Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Може би проблеми с термостата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Може би проблеми с термостата

    Привет на всички, радвам се, че най-после дизелаците са отделени настрана.Колеги, това ще ми е първата зима с моето пунто 1,7ТД, и да кажем, че съм се подготвил-зимни гуми, добавка за дизела...обаче, като тръгнах за Сливен в съботата...се оказа, че не загрява добре колата...от софия до сливен не качи температура....датчикът стоеше все в долно положение, а не на средата както си му е ред. И в купето беше доста хладно...едва едва топлеше парното.В сливен приятел огледа колата...обезвъздуши парното, и по напътствия на майстор прегледа как затоплят тръбите...оказа се, че няма по-топли и по-студени тръби(това всичко става след като е изстинала колата....та в процеса на затопляне)...а всички се затоплят едновременно...и от там => че термостата е заминал. По непотвърдени данни термостата струва около 85 лв?!???Има ли начин да се оправи без смяна...и може ли да е от нещо друго....в града си стопля колата...ама в тея задръствания - нищо чудно.
    Punto ELX 1.7TD

    #2
    споделям и аз...лятото ако карам в движение с ненатоварен трафик стрелката е в долната четвърт, с влизането в задръстванията директно отива в средата...като премине още малко нагоре се включва перкатазимата почти винаги е в долната четвърт и много рядко достига половинатапри мен също е хладничко, но като се държи вентилатора на 2 за 10 мин става приятно топло...иначе аз харесвам по-хладничкото :D
    Арх. Стаменов &
    Пунто ELX, 1.7 ТД 70

    Коментар


      #3
      Напоследък имаше подобни теми. Оттогава и аз се заглеждам по термостата. Работата е там, че не карам повече от двайсетина минути и незнам дали е показателно. Наистина стрелката до сега(откакто застудя) не е стигала средата(стои обикновенно около първата четвъртина и малко над нея). Просто не ми се е налагало да пътувам повече. Минавала ми е идеята да повъртя малко повече, и да видя ама нямам време да се занимавам. Парното ми се струва наред. След като поработи 5-6 минути почва да духа топло. Дали и моя термостат не е наред. Наистина нека колегите да споделят за колко време и при какви условия достигат нормалното загряване на двигателя.
      Fiat Punto 1.7TD

      Коментар


        #4
        Колеги, чудо чучолято! (както би се изказала леля вили)Проврих цените за термостат за пунто 1.7 ТД.....цените се движат от 85 до 250 лева!!!!Yellow_Flash_Colorz_PDT_38 Сега вече съм сигурен, че проблемът не е от термостата. Ако някой сподели други(по-евтини) идеи - предварително благодаря Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
        Punto ELX 1.7TD

        Коментар


          #5
          Пътят ми до работа е около 15 км. Дори и в студените сутрини колата достига нормална температура (средата на скалата - предполагам е около 90*С) след 4-5 км. Не знам дали оказва влияние, но ми направи впечатление, че при някой модификации на 1,7ТД горивото в горивния филтър се затопля от охладителната течност, докато моята е с ел.нагревател.
          FIAT Punto 1.7TD

          Коментар


            #6
            Re: Може би проблеми с термостата

            bbosta написа:
            В сливен приятел огледа колата...обезвъздуши парното, и по напътствия на майстор прегледа как затоплят тръбите...оказа се, че няма по-топли и по-студени тръби(това всичко става след като е изстинала колата....та в процеса на затопляне)...а всички се затоплят едновременно...и от там => че термостата е заминал. По непотвърдени данни термостата струва около 85 лв?!???Има ли начин да се оправи без смяна...и може ли да е от нещо друго....в града си стопля колата...ама в тея задръствания - нищо чудно.
            За съжаление, според това което казваш, термостата е блокирал в отворено състояние и затова не можеш да вдигнеш температура.И няма парно. Присъдата е категорична като смъртна присъда в бананова република! На теория като го свалиш може би да може да се раздвижи като го подчистиш, обаче на практика се заменя с нов.Колкото и да боли. Съгласен съм че цените на термостатите за италианките са пълно безумие но е факт. И по спомени за пунто май не са толкова скъпи, тук се коментираха цени но все пак питай hit-ko колко ще ти струва. Или провери на сайта му, в профила има адреса.
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #7
              аз питах....под 90лв-не може да се намери-средна цена 100-110лв но при пунто тд ми казаха че трудничко се сменя-на мен за 15 мин ми стои на 1/4 от скалата а вече към 25-30 минута си стига половината...както и при скорост 140-150-160 по магистралата си държи температура до половината на скалата~90градуса предполагам-парно иматова мисля че е нормално-термостата си работи
              FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

              Коментар


                #8
                borchev написа:
                аз питах....под 90лв-не може да се намери-средна цена 100-110лв
                Аз понеже се мотая и в Мерцедес форума, първия път като споменах за цените на термостатите на наш’те машини, щяха да ме убият с камъни Ето и един пресен случай - термостат BEHR за този "Мечо" е 22,60лв. Куцо, нали?Като трябва да се сменява обаче, и 200 да е пак е по-евтин от колата
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #9
                  термостат

