Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ауто Италия или Ванто Трейд - качество/цена ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ауто Италия или Ванто Трейд - качество/цена ?

    Пичове, предварително се извинявам ако темата вече е разчепкана във форума, но според вас кой от двамата е по-добрия сервиз за работа по двигареля?Мисля, че като цени и двата са на едно равнище горе-долу.
    Fiat Stilo 1.8 16V

    #2
    Нямам наблюдения от Ауто Италия, но доколкото съм запознат са мърльовци. Във Вантотрейд взимат повечко пари от необходимото, но поне, когато ми се е случвало да закъсам яко са ме приемали веднага. като качество на работа... задоволително, но не бих казал пефректно!
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Vladim написа:
      Нямам наблюдения от Ауто Италия, но доколкото съм запознат са мърльовци. Във Вантотрейд взимат повечко пари от необходимото, но поне, когато ми се е случвало да закъсам яко са ме приемали веднага. като качество на работа... задоволително, но не бих казал пефректно!
      Между "задоволително" и "перфектно" има сериозна разлика. Добре, кой е добър сервиз за двигатели според теб? Става дума за стило.
      Fiat Stilo 1.8 16V

      Коментар


        #4
        Ти какво направи бе човек. Как може да правиш такова сравнение.АУТО ИТАЛИЯ са най-скапания сервиз за нашите коли!!! Нямат нищоооооо - нито качество, нито отношение към клиента, нито пък имат необходимата техника.Нямат нищо за диагностика на дизели, ама нищо и най-смешното беше, че ме пратиха при конкуренцията от "Супер дизел". Предполагам, че и от бензинови двигатели не разбират.Колата ми стоя при тях два дни и затова време не видяха, че ми капе нафта от видимо място(ще им извади очите). Мърльовци!!!!Ходи навсякъде другаде, но не и в АУТО ИТАЛИЯ!За Вантото съм чувал хубави, но бъркащи в джоба случаи. Разбират от работата си!

        Коментар


          #5
          Re: Ауто Италия или Ванто Трейд - качество/цена ?

          Stoyan_68 написа:
          Пичове, предварително се извинявам ако темата вече е разчепкана във форума, но според вас кой от двамата е по-добрия сервиз за работа по двигареля?Мисля, че като цени и двата са на едно равнище горе-долу.
          какво ще и правиш на колата?
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            Re: Ауто Италия или Ванто Трейд - качество/цена ?

            sev написа:
            Stoyan_68 написа:
            Пичове, предварително се извинявам ако темата вече е разчепкана във форума, но според вас кой от двамата е по-добрия сервиз за работа по двигареля?Мисля, че като цени и двата са на едно равнище горе-долу.
            какво ще и правиш на колата?
            Да бе и аз се чудя какво ще му правиш на Стилото че и на двигателя?
            Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
            Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

            Коментар


              #7
              Stoyan_68 написа:
              Между "задоволително" и "перфектно" има сериозна разлика. Добре, кой е добър сервиз за двигатели според теб? Става дума за стило.
              Искам да кажа, че работят добре, но не така, както би-трябвало! Ремонтираха ми скоростната кутия и от две сглобиха една здрава. Наскоро забелязах, че има теч, ще трябва да ходя да я погледнат. Като си взимах колата ми бяха лепнали под номерата пластмасова лентичка с името на сервиза, а когато звънях по телефона ми вдигаше чичко от охраната, който въобще не е наясно с, коя кола, какво се случва и ходеше да гони приемчиците из сервиза, които често отсъстват. Веднъж смених лагер на главина при тях и ги помолих да погледнат дали карето на това колело е за този модел, защото имам подозрение, че не е и затова е изпилило датчика за ABS-a. След, като свършиа работата ми казаха-"датчика е счупен, карето си е ОК". Да, ама не! Датчика е счупен (направо изпилен) от по-широкото каре, ясно си личи, че дупчицата където влиза датчика е силно стеснена от карето, на колелото от другата страна не е така. Та... от по-малкото зло може да избереш Вантотейд що се отнася до двигатели. Уж работели с гаранция, но веднъж не са ми написали гаранционна карта, а касовите бележки пък не включват цената на труда, а само на резервните части. Ако имаш проблем с двигателя по-добре иди при тях, но си приготви повечко парички.
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Vladim написа:
                Искам да кажа, че работят добре, но не така, както би-трябвало! Ремонтираха ми скоростната кутия и от две сглобиха една здрава. Наскоро забелязах, че има теч, ще трябва да ходя да я погледнат. Като си взимах колата ми бяха лепнали под номерата пластмасова лентичка с името на сервиза, а когато звънях по телефона ми вдигаше чичко от охраната, който въобще не е наясно с, коя кола, какво се случва и ходеше да гони приемчиците из сервиза, които често отсъстват. Веднъж смених лагер на главина при тях и ги помолих да погледнат дали карето на това колело е за този модел, защото имам подозрение, че не е и затова е изпилило датчика за ABS-a. След, като свършиа работата ми казаха-"датчика е счупен, карето си е ОК". Да, ама не! Датчика е счупен (направо изпилен) от по-широкото каре, ясно си личи, че дупчицата където влиза датчика е силно стеснена от карето, на колелото от другата страна не е така. Та... от по-малкото зло може да избереш Вантотейд що се отнася до двигатели. Уж работели с гаранция, но веднъж не са ми написали гаранционна карта, а касовите бележки пък не включват цената на труда, а само на резервните части. Ако имаш проблем с двигателя по-добре иди при тях, но си приготви повечко парички.
                Хм, това дето го описваш ми е болезнено познато, само че ставаше дума за съединител на типото в Италсервиз. Същите тъпотии и с работата и с чичото дето гони приемчика. Та тия вместо да ми сменят притискателен и феродов диск смениха механиката на скоростния лост с някаква втора ръка. Резултата бе, че правих съединител другаде, а механиката и до сега е разгембена. Тия са под всякаква критика. Магазина обаче е добър като зареждане и цени.
                Fiat Stilo 1.8 16V

