Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

сервиз за брава,смяна на комсумативи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    сервиз за брава,смяна на комсумативи

    Така...взех си фиатка, брава 1.6 16V 96-та преди няколко дена .Но сега въпроса ми е, къде да и сменя ремуците,филтрите,накладките и т.ндоста четох из форума за сервизи и съм супер объркан.За александър. ауто има различни отзиви и мнения но нещо не ми се ходи там. Днес минах през един сервиз в младост VIP-сервиз но там ми казаха 120 лева само труда за ремъците с ролките за 1.6 ! нещо много ми се вижда!! та мисълта ми е някой може ли да ми препоръча някой сервиз,знам че доста е писано по тази тема в форума.Как ще е по добре дали аз да си купя частите от магазина на стамболийски 155 или от сервиза да ми ги сложат??А и още нещо,много ми гори колицата,наистина че още не сум и сменил консумативи и свещите но ми дава разход извъ нградско от рода на 9 на сто бензин!!!а градско не ми се говори. като я купувах минах на дианостика на двигателя и пича ми каза колата е много добре само има някакво отклонение на напрежението в единия цилиндър но не знеше дали е от свеща или от бобината(защото ако е бобина не ми се мисли....)Има ли някои идея от какво е ,чувал съм че може и от компютъра да е ????
    Brava 1.6 16V 96

    #2
    Re: сервиз за брава,смяна на комсумативи

    danzkix написа:
    Така...взех си фиатка, брава 1.6 16V 96-та преди няколко дена . Но сега въпроса ми е, къде да и сменя ремуците,филтрите,накладките и т.н доста четох из форума за сервизи и съм супер объркан.За александър. ауто има различни отзиви и мнения но нещо не ми се ходи там.Днес минах през един сервиз в младост VIP-сервиз но там ми казаха 120 лева само труда за ремъците с ролките за 1.6 ! нещо много ми се вижда!!та мисъ лта ми е някои може ли да ми препоръча някои сервиз,знам че доста е писано по тази тема в форума. Как ще е по добре дали аз да си купя частите от магазина на стамболийски 155 или от сервиза да ми ги сложат?
    Надявам се да не прозвучи като реклама, защото вече няколко пъти давам пост за този сервиз! Давам ти отзив за сервиза "D&N" в Младост-2 ул. Каприел Каприелов 8; http://www.dn-bg.com/. Преди три и половина месеца /като нов собственик на Фиат, също като теб изчетох всичко във форума, обиколих 3-4 магазина за авточасти и 5-6 сервиза/ си закарах колата при тях, оставих я и на следващия ден си я взех. Дадоха ми 50 000 км гаранция за обслужването /ангренажния ремък и ролките /. Оттогава съм минал около 3300 км и нямам проблеми с обслужването направено при тях. А ето и цените им /отпреди 3.5 месеца/: >- ангренежен ремък-36 lv >- обтегателна ролка-78 lv >- паразитна ролка-33 lv >- ремъци на динамото и климатика-18 + 10 lv >- ролка-23 lv >- маслен филтър-7 lv >- масло LEMFOERDER - 4LX7.50 lv= 30 lv >- въздущен филтър-13 lv >- горивен филтър-17 lv >- поленов филтър -16 lv >- ТРУД - 75 lv ОБЩО - 356 lv Но ти си решаваш! :D
    BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
    Среден разход на газ

    Коментар


      #3
      Re: сервиз за брава,смяна на комсумативи

      danzkix написа:
      А и още нещо,много ми гори колицата,наистина че още не сум и сменил консумативи и свещите но ми дава разход извъ нградско от рода на 9 на сто бензин!!!а градско не ми се говори.
      много е товаили караш адски бързопри 120 - трябва да ти гори около 7градско - зависи - от 10 до към 12 за София примерноможе и повечено извънградското твърдо е много
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        #4
        Re: сервиз за брава,смяна на комсумативи

        masterkar написа:
        >- масло LEMFOERDER - 4LX7.50 lv= 30 lv
        нещо или се бъркаш или в сервиза са си го измислилитази фирма правят други неща :D
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Тъкмо преди малко разгледах саита на D&N сервиз и се навих да си закарам колата там(преди това бях прочел твоите постове за него ) та тъкмо ми е близо а пък щом и ти си доволен,а и гаранция давали :D благодаря ти много за съвета,надавам се да остана и доволвен дано нямам проблеми за напред с фиатката защото всеки ме убеждаваше да не си взимам фиат че много се чупели( а голф ли да си взема ?? ),но не аз си я бях харесал от година насам и просто съм се влюбил в нея като модел :D А колкото до разхода извънградско не съм я настъпвал повече от 120-130, ще сменя първо свещите и някои консумативи и ще видя как е тогова, и ще пиша пак
          Brava 1.6 16V 96

