Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с мареа 1.9 ТД 100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с мареа 1.9 ТД 100

    Моля за помощ за мареа 1.9 ТД скапа се турбото иго смених с втора употреба тествах го в унитех Варна. Само че старото беше напълнило интеркулера с масло и затова го свалих и го измих с бензин. Запали, но работи малко по твърдо и на около 1800 оборота излиза бял пушек. На свободна при същите обороти сама вдига обороти с 300-400 и пак пада. Може ли да има още масло и да трябва да се издуха, евентуално в аспуха, не знам дали е с катализатор или от турбото преди това да е станло нещо друго. Това ми е първия дизел и не съм наясно още.

    #2
    Зависи откъде се е строшило старото турбо-дали от страната на изходящият колектор, или от другата. При мен като се строши отзад стана димна завеса маслото излизаше в изходящият врял колектор! Трябваше да мина стотина километра за да изгори маслото в ауспусите.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Re: проблем с мареа 1.9 ТД 100

      емил написа:
      ...На свободна при същите обороти сама вдига обороти с 300-400 и пак пада...
      Tова с качването на обороти на свободна, около 1800, не е ли ’ефектът на работещото турбо’, който се дискутира вчера в една тема, която беше заключена накрая
      _______
      146 JTD

      Коментар


        #4
        Re: проблем с мареа 1.9 ТД 100

        trustworthy написа:
        емил написа:
        ...На свободна при същите обороти сама вдига обороти с 300-400 и пак пада...
        Tова с качването на обороти на свободна, около 1800, не е ли ’ефектът на работещото турбо’, който се дискутира вчера в една тема, която беше заключена накрая
        Пак ли се започва? :D Пича от Бургас каза, че си купил нова кола и си пиел ракията и явно тоя път няма да се включи(ще го извините - на изпит по български е :D ).Колегата от Пловдив пък ни обвинява(не назовава, кои юзъри) в голяма компетентност и също заявява, че форума бил пълен с всезнайковци и всеки давал съвети. Аз бих му отговорил, че като пишем "що пишете?", а като не пишем "що не пишете?". Тая вашата работа хем сърби, хем боли - ха разберете се какво искате?

        Коментар


          #5
          Реших да не пускам нова тема а да пиша в тази подобна е ! Въпроса ми е от какво според вас може да се вдигат сами оборотите на колата ми след като е вкарам в критични обороти на първа скорост и след това е изключа от скорост ? Оборотите падат до 1000 и веднага след това скачат сами на ~ 2000 оборота държи ги 5-6 секунди и падат сами . Като е карам нормално без форсиране го няма този проблем ! Всички консумативи са сменени скоро .
          Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
          Škoda Fabia / 1.9 TDI /

          Коментар


            #6
            rsof написа:
            Реших да не пускам нова тема а да пиша в тази подобна е ! Въпроса ми е от какво според вас може да се вдигат сами оборотите на колата ми след като е вкарам в критични обороти на първа скорост и след това е изключа от скорост ? Оборотите падат до 1000 и веднага след това скачат сами на ~ 2000 оборота държи ги 5-6 секунди и падат сами . Като е карам нормално без форсиране го няма този проблем ! Всички консумативи са сменени скоро .
            И аз имам абсолютно същият проблем с бравото, но не се появява всеки път след цедене, а само понякога.
            Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

            Коментар


              #7
              И при мен не се появява всеки път след цедене. Притесняваме единствено да не е признак , че ще изчатка нещо сериозно . Иначе не ми пречи особено !
              Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
              Škoda Fabia / 1.9 TDI /

              Коментар

              Working...
              X