                Коментар


                  #9
                  Ако е нещо, което не изисква специализиран диагностичен софтуер не ходи нито в единия, нито в другия.Но ти явно си засекретил причината, щото колегите по-горе те питат , ма ти мълчиш кат’ комунист на разпит! Нit-ko в Ямбол е добро решение, но е много далече.
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    Re: Ауто Италия или Ванто Трейд - качество/цена ?

                    rustson написа:
                    sev написа:
                    Stoyan_68 написа:
                    Пичове, предварително се извинявам ако темата вече е разчепкана във форума, но според вас кой от двамата е по-добрия сервиз за работа по двигареля?Мисля, че като цени и двата са на едно равнище горе-долу.
                    какво ще и правиш на колата?
                    Да бе и аз се чудя какво ще му правиш на Стилото че и на двигателя?
                    За съжаление май трябва да сменям гумички на клапани Или поне да започна с това.Карам стилото от един месец. Колата е на 83000км, компресията е 12,3-12,5 на всички цилиндри. Бяга много, все пак е 133 коня. Но... гори масло-разход 1л за 1500км Няма течове, двигателя е абсолютно сух. Първоначално сложих MOBIL 5W40. Като видях, че го харчи смених на TUTELA 10W40. Още не съм я засякъл с тутелата, но при горния разход не вярвам да намалее драстично. Има нещо по двигателя и се надявам да е най-много гумички (макар, че на 83000 е доста рано). Закачах я на комп, но не даде никакви кодове за грешка по мотора. Направо да падладееш. Та затова питах за двата сервиза, все пак ауто Италия е вносител и би трябвало да има читав сервиз, ама гледай какво излезе.. За Ванто само съм чувал че са добри, но не съм им ползвал услугите от години. Гледам в сайта им, че продават комбайни и редосеялки, та се замислих как ли ще е сервиза Та ако имате идея за читав сервиз (може би на НСО?), давайте я, че много ме е яд. Притеснявам се да я пусна къде да е, пълна е с датчици и разни особености, да не се омаже съвсем.П.С. Не е "секретно" бе Нино, чудя се какво да правя...
                    Fiat Stilo 1.8 16V

                    Коментар


                      #11
                      fiat_love написа:
                      Гумичките на типото ги смених във Ванто. Клапаните са само 8 а цената удари 400лв. Прави изводите си. Не е кой знае какъв ремонт за да даваш толкова грешни пари.PS: Колата я оставих и взех от Емо и работата беше свъшена перфектно.
                      Съгласен съм ама къде?
                      Fiat Stilo 1.8 16V

                      Коментар


                        #12
                        Stoyan_68 написа:
                        Съгласен съм ама къде?
                        Ние сега те наплашихме с това "Ванто".Добър и модерен сервиз е, по това спор няма.За това ти предлагам да направиш така: Обади се на 763 452 или 9753509 - "Вантотрейд" и помоли да те свържат с Митко Ценков.Обясни му за какво става дума, като накрая го попиташ колко пари ще струва това удоволствие да отстранят проблема. Успех! :D
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #13
                          Nino написа:
                          Stoyan_68 написа:
                          Съгласен съм ама къде?
                          Ние сега те наплашихме с това "Ванто".Добър и модерен сервиз е, по това спор няма.За това ти предлагам да направиш така: Обади се на 763 452 или 9753509 - "Вантотрейд" и помоли да те свържат с Митко Ценков.Обясни му за какво става дума, като накрая го попиташ колко пари ще струва това удоволствие да отстранят проблема. Успех! :D
                          Благодаря! Ама ти май ги познаваш там всичките...
                          Fiat Stilo 1.8 16V

                          Коментар


                            #14
                            Не, познавах качествените им приемчици Христо и инж.Радослав Кънчев, но за съжаление и двамата напуснаха.Иначе от юли 2005г когато сменях ремъци и ролки не съм ходил.Частите и аз и Вантотрейд си ги купуваме от Т&N CAR, така че...
                            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                            Коментар


                              #15
                              Nino написа:
                              Не, познавах качествените им приемчици Христо и инж.Радослав Кънчев, но за съжаление и двамата напуснаха.Иначе от юли 2005г когато сменях ремъци и ролки не съм ходил.Частите и аз и Вантотрейд си ги купуваме от Т&N CAR, така че...
                              Мдааа, само за инфо-говорих с човека, смяна на гумички-180лв. Това сигурно е само цената на гумичките като гледам. Той обаче употреби един израз "да е изплюло гумичка" Как става тая работа...
                              Fiat Stilo 1.8 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X