки, в толкова кратък срок ми идват множко....
    Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
    Трезвен ТУК не пиша!
    Un Italiano Vero

    #2
    Ми кво да коментирам?Това всъщност е ежедневие и е нещо нормално вече май?Пияни, надрусани, афектирани - всички са на пътя...и ние с тях.

    Коментар


      #3
      ЕЕЕ ... деня приятел. По-малко такива "интересни" дни, че ще луднем, а ти как мислиш? То направо си "ПОЧЕРПИЛО" майката бе
      Който нищо не го боли и няма никакви проблеми,значи не е ЖИВ!!!

      Коментар

      Working...
      X