Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колко струват тези работи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    колко струват тези работи

    Някой може ли да ми каже колко струват следните неща и дали са точно за моя двигател. 5 литра масло селения турбо дизел 10 на 40, въздушен "clean", маслен "tecno" и горивен "clean" филтър и добавка за почистване на двигатела преди смяна на маслото .Направил съм снимка да ги видите. Горивния филтър ми се струва по малък от този който съм в момента а за масления бях чул в един магазин че за тд трябва да има два реда дупки. Дават ми ги за 100 лв.
    Прикачени файлове
    Fiat Marea 1,9TD100

    #2
    Масло Селения ТД 5 л. - 55 лв (50 лв с отстъпка за форума)Въздушен филтър - 12 лв (11 лв с отстъпка за форума)Това са цени от днес в мазазина на Стамболийски. Маслото е поскъпнало с 1 лв., заради повишаване от странан на доставчика.

    Коментар


      #3
      а за марката на въздушния и масления филтър какво ще кажеш и масления същия ли е?
      Fiat Marea 1,9TD100

      Коментар


        #4
        Горивния филтър е в порядъка 12-14лв.Да не те притеснява че е малко по-малък на диаметър - предпоследния който смених беше такъв.Въздушните филтри които съм сменял са м/у 9 и 14лв.Колкото до цената - ами нормална е. Ако вземеш да тунинговаш покупата може и да я намалиш с някой дребен лев.Обаче тея неща като гледам са ти под ръка, така че сменяй с чиста съвест А тази добавка, хмм, каква е идеята? Някаква миеща течност? И във старото масло ли се сипва?Не съм чувал за такава екстра Аз няколко пъти съм ползвал масло за промивка на Приста, последния път беше 15лв/4л.
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #5
          в упътването пише че се излива цялата кутия преди смяна на маслото и се оставя да работи 3-5 мин и после се маха пробката да изтече старото масло.А за масления филтър какво ще кажете .
          Fiat Marea 1,9TD100

          Коментар


            #6
            Искам да изразя мнение за почистващата добавка... Според мен е вредно да се използва! След, като изсипете старото масло нали се сещате, че малко от добавката ще остане на места, където не може да изтече. Какво ще стане, като сипете новото масло-ще се смеси с остатъци от добавката, което ще влоши качествата на новото масло!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              а колко струва тази добавка за почистване знаете ли?
              Fiat Marea 1,9TD100

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                Искам да изразя мнение за почистващата добавка... Според мен е вредно да се използва! След, като изсипете старото масло нали се сещате, че малко от добавката ще остане на места, където не може да изтече. Какво ще стане, като сипете новото масло-ще се смеси с остатъци от добавката, което ще влоши качествата на новото масло!
                Аз също съм скептик, особено ако не се използва промиване с промивно масло след това. От друга страна, предполагам промивното масло съдържа и тази добавка в себе си, така че...За колегата reiban: не, аз поне не знам колко струва.
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #9
                  reiban написа:
                  а колко струва тази добавка за почистване знаете ли?
                  3.60 BG лева

                  Коментар


                    #10
                    Re: колко струват тези работи

                    reiban написа:
                    Някой може ли да ми каже колко струват следните неща и дали са точно за моя двигател. 5 литра масло селения турбо дизел 10 на 40, въздушен "clean", маслен "tecno" и горивен "clean" филтър и добавка за почистване на двигатела преди смяна на маслото .Направил съм снимка да ги видите. Горивния филтър ми се струва по малък от този който съм в момента а за масления бях чул в един магазин че за тд трябва да има два реда дупки. Дават ми ги за 100 лв.
                    Ами така като ги смятам, можеш да ги имаш за 85 !

                    Коментар


                      #11
                      Колега, аз също съм против такива добавки в маслото. С течение на времето маслото си създава разни коксови образъвания по ъгълчета и ръбчета в двигателя , особено по контактни места със семеринги и други такива. Премахването им в повечето случаи води до поява на малки ,а в последствие и на големи течове на масло
                      TEMPRA 1,9D 1994г. седан - преди
                      ТЕMPRA 1,9TDS 1993г. комби - сега
                      НЕ КАРАЙ С ПО-ГОЛЯМА СКОРОСТ ОТ ТАЗИ, С КОЯТО МОЖЕ ДА ЛЕТИ ТВОЯ АНГЕЛ-ХРАНИТЕЛ

                      Коментар


                        #12
                        hit-koможеш ли да ми напишеш цените на отделните работи за да знам колко да му сваля и ако знаеш да ми кажеш за масления филтър дали е такъв.Мерси!
                        Fiat Marea 1,9TD100

                        Коментар


                          #13
                          reiban написа:
                          hit-koможеш ли да ми напишеш цените на отделните работи за да знам колко да му сваля и ако знаеш да ми кажеш за масления филтър дали е такъв.Мерси!
                          Не е нужно да ти пише Те голегите ти написаха вече кое колко струва, Hit-Ko само ги събра Казваш му на този дето ти ги продава тези неща цена от 80лв. и си стискате ръцете Добавката не я слагай По-добре сложи Приста дизел и карай 1500-2000км и го хвърли, ще почисти по-добре отколкото тази добавка
                          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                          FIAT Punto 99' 1.7 TD

                          Коментар


                            #14
                            reiban написа:
                            hit-koможеш ли да ми напишеш цените на отделните работи за да знам колко да му сваля и ако знаеш да ми кажеш за масления филтър дали е такъв.Мерси!
                            Ами, той Dodo 155 вече ти е отговорил, в общи линии, това е подхода!

                            Коментар


                              #15
                              Reiban,предполагам, че колата ти е карана на синтетични и полусинтетични масла, така ,че слагането на тази добавка изобщо не се налага.На Реното от подписа ми съм слагал няколко пъти, защото годините му са такива, че полусинтетичните масла почти не бяха познати... 86-87-88-89 г./Помня, че стария му купуваше SHELL от Румъния! /Виж след 90-та го подкарах на полусинтетика.Не си хвърляй парите на вятъра.Ако си ги нарочил вече с тях си купи една добавка за гориво! Успех!ПП.. ако те притеснява,че свежото масло става веднага черно.. така е при дизелите.. даже и при чисто новите!
                              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                              Коментар

                              Working...
                              X