Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

хвърля масло 1.9 ТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    хвърля масло 1.9 ТД

    както вчера писах имах проблем с турбото и след като сложих втора употреба сега хвърля масло през изпускаталния. "майсторите" нямат идея от къде другаде освен от турбото може да вкарва масло моля ако някой има идея или е имал подобно нещо да помогне.

    #2
    Re: хвърля масло 1.9 ТД

    емил написа:
    както вчера писах имах проблем с турбото и след като сложих втора употреба сега хвърля масло през изпускаталния. "майсторите" нямат идея от къде другаде освен от турбото може да вкарва масло моля ако някой има идея или е имал подобно нещо да помогне.
    започва да хвърля след 1800 оборота до тогава работи спокойно

    Коментар


      #3
      Турбото , турбото колега .Колкото са повече оборотите на двигателя толкова по голям дебит прави маслената помпа, турбината се маже от масло под налягане.На празен ход налягането на маслкто е малко , както са и малки оборотите (налягането на турбото) обаче при по високи обороти турбото се върти по бързо и налягането на маслото е по голямо . Та има едни семеринги на топлата и студената страна на турбото. Явно на теб ти е изпуснал семеринга на топлата част и от там хапва малото.Просто при по голямо налягане на маслото семеринга неможе да го задържи.
      Всяко едно Уно Tурбо си мечтае като порасне да стане Делта Интеграле :D
      IHI,Mitsubishi,KKK,Garrett,Holset,Turbonetic's
      1.Uno 1.3 turbo FORZA ITALIA
      2.Audi B4 1.6 (ежедневка)

      Коментар


        #4
        HCO написа:
        Турбото , турбото колега .Колкото са повече оборотите на двигателя толкова по голям дебит прави маслената помпа, турбината се маже от масло под налягане.На празен ход налягането на маслкто е малко , както са и малки оборотите (налягането на турбото) обаче при по високи обороти турбото се върти по бързо и налягането на маслото е по голямо . Та има едни семеринги на топлата и студената страна на турбото. Явно на теб ти е изпуснал семеринга на топлата част и от там хапва малото.Просто при по голямо налягане на маслото семеринга неможе да го задържи.
        Къде може да се оправят тези семеринги?

        Коментар


          #5
          HCO написа:
          Турбото , турбото колега .Колкото са повече оборотите на двигателя толкова по голям дебит прави маслената помпа, турбината се маже от масло под налягане.На празен ход налягането на маслкто е малко , както са и малки оборотите (налягането на турбото) обаче при по високи обороти турбото се върти по бързо и налягането на маслото е по голямо . Та има едни семеринги на топлата и студената страна на турбото. Явно на теб ти е изпуснал семеринга на топлата част и от там хапва малото.Просто при по голямо налягане на маслото семеринга неможе да го задържи.
          а каква може да е причината да стане това . не искам да взема още едно турбо и пак да се скапе

          Коментар


            #6
            Ммда, за съжаление и според мен единствената причина е турбото! Все повече се убеждавам, че е по-добре да се направи ремонт на турбото с гаранция, отколкото да се купува турбо втора употреба.
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              Ммда, за съжаление и според мен единствената причина е турбото! Все повече се убеждавам, че е по-добре да се направи ремонт на турбото с гаранция, отколкото да се купува турбо втора употреба.
              ама аз го занезах на стенд, тества го и каза ок

              Коментар


                #8
                а двигателя в какво състояние е при мен се оказа ,че е заминал мотора и сега се прави
                FiAt TeMpRa 1.9 T.ds
                Chrysler NEON 1.8 16v
                Vw PoLo 1.1mI
                Nissan Terrano 2.7td

                Коментар


                  #9
                  MeRaKLiAtA написа:
                  а двигателя в какво състояние е при мен се оказа ,че е заминал мотора и сега се прави
                  те първо реди да разберат за турбото? направиха основен ремонт на двигателя. присъргаха глава имаше 2 десети и смениха гарнитура. сегментите бяха ок и след това със старото турбо изхвърли маслото и интерколера . взех "новото" и пак хвърля само че през изпускателя. казха че е или картерно налягане, но не духа нито от капачката нито от щеката, или не може да отива масло от турбото към картера и го връща.целия катализатор и здраво нахакан с масло и не знам дали от там не връщ някъкво налягане

                  Коментар


                    #10
                    Колко километра измина откакто смени турбото?
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      Vladim написа:
                      Колко километра измина откакто смени турбото?
                      изобщо не е карана веднага след като го сложиха и изхвърли масло

                      Коментар


                        #12
                        Не мислиш ли, че след, като ти е била пълна изписквателната система с масло сега е нормално да пуши? Запали двигателя и остави да поработи 5-1о минути. Изкачай да изстине и виж нивото на маслото. Ако не намалява излизай на улицата и карай половин час. Пак остави колата да изстине и виж дали имаш загуба на масло. Ако нямаш карай 40-50км. по магистралата да изгори маслото в изходящите колектори и ауспуситите. Тази цялата операция, ако е сменяно турбото скоро, ако ли не... не ме слушай, какво ти говоря!
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          ами незнам при мен се оказа ,че двигателя е много износенен лятото един "майстор" ми смени само сигментите ,че "нямоло нужда и буталата защото били ок" а тя се оказа след 5000 км ,че е за 3-ти ремонт бутала. а преди я карахме с минимум масло за да не го изхвърля и така 2 години без да откажа да запали и в най голямия студ зимата
                          FiAt TeMpRa 1.9 T.ds
                          Chrysler NEON 1.8 16v
                          Vw PoLo 1.1mI
                          Nissan Terrano 2.7td

                          Коментар


                            #14
                            Vladim написа:
                            Не мислиш ли, че след, като ти е била пълна изписквателната система с масло сега е нормално да пуши? Запали двигателя и остави да поработи 5-1о минути. Изкачай да изстине и виж нивото на маслото. Ако не намалява излизай на улицата и карай половин час. Пак остави колата да изстине и виж дали имаш загуба на масло. Ако нямаш карай 40-50км. по магистралата да изгори маслото в изходящите колектори и ауспуситите. Тази цялата операция, ако е сменяно турбото скоро, ако ли не... не ме слушай, какво ти говоря!
                            ще пробвам в понеделник всичко това дано да стане мерси много за съветите

                            Коментар

                            Working...
                            X