Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля помощ Пунтото!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля помощ Пунтото!

    Приятели имам теч на антифриз отзад под голектора. Че е от гарнитурата съм сигурен. Много малко обаче споделям опасенията на майсторите за спукана глава/блок/колектор. Това е така защото не са налични никои от симптомите на спукана глава а именно: маслото си е чисто, антифриза не съдържа масло, мошността не се е променила. Теча обаче не е никак малък. В момента колата се разглобява и затова бързам да споделя че да не ме изпързалят. В най-лекия случай според думите на майсторите ще сменят гарнитурата и ще шлайфат главата. Питам обаче понеже знам че колата не е прегряла дали е нужно шлайфане. Може ли да се проври дали е изкривена и да избегнем шлайфането. Ако разбирасе не се окаже че наистина е спукана главата. Благодаря!

    #2
    Re: Моля помощ Пунтото!

    gumzata написа:
    Приятели имам теч на антифриз отзад под голектора. Че е от гарнитурата съм сигурен. Много малко обаче споделям опасенията на майсторите за спукана глава/блок/колектор. Това е така защото не са налични никои от симптомите на спукана глава а именно: маслото си е чисто, антифриза не съдържа масло, мошността не се е променила. Теча обаче не е никак малък. В момента колата се разглобява и затова бързам да споделя че да не ме изпързалят. В най-лекия случай според думите на майсторите ще сменят гарнитурата и ще шлайфат главата. Питам обаче понеже знам че колата не е прегряла дали е нужно шлайфане. Може ли да се проври дали е изкривена и да избегнем шлайфането. Ако разбирасе не се окаже че наистина е спукана главата. Благодаря!
    Убеди се още веднъж дали наистина течът е от гарнитурата.Щото на главата има едни ТАПИ с диаметър колкото 1 стотинка и те често сдават багажа. Дано е от тях! Според мен трябва да се шлайфа главата.Имал съм такъв случай, не шлайфаха и издържа точно 1.5г... хайде пак сваляне и т.н.Колата не беше прегрявана, просто гарнитурата беше изтървала и хвърляше много масло.Смени и болтовете на главата с нови.Успех!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Залагам на гарнитура на главата!Щом е избила навън няма как да ти се омеши с маслото!Нова гарнитура,шлайф на главата,дано се сетят да погледнат и блока как е и си ти!П.С-Накарай ги да ти видят и гумичките на клапаните-защото ако са тръгнали да спичат по добре си ги смени сега,отколкото нов ремонт след време-а и не са скъпи Успех колега!
      Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
      Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
      Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

      Коментар


        #4
        и както каза колегата NINO сменяй и болтовете на главата ако искаш всичко да ти е наред и след време
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          Нино напипа вярната посока. Нищо и няма на гарнитурата ами едната от въпросните тапи на главата е сдухала. Мерси все пак за всички мнения и препоръки Колата отново е в играта!

          Коментар


            #6
            :D Колега да си измиеш двигателя,че да виждаш по лесно откъде тече
            Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
            Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
            Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

            Коментар


              #7
              gumzata написа:
              Нино напипа вярната посока. Нищо и няма на гарнитурата ами едната от въпросните тапи на главата е сдухала. Мерси все пак за всички мнения и препоръки Колата отново е в играта!
              Ха-ха, искрено се радвам, че е така.. и аз един път "напълних гащите" като рукна антифриз от главата!Даже се уплаших, оставих колата в Люлин и се прибирах с таксита посред нощите! Радвам се, че е малкия дявол!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар

              Working...
              X