Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

STILO-скрито меню за достъп

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    STILO-скрито меню за достъп

    Здравейте колеги,Това май пак е за "Често задавани въпроси, технически параметри и съвети".Бях изненадан, като научих от английския форум, че Stilo има скрито меню за достъп до голяма част от текущите параметри на автомобила. За всеки параметър е отделен код, който има съответна стойност. Достъпа до менюто е ... през управлението и дисплея на климатроника (не знам как е при версиите с климатик). Параметрите са от 0 до 99, а на мен са ми известни само три.Та последователността за достъп е следната:1. Автомобилът трябва да е с изключен двигател.2. Стартирайте двигателя.3. Натиснете и задръжте за повече от 5 сек. бутона за вкл/изкл на нагревателя на задното стъкло.4. След отпускане на бутона всