Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Едно въпросче за Браво ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Едно въпросче за Браво ТД100

    Така напоследък ми се върти една идея за тунингче. Нещо малко и незначително. Чудя се какъв ще е ефекта и реших да попитам, ако някой е виждал или чувал :D Говоря за следното:Искам да си метна един спортен филтър, хубав K&N, примерно, а също така и една спортна генерациика, като за начало едно сгодно гърненце... Та ясно ми е, че ще имам 1 до 3 кс отгоре, но не това ме интересува. Единственото, което желая е добър звук и ми е интересно дали дизел може да има хубав звук така, по рязък, по-шукарабийски :P
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    #2
    Турбо от крома 2,5 ТД
    _______________________________________
    0885261834

    Коментар


      #3
      r

      мога да ти взема K&N на малко по-ниска цена.А за спортна генерация и звук от дизел ,имаше едни момци дито правиха извращения с един турбо дизел ама ручеше като багер тозад не беше готин звукът.
      селото се оказа точно в града

      Коментар


        #4
        офф и аз се чудя, един френд ще ми даде спортен филтър, неговия, да проверя как ще е и да реша дали и аз да се обзаведа, ама с гърнето не зная как ще е разправя, че трябва да е добър звукът, по-интензивен, по-дебел, примерно се чудя дали турбината ще се чува повече!иначе ви е ясно, че с по-голяма турбина и вървежът ще е бая по-голям, ама не ми се занимава с такива маневри, пък и много пара, а аз си търся звукче
        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
        e30 forever!

        Коментар


          #5
          а, ако сложа не конус, а оригинален правоъгълен КиН, горе-долу същото ли е?
          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
          e30 forever!

          Коментар


            #6
            BEX---GT---TDi написа:
            а, ако сложа не конус, а оригинален правоъгълен КиН, горе-долу същото ли е?
            Да, даже според мен е по-добре е такъв за кутия .
            Uno Turbo RulZz

            Коментар


              #7
              а той май е и по-евтин от конуса.пп не искам да рискувам, да го не оплискам конуса с вода и да не стане някой сакатлък...пък и по ме привлича тази идея....
              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
              e30 forever!

              Коментар


                #8
                BEX---GT---TDi написа:
                а той май е и по-евтин от конуса.пп не искам да рискувам, да го не оплискам конуса с вода и да не стане някой сакатлък...пък и по ме привлича тази идея....
                като го опръскаш и какво .... каква е тази заблуда че конусите не трябва да се мокрят , не трябва да се цапат и тн... все пак това са ВЪНШНИ филти... разбира се не говоря за онези за 20 кинта от местния тунинг шоп
                Fiat Stilo JTD ....sold
                Volvo C 70 ....

                Коментар


                  #9
                  За спортен звук от дизел трябва да забравиш Трябва да ти е ясно, че генерацията ще позасили звука на двигателя, а това едва ли ще допринесе за спортния облик на колата. По-голямо турбо, кулер и т.н. вече е нещо друго, но там разходите са по-сериозни.
                  _______
                  146 JTD

                  Коментар


                    #10
                    BEX---GT---TDi написа:
                    иначе ви е ясно, че с по-голяма турбина и вървежът ще е бая по-голям, ама не ми се занимава с такива маневри, пък и много пара, а аз си търся звукче
                    За по-голяма турбина ти трябва по-голям кулер и друга електроника Ако искаш повече Power си сложи най-напред едно чипче Ще останеш много доволен, има голям ефект !!! Парите, кадето ще дадеш за филтър и генерация, по-добре ги дай за чип

                    Коментар


                      #11
                      Мда и аз съм на мнение, че един чип е по-добра идея. Само от КОНУС можеш да ивадиш звук. От спортни филтри, които се слагат в оригиналната кутия не може да се извади звук! Но на дизел наистина е най-добре да се сложи чип. Гаджето на сестра ми на Октавия 1.9TDI 130к.с. сложи чип и стана 159 ...мерил я е на дино... А как дърпа не е истина. Та на твоята можеш да и вдигнеш мощността с поне 20-25 коня. Друг е въпросът, че трябва да се избере хубав чип, за да няма инфекций, но за това ще се опиташ до някоя тунинг фирма...
                      FIAT BRAVO 1.6 16V

                      Коментар


                        #12
                        ако бравото на колегата е тд100, както е написал в заглавието, а не от по-новите жтд105, забравете да сложи чип. потърсете темата за тунинг на този двигател, създадена от мен. та според колеги, а и както се убедих от консултация с майстер, при тд100 турбото е механично, а "компа" на колата управлява само разни дребни нещица като диагностиката на подгряващите свещи, имобилайзера и т.н. така че тунинг само с по-голямо турбо или друг интеркулер, което май не е от най-лесните и малко струващи ремонти.
                        Bravo SX TD100, 1997

                        Коментар


                          #13
                          Мдааа и аз отначало се замислих дали няма нещо такова като не е JTD, но и Октавията не е "Комън рейл", за това си помислих, че и при него може да стане с чип...Явно при Фиат не става
                          FIAT BRAVO 1.6 16V

                          Коментар


                            #14
                            ха, ама колеги, аз споменах в началото, че не търся вървеж, щото ако беше така, нямаше да си взема дизелче, а нещо по така - бензинче, над 120кс.беше ми интересно дали мога да докарам звукче, но както разбрах от постовете ви - нема да я бъде(благодаря за мненията )сега си мисля, че ако сложа филтър, ще "диша" по-леко и ще му облекча работата поне малко, така де, ще работи по-добре че много прашно в тая софия бе - за 2-3 месеца филтрите са за смяна(е, поне сега, зимата е малко по-добре) тд100 съм, аз по-рано се интересувах от чипчета, но един съфорумник ми каза, че за тези - няма...
                            A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                            e30 forever!

                            Коментар


                              #15
                              simps написа:
                              ако бравото на колегата е тд100, както е написал в заглавието, а не от по-новите жтд105, забравете да сложи чип. потърсете темата за тунинг на този двигател, създадена от мен. та според колеги, а и както се убедих от консултация с майстер, при тд100 турбото е механично, а "компа" на колата управлява само разни дребни нещица като диагностиката на подгряващите свещи, имобилайзера и т.н. така че тунинг само с по-голямо турбо или друг интеркулер, което май не е от най-лесните и малко струващи ремонти.
                              първо помпата е механичнавторо процесите на горене се управляват по електронен пъттрето има доста работи в нета за ТД100 и ТД75 за "Power UP"
                              Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
                              Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

                              Коментар

                              Working...
                              X