Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Lambda емулатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Lambda емулатор

    Незнам, но емулатора ти е маниашки... По-добре ти сам кажи, след като покараш, какви са ти впечатленията за разхода!

    #2
    Схема

    Би ли пратил на мейла ми схема?
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      Благодаря за идеята.Аз лично ще пробвам в най скоро време.Ще го глобя колкото да работи и ако се окаже че е успешно ще си го преправя и ще си го монтирам на "тайно" място.Може би за такива като нас които карат на газ ще върши работа защото май се шашка като не е на бензин.Само ми кажи светодиода трябва да свети постоянно нали! Като глрдам схемата и така си мисля.
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар


        #4
        леле малеееееее

        момчета махнете тия моно-инжекциони за да ви бягат колите като хората
        -------------------------------
        0898506763

        Коментар


          #5
          Alex

          Когато си на газ емулатора върши работа, за да не се нарушава работата на бензин. Но смятам, че паралелно на това е добре да се следят реалните показания на ламбда сондата. Така се вижда, не само се усеща по поведението на колата, различното качество на газта. Също писаното в газаджийския форум за регулиране на газовата по показанията на ламбда сондата има голям смисъл. Проверих го на практика.

          Коментар


            #6
            Само си настрои газовата по ламбда сондата ?Без динамичен контрол така ли?И какъв е ефекта в числа?Аз завършвам първата си засечка със аванс процесордосега карах около 170 км. СофискоСега минавам 197км стрелката сочи нула обаче още върви.Но при мен всичко свършва много рязко за 200-300м.около 15% подобрение.

            Коментар


              #7
              Румене, кажи какво точно си направил че на мен ми е доста болен въпроса за разхода на газ - дава ми почти 50% увеличение спямо на бензин а съм направил всички възмжни настройки - с газ анализатор, компютър, елкон и каквото друго ти дойде на ума.Сами разбирате че при настоящите цени на горивата май по-добре да си карам на бензин.Иначе не знам при другите на газ как е но при мен колата се държи по-добре отколкото на бензин. (админче - сори за офтопика).
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                Здравейте колеги, смятам че има по-лесен начин за премахване на проблема с побъркването на компютъра при превключване от газ на бензин (поради натрупаните грешки в ECU-то). Аз съм го решил с едно реле, което дава еднократен импулс към ram-а на извод RESET при всяко превключване. По този начин се изчистват натрупаните грешки, а до момента на запълване на първата адресна страница в ram-а, процесора си чете от EPROM-а "идеализираните" стойности.А колкото до следене на параметрите на sonda lambda, смятам че ще има ефект само при динамична промяна на AFR.Айде базаварийно!

                Коментар


                  #9
                  Понеже не обичам да впрягам каруцата пред коня искам да попитам.Някой знае ли това което чете от ламбда сондата какво означава.Тоест напреженията които даписвате на каква физическа величина отговарят. Имам впредвид О2 при какви обороти колко трябва да са? Има ли някои характеристика на Л.сонда?

                  Коментар


                    #10
                    Re: Lambda сонда

                    Mitko написа:
                    Характеристиката на сондата може лесно да си представиш. Правоъгълни импулси, но силно накъдрени, т.к напрежението на сондата се мени непрекъснато с честото 2-3Hz. Напрежението не зависи от оборотите.
                    Откъде идват правоъгълните импулси?Тоест искаш да кажеш че О2 в изгорелите газове непрекъснато се променя от минимум до максимум 2-3 пъти в секунда. Когато тръгна да си настройвам газ.уредба, какви стойности от ламбда сондата трябва да гоня при идеалния вариант.

                    Коментар


                      #11
                      за карбураторите

                      за Митко конкретно -сложи си карбуратор и ще се родиш ?
                      -------------------------------
                      0898506763

                      Коментар


                        #12
                        Re: Lambda сонда

                        Mitko написа:
                        Golf 2 написа:
                        Mitko написа:
                        Характеристиката на сондата може лесно да си представиш. Правоъгълни импулси, но силно накъдрени, т.к напрежението на сондата се мени непрекъснато с честото 2-3Hz. Напрежението не зависи от оборотите.
                        Откъде идват правоъгълните импулси?Тоест искаш да кажеш че О2 в изгорелите газове непрекъснато се променя от минимум до максимум 2-3 пъти в секунда. Когато тръгна да си настройвам газ.уредба, какви стойности от ламбда сондата трябва да гоня при идеалния вариант.
                        При газ дори и идеално настроен няма да имаш много максимуми. Сондата ще се колебае предимно ниско. Затова и при газ ЕКУ-то често регистрира грешка за бедна смес.
                        Добре де Митко, кажи според тебе на газ ако се сложи емилатора дали ще има някаква разлика в крайна сметка на разхода. ECUто не може да контролира подаването на гориво - само може да променя ъгъла на запалване. Аз лично си мисля че може да има някаква разлика но пък тогава отнемаме автономноста на управлението което със сигурност ще повлияе на вървенето на колата.
                        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                        Коментар


                          #13
                          румен написа:
                          Само си настрои газовата по ламбда сондата ?Без динамичен контрол така ли?И какъв е ефекта в числа?Аз завършвам първата си засечка със аванс процесордосега карах около 170 км. СофискоСега минавам 197км стрелката сочи нула обаче още върви.Но при мен всичко свършва много рязко за 200-300м.около 15% подобрение.
                          Чакам румен да пише каква разлика има при него и какво точно е направил за да пробвам и аз
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #14
                            Импулсите са правоъгълни, понеже напълно изправната л с работи като генератор на напрежение с две положения - ниско и високо, както го е описал Митко. На практика когато е свързана към ECU-то изглежда се получава някакво усредняване във времето. Не съм проверявал как се държи когато е откачена от ECU-то. За настройката на газовата по показанията на л с, така, както го виждам аз ще отворя нова тема.

                            Коментар


                              #15
                              Re: Емулатор на газ

                              Mitko написа:
                              Реално стойностите от сондата се пшолзват за промяна в подаването на гориво. Емулатора на газ има значение само до толкова че да не се трупат грешки в ЕКУ-то. Виж аванс процесора мени много вървенето и разхода на газ, но за това Румбата повече може да напише.
                              Чесно казано аз не знам какво представлява аванс процесора.Митко ако можеш - обясни.А румен ако може пък да пусне схемата.Много ми се иска да пробвам нещо за намаляване на разхода.
                              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                              Коментар

                              Working...
                              X