          Коментар


            #6
            Re: сервиз за брава,смяна на комсумативи

            sev написа:
            masterkar написа:
            >- масло LEMFOERDER - 4LX7.50 lv= 30 lv
            нещо или се бъркаш или в сервиза са си го измислилитази фирма правят други неща :D
            Не бъркам! http://www.dn-bg.com/. - партнъори - LEMFOERDER / Това се отнася не само до частите свързани с безопасността в управлението и окачването на автомобила, на които ZF LEMFOERDER е един от основните доставчици в областа на леките и товарните автомобили, но и за всички групи продукти/ и т.н.Знам какво масло препоръчват за нашите коли, но фирмата е официален вносител на LEMFOERDER и реших да направя този компромис - досега нямам проблеми с ДВГ! :DП.С. А и специално питах преди да го сменят! Сега си погледнах и фактурата - масло LMI LEMFOERDER - 1л. цена=7.43лв. След като го смениха ми напълниха една тубичка 1л /по мое желание/ за да мога да си доливам, ако се наложи . Досега не се е налагало :D - маслото като количество не е мръднало!
            BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
            Среден разход на газ

            Коментар


              #7
              Re: сервиз за брава,смяна на комсумативи

              masterkar написа:
              sev написа:
              masterkar написа:
              >- масло LEMFOERDER - 4LX7.50 lv= 30 lv
              нещо или се бъркаш или в сервиза са си го измислилитази фирма правят други неща :D
              Не бъркам! http://www.dn-bg.com/. - партнъори - LEMFOERDER / Това се отнася не само до частите свързани с безопасността в управлението и окачването на автомобила, на които ZF LEMFOERDER е един от основните доставчици в областа на леките и товарните автомобили, но и за всички групи продукти/ и т.н.Знам какво масло препоръчват за нашите коли, но фирмата е официален вносител на LEMFOERDER и реших да направя този компромис - досега нямам проблеми с ДВГ! :DП.С. А и специално питах преди да го сменят! Сега си погледнах и фактурата - масло LMI LEMFOERDER - 1л. цена=7.43лв. След като го смениха ми напълниха една тубичка 1л /по мое желание/ за да мога да си доливам, ако се наложи . Досега не се е налагало :D - маслото като количество не е мръднало!
              интересноне бях чувал
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Re: сервиз за брава,смяна на комсумативи

                masterkar написа:
                danzkix написа:
                Така...взех си фиатка, брава 1.6 16V 96-та преди няколко дена . Но сега въпроса ми е, къде да и сменя ремуците,филтрите,накладките и т.н доста четох из форума за сервизи и съм супер объркан.За александър. ауто има различни отзиви и мнения но нещо не ми се ходи там.Днес минах през един сервиз в младост VIP-сервиз но там ми казаха 120 лева само труда за ремъците с ролките за 1.6 ! нещо много ми се вижда!!та мисъ лта ми е някои може ли да ми препоръча някои сервиз,знам че доста е писано по тази тема в форума. Как ще е по добре дали аз да си купя частите от магазина на стамболийски 155 или от сервиза да ми ги сложат?
                Надявам се да не прозвучи като реклама, защото вече няколко пъти давам пост за този сервиз! Давам ти отзив за сервиза "D&N" в Младост-2 ул. Каприел Каприелов 8; http://www.dn-bg.com/. Преди три и половина месеца /като нов собственик на Фиат, също като теб изчетох всичко във форума, обиколих 3-4 магазина за авточасти и 5-6 сервиза/ си закарах колата при тях, оставих я и на следващия ден си я взех. Дадоха ми 50 000 км гаранция за обслужването /ангренажния ремък и ролките /. Оттогава съм минал около 3300 км и нямам проблеми с обслужването направено при тях. А ето и цените им /отпреди 3.5 месеца/: >- ангренежен ремък-36 lv >- обтегателна ролка-78 lv >- паразитна ролка-33 lv >- ремъци на динамото и климатика-18 + 10 lv >- ролка-23 lv >- маслен филтър-7 lv >- масло LEMFOERDER - 4LX7.50 lv= 30 lv >- въздущен филтър-13 lv >- горивен филтър-17 lv >- поленов филтър -16 lv >- ТРУД - 75 lv ОБЩО - 356 lv Но ти си решаваш! :D
                Забрави, миналата седмица ходих там, точно заради твоите препоръки тук от форума. Та един чичо ме посрещна с 90 лв за труд, щото "за оня другия (ремък) се откача двигателя" - така и не разбрах кой е "тоя" и кой "другия". На въпроса при тях колко ще ми струват ангренажния ремък и ролките отговора беше "към 200 лв". Довиждане... Ремъците и ролките купих от hit-ko, доставени за по-малко от 24 часа с куриер. Смяната - при Гената, търсачката във форума ще отговори на последващите въпроси.
                Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                Коментар