                  и при мен карам на замръзване иначе има парно много добро стрелката е на 1/4 от деленията термостата е сменен с нов обезвъздушено е имам и газова но и преди си беше така перката включва рятко датчика на радятора е сменен
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Боли наистина...може би това е една от най-скъпите части на фиатчето... Ще уточня само, че когато карам в града проблема почти не се усеща. Поради сутрешните и вечерните задръствания, колата работи доста време на едно място...и тогава си загрява много добре....дори понякога се случва да се включи перката за охлаждане. Но като се тръгне на дълъг път...и особено както е студено сега....просто неможе да се загрее водата(антифриза да кажа) в радиатора....и това си е...духа парното малко топло...но само ако е затворено да не взема въздух отвън....иначе направо си духа студено...Ами това е колеги....не е хубаво така, но мисля, че засега няма да сменям термостат...поне докато не видя дядо Коледа какво ще ми донесе....току виж осъмна с термостат в чорапчето над камината....нали на Коледа стават чудеса?
                    Punto ELX 1.7TD

                    Коментар


                      #11
                      bbosta написа:
                      Боли наистина...може би това е една от най-скъпите части на фиатчето... Ще уточня само, че когато карам в града проблема почти не се усеща. Поради сутрешните и вечерните задръствания, колата работи доста време на едно място...и тогава си загрява много добре....дори понякога се случва да се включи перката за охлаждане. Но като се тръгне на дълъг път...и особено както е студено сега....просто неможе да се загрее водата(антифриза да кажа) в радиатора....и това си е...духа парното малко топло...но само ако е затворено да не взема въздух отвън....иначе направо си духа студено...Ами това е колеги....не е хубаво така, но мисля, че засега няма да сменям термостат...поне докато не видя дядо Коледа какво ще ми донесе....току виж осъмна с термостат в чорапчето над камината....нали на Коледа стават чудеса?
                      :D Ми по принцип стават чудеса, да...Въпреки че вече повечето сме голями и не би трябвало да вярваме в чудеса, ти МУ пиши, пък... :D А другото за което аз бих помислил е как да сложа нещо пред радиатора или да огранича постъпването на въздух през отворите в двигателнив отсек.Дето се казва и един картон пред радиатора би свършил работа.Така намалявайки обдухването на радиатора когато се движиш, ще вдигнеш температурата. Ефекта ще бъде по-голям при по-висока скорост.То едно време на колуте си имаше едни щори пред радиатора и зимата се затваряха точно с такава идея.Фабрично при това, при Москвич например.
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        дайте няква схема на охладителната система на това пунто да видим дали не може да се измисли нещо, по точно нещо което направих на една корса преди 20 дни за 10лв вече има перфектно парно и загрява идеално
                        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                        UNO 1.0 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          колеги, на моето браво тд100 ми прави подобен номер- стрелката седи на долната 1/4 дори при загряла /според мен/ кола, защото парното духа яко топло. но в такъв случай, сигурно е нещо само по самия уред на таблото, защото понякога, като съм на свободен ход в задръстване и подам газ, стрелката даже трепти и се смъква още надолу а лятото правеше друго- стрелката си седи на половина постоянно, никога не съм я виждал по-нагоре, и както си работи на ниски обороти- на празен ход или при паркиране, например, изведнъж се пуска перката ама много яко, върти около минута и после спира. то още тогава нещо ме осъмни, ама и сега при различни условия, като дава отклонения не знам какво да мисля. параноик ли съм просто или наистина има проблемче?
                          Bravo SX TD100, 1997

                          Коментар


                            #14
                            simps написа:
                            колеги, на моето браво тд100 ми прави подобен номер- стрелката седи на долната 1/4 дори при загряла /според мен/ кола, защото парното духа яко топло. но в такъв случай, сигурно е нещо само по самия уред на таблото, защото понякога, като съм на свободен ход в задръстване и подам газ, стрелката даже трепти и се смъква още надолу а лятото правеше друго- стрелката си седи на половина постоянно, никога не съм я виждал по-нагоре, и както си работи на ниски обороти- на празен ход или при паркиране, например, изведнъж се пуска перката ама много яко, върти около минута и после спира. то още тогава нещо ме осъмни, ама и сега при различни условия, като дава отклонения не знам какво да мисля. параноик ли съм просто или наистина има проблемче?
                            когато ми тестваха загряването в сливен....ми направи впечатление, че като работи на свободен ход и леко като започна да подавам газ/нафта де/, стрелката на термометъра първо леко спада ....и след около 30тина секунди започва да се вдига....тогава искахме да видим кога ще се включи вентилатора - отне 30 минути работа на място и отвреме на време форсиране до към 1600 оборота.Добре де, няма ли начин да се ремонтира тоя термостат...какво толкова има вътре..? Нли уж е само някаква клапа дето е запецнала нещо, неможе ли да се раздвижи пак...
                            Punto ELX 1.7TD

                            Коментар


                              #15
                              Май няма вариант колега за поправка-той явно е цяло тяло затова е толкова скъп.Мое мнение-щом смяната му е кофти-по добре го смени със нов а не се опитвай да го съживяваш
                              Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                              Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                              Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                              Коментар

                              Working...
                              X