Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Последно, къде да си проверим дюзите и помпите!?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Последно, къде да си проверим дюзите и помпите!?

    Колеги, дайте да обобщим информацията, кой, къде е ходил и доволен ли е. Имам желание някой да погледне дюзите, но нямам идея, къде да отида. За помпата Lucas от четеното до сега разбрах, че ситуацията с диагностиката е леко "мисията невъзможна"!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    #2
    Re: Последно, къде да си проверим дюзите и помпите!?

    Vladim написа:
    Колеги, дайте да обобщим информацията, кой, къде е ходил и доволен ли е. Имам желание някой да погледне дюзите, но нямам идея, къде да отида. За помпата Lucas от четеното до сега разбрах, че ситуацията с диагностиката е леко "мисията невъзможна"!
    Намерих една визитка дадена ми от напуснал колега.Той има Браво 1.9 TD - 75 и беше доволен от майстора.На визитката пише:ET "ТРАЙЧО - DISEL" ВСИЧКИ ВИДОВЕ ДИЗЕЛОВИ ДВИГАТЕЛИ И НАФТОВИ ПОМПИтел.: 93 666 43, GSM 0887 80 17 88 - Пламенкв."Орландовци", ул."Герено" №4Човека не го познавам.Знам, че е правилно да се пише DIESEL, но така е на визитката! Мисля, че във всеки читав сервиз могат да ти сменят, калиброват разпръсквачите.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      За помпата търсих доста места и в Пловдив ходих, но и там се оказа, че не правят диагностика и са измекяри.Като говорих с шефа им по телефона преди да отида, ми обяснява как правели диагностика на Лукас, но на мен не ми направиха нищо, а ми казаха, че лопатките на помпата са износени и затова три месеца не палеше колата. Проблемът обаче се оказа в авансатора(оглеждаха обстойно около него), който капеше и затова не палеше.Не знам къде да се ходи вече.

      Коментар


        #4
        Мдаааа за разпръсквачите - можеш да отидеш във всеки по- кадърен сервиз. Но помпата ако ти е лукас - положението е тежко. Нека колегите които са обикаляли повече да споделят - какво точно включва диагностиката? Защото аз живея с мисълта, че дебит на помпата се мери лесно и без специализирано оборудване. Бу трябвало "Супер Дизел" на околовръстното да се справят поне с това.

        Коментар


          #5
          morg написа:
          Мдаааа за разпръсквачите - можеш да отидеш във всеки по- кадърен сервиз. Но помпата ако ти е лукас - положението е тежко. Нека колегите които са обикаляли повече да споделят - какво точно включва диагностиката? Защото аз живея с мисълта, че дебит на помпата се мери лесно и без специализирано оборудване. Бу трябвало "Супер Дизел" на околовръстното да се справят поне с това.
          Не могат. Ходил съм.- Супер Дизел - нямат софтуер за Лукас. Имат само за Бош. - Аути Италия са пълни дебили - нищо не могат и ме пращат в Супер дизел. - На Вантотрейд със звънял и те ми казаха, че нямат софтуер. - В "Сервиз Лукас" на Житница двама дядовци ми казаха да съм отишъл при тях след 5 дни, че спеца им го нямало, но се оказа, че и те нямат софтуер за ТД. Имат за JTD от 2000 г. нагоре.- Hit-ko в Ямбол също няма софтуери за диагностика на дизелови помпи.- При Наско(НСО) нямат софтуери за дизелови помпи- Сервиз D&S - преди Бриколаж Люлин в ляво - също нямат и оттам майстора ми каза да съм ходил в Солун, че там имало сервиз за диагностика на помпи Лукас и ми каза да съм мисли преди да си купя кола с помпа Лукас, защото нямало в България сервиз за диагностика.

          Коментар


            #6
            Е добре де... какъв толкова софтуер е нужен... по тази помпа няма електроника!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              Е добре де... какъв толкова софтуер е нужен... по тази помпа няма електроника!
              Абе и аз това се чудя На старите дизели би трябвало да мерят дюзите на стенд и отделно помпата също на стенд
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #8
                Свилен 0888-61-50-07, ходил съм при него преди 2г, сервизът му е на Хладилника
                ОМВ Мусагеница. И аз бях там, и аз заредих... И после "замръзнах" ...

                Коментар


                  #9
                  Vladim написа:
                  Е добре де... какъв толкова софтуер е нужен... по тази помпа няма електроника!
                  Не знам какъв софтуер, но всички ми казват: "Нямам софтуер"

                  Коментар


                    #10
                    Ама чакайте, Вие какво сте се хванали за тези помпи?! Не вярвам някой от Вас да има проблем чак с помпа.По скоро разпръсквачите на дюзите се прецакват от качествената ни нафта.Софтуер им трябва защото предполагам, че мерят показателите с компютър, а не както преди с "часовникови" стрелкови уреди.Какво може да се измери: Налягане което помпата подава към дюзите/те се калиброват към това налягане/, дебит на горивото и ъгъл на впръскване.За друго не се сещам в момента.
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      Като стана въпрос за ъгъл на впръскване doofiat,Vladim вашите резачки как тръгват на 1-ва.Мойта ако не и вкарам по сериозни обороти немога да трагна бързо на кръстовищата.Дали не е от тоя ъгъл на впръскване.Иначе пали чакмак празен оборот на стартера няма

                      Коментар


                        #12
                        gdd55 написа:
                        Като стана въпрос за ъгъл на впръскване doofiat,Vladim вашите резачки как тръгват на 1-ва.Мойта ако не и вкарам по сериозни обороти немога да трагна бързо на кръстовищата.Дали не е от тоя ъгъл на впръскване.Иначе пали чакмак празен оборот на стартера няма
                        И аз съм като теб - ако не ги вдигна на около 2000 оборота на старта(тогава имам чувството, че съм Шумахер на старта на Гран При на Италия :D) , няма тръгване :D Не знам от какво е, но колко идва да сляза само да я побутна А иначе и моята след много ходене по мъките, вече 1 месец пали от раз без забавяне.

                        Коментар


                          #13
                          gdd55 написа:
                          Като стана въпрос за ъгъл на впръскване doofiat,Vladim вашите резачки как тръгват на 1-ва.Мойта ако не и вкарам по сериозни обороти немога да трагна бързо на кръстовищата.Дали не е от тоя ъгъл на впръскване.Иначе пали чакмак празен оборот на стартера няма
                          Определено някак по-тежко тръгва от бензинка, но пък си и е тежка колата Аз до 2000 оборота при пръгване не достигам, но 1500-1600 там някъде.
                          Frontera Sport, X20SE март 1998

                          Коментар


                            #14
                            gdd55 написа:
                            Като стана въпрос за ъгъл на впръскване doofiat,Vladim вашите резачки как тръгват на 1-ва.Мойта ако не и вкарам по сериозни обороти немога да трагна бързо на кръстовищата.Дали не е от тоя ъгъл на впръскване.Иначе пали чакмак празен оборот на стартера няма
                            Това е ТУРБОДУПКАТА пичове, не се косете.Трябват обороти за стане турбото ефективно.Няма много общо с ъгъла на впръскване.Ако ъгъла не е този който трябва колата ще пуши много или хич, много ще върви/ няма да върви, ще работи много меко/твърдо.
                            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                            Коментар


                              #15
                              Абе най-добре като си върви и пали от раз хич да не е човъркам.Качи ли ми се иска само нещо да се направи с оборотите защото загряла студена все по 1000 ги държи

                              Коментар

                              Working...
                              X