                  #9
                  Re: сервиз за брава,смяна на комсумативи

                  vesko написа:
                  Забрави, миналата седмица ходих там, точно заради твоите препоръки тук от форума. Та един чичо ме посрещна с 90 лв за труд, щото "за оня другия (ремък) се откача двигателя" - така и не разбрах кой е "тоя" и кой "другия". На въпроса при тях колко ще ми струват ангренажния ремък и ролките отговора беше "към 200 лв". Довиждане... Ремъците и ролките купих от hit-ko, доставени за по-малко от 24 часа с куриер. Смяната - при Гената, търсачката във форума ще отговори на последващите въпроси.
                  Ами първо не знам какъв модел ти е Фиат-ката. А и в ценоразписа на сервиза пише: Смяна ангренажен ремък /в завис. от сложността на операцията/ 30-120лв. ! Цените не важат за монтаж на стоки доставени от клиента !И колко общо ти излезе смяната на ангренажен ремък+2 ролки + ремъци на динамото и климатика +ролка+ТРУД? Драсни, че да знаем и НИЕ следващия път какво да правим, а не да се "набутаме"!Както и да е! Винаги всеки сам си решава! Това съм го написал във всеки мой пост, включително и този в тази тема!!! Все още не съм станал PR или рекламен агент на фирмата, че да имам някаква изгода от това! А и в последно време два пъти ходих до сервиза за дреболии и като искам да си запиша час ми казват - Ела след 2-3 дни . Аз повече за тези сервизи няма да пиша, защото само исках да споделя опит и наистина съм доволен, специално от този в Младост-2. :D А и такъв пост с подробни цени ... какво да пиша повече ... нямам думи. Явно само съм си хабил времето, пък накрая ... Айде със здраве!
                  BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                  Среден разход на газ

                  Коментар


                    #10
                    Бягай много на далече от VIP в Младост. Аз съм "горял" там.За Д&Н Младост нищо не мога да кажа, от Овча Купел обаче имам също доста негативни мнения.Аз напоследък ползвам услугите на HCO от форума и съм доста доволен.
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар


                      #11
                      Re: сервиз за брава,смяна на комсумативи

                      masterkar написа:
                      vesko написа:
                      Забрави, миналата седмица ходих там, точно заради твоите препоръки тук от форума. Та един чичо ме посрещна с 90 лв за труд, щото "за оня другия (ремък) се откача двигателя" - така и не разбрах кой е "тоя" и кой "другия". На въпроса при тях колко ще ми струват ангренажния ремък и ролките отговора беше "към 200 лв". Довиждане... Ремъците и ролките купих от hit-ko, доставени за по-малко от 24 часа с куриер. Смяната - при Гената, търсачката във форума ще отговори на последващите въпроси.
                      Ами първо не знам какъв модел ти е Фиат-ката. А и в ценоразписа на сервиза пише: Смяна ангренажен ремък /в завис. от сложността на операцията/ 30-120лв. ! Цените не важат за монтаж на стоки доставени от клиента !И колко общо ти излезе смяната на ангренажен ремък+2 ролки + ремъци на динамото и климатика +ролка+ТРУД? Драсни, че да знаем и НИЕ следващия път какво да правим, а не да се "набутаме"!Както и да е! Винаги всеки сам си решава! Това съм го написал във всеки мой пост, включително и този в тази тема!!! Все още не съм станал PR или рекламен агент на фирмата, че да имам някаква изгода от това! А и в последно време два пъти ходих до сервиза за дреболии и като искам да си запиша час ми казват - Ела след 2-3 дни . Аз повече за тези сервизи няма да пиша, защото само исках да споделя опит и наистина съм доволен, специално от този в Младост-2. :D А и такъв пост с подробни цени ... какво да пиша повече ... нямам думи. Явно само съм си хабил времето, пък накрая ... Айде със здраве!
                      Двигателя на фиатката ми е като твоя. Колкото до това дали си си изгубил времето, пишейки във форума - ами сам си прецени. Аз лично това моето време отделено на форума на го считам за загубено. Загубено беше времето да ида до сервиза и да чакам да отвори. Причината за това загубено време съм склонен да търся измежду следните 2 - или са си сменили драстично цените в сравнение с преди 3 месеца, или си преценяват клиентите на око. И в двата случая аз съм:
                      vesko написа:
                      Довиждане
                      Затова си дадох мнението тук. В този форум хората са ми спестили доста нерви и пари - мога поне да си кажа къде съм останал недоволен, на един да спестя разкарването - пак е от полза. Колкото до невероятния ти ентусиазъм, проявен в тази тема и като негово последствие интереса към смяната на моите консумативи - ами за съвсем малко повече пари от тези около 290 лв които ми поискаха там за 1 ремък, 2 ролки и смяната им плюс смяната на втори ремък - включих синтетично масло за двигателя, смяната му, масло за хидравликата и неговата смяна. Ако имаш още въпроси - моля, стига да са ми по силите. И не ми се сърди за това, че не харесвам сервиза, който ти боготвориш. За друг сервиз (или ако искаш ресторант) може положението да е точно обратното.Едит1 - последните 2 изреченияЕдит2 - досадна граматична грешка, тия дето са останали непоправени - нарочно са така Едит3 - правописна грешка в Едит2, май е време да си лягам...
                      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                      Коментар


                        #12
                        fiat_love написа:
                        Както не веднъж е писано във форума, не давайте да ви пипат 16V мотора, ако не сте се убедили, че сервиза има фиксатори за валовете.
                        В интерес на истината с това бяха свързани най-големите ми притеснения покрай смяната на тези консумативи. Обаче или въпросният инструмент се е появил в повечко сервизи, или културата на майсторите се е повишила, или пък съм попаднал на читав майстор. Искрено се надявам да е последното и (засега) нямам основания да не го вярвам. 4 дни и около 400км по-късно колата не дава признаци на хълцане, липса на мощност или повишен разход, каквито ако не се лъжа са симптомите при неправилно поставяне на ремъка.
                        Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                        Коментар


                          #13
                          Re: сервиз за брава,смяна на комсумативи

                          vesko написа:
                          Причината за това загубено време съм склонен да търся измежду следните 2 - или са си сменили драстично цените в сравнение с преди 3 месеца, или си преценяват клиентите на око. И в двата случая аз съм:
                          vesko написа:
                          Довиждане
                          Затова си дадох мнението тук. В този форум хората са ми спестили доста нерви и пари - мога поне да си кажа къде съм останал недоволен, на един да спестя разкарването - пак е от полза. Колкото до невероятния ти ентусиазъм, проявен в тази тема и като негово последствие интереса към смяната на моите консумативи - ами за съвсем малко повече пари от тези около 290 лв които ми поискаха там за 1 ремък, 2 ролки и смяната им плюс смяната на втори ремък - включих синтетично масло за двигателя, смяната му, масло за хидравликата и неговата смяна. Ако имаш още въпроси - моля, стига да са ми по силите. И не ми се сърди за това, че не харесвам сервиза, който ти боготвориш. За друг сервиз (или ако искаш ресторант) може положението да е точно обратното.
                          vesko не ти се сърдя за изказаното лично мнение ни най-малко. В спора се ражда истината!!! Аз като си купих ФИАТ-ката преди 3.5 месеца бях съвсем "не в час". Какво направих - прочетох повечето мнения във форума за сервизите и магазините, обиколих ги /тези които не бях изключил категорично/, попитах за цените им /ремък Gates+2ролки тогава струваха около 140-150 лева в магазините/ и т.н. - това ми отне около 2 дни - и накрая съвсем случайно попаднах на този въпросния сервиз, който се оказа, че е на 200м от къщи. Закарах си колата, направиха ми обслужването и съм доволен. В никакъв случай не ги боготворя! Но аз търсих сервиз където да ми дадат гаранция за ангренажния ремък!!! Такава дават повечето сервизи САМО, ако работят с техни резервни части! Ясно защо - по-скъпички са отколкото, ако си ги купиш сам. Относно това за гаранцията - дано не ми се налага да я ползвам - но е факт, че ми дадоха фактура и залепиха лепенки от вътрешната страна на вратата с отразени в тях какво са сменили, модел и рег. номер на автомобила и пробег /км при които е извършена смяната/! :D Относно цените на сервиза: Възможно е да има промяна! Цените които съм дал в първия ми пост по темата са от фактурата ми към дата 22.08.2006г.!!!Спирам до тук, защото ще излезе, че съм пристрастен към този сервиз. Нека и други колеги, ако са ползвали услугите му дадат своите отзива - независимо положителни ли са или отрицателни!
                          BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                          Среден разход на газ

                          Коментар

                          Working...
                          X