Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Студена кола - до колко оборота?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Студена кола - до колко оборота?

    От както времето застудя колите греят по-бавно.Всички знаем, че докато е студен двигателя, оборотите не бива да се вдигат много с цел предпазване на двигателя.Питането ми е до колко оборота на студен двигател е добре и над колко не бива да се превишава. Аз сутрин гледам да не я настъпвам повече от 2000об/мин. Преместих се на нова работа, която ми е по-близо до вкъщи и тукмо колата стигне до 70 градуса и е време да слизам. И за това вече 1 седмица не съм вдигал повече от 2000 оборота.п.п. Днес нарочно си разходих колата по-дълго да загрее хубаво та да мога малко този двигател да разварти и да усетя да включи турбото, че ми се видя някакво семейсто паяци се е наместило в него да си домува :P .Благодарение на разходката и на турбото се наложи да се "измъквам" от катаджиите с радара, които бяха залегнали под моста на бул. България, като цифрата върху радаря я спестявам за да не стане една..
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Kолега, добре е да караш колата докато загрее напълно. Иначе и аз така знам, че до 200-2500 оборота макс, докато стрелката се вдигне до работна температура и после 1-2 км и можеш да даваш всичката газ, която ти е на сърце
    _______
    146 JTD

    Коментар

    Working...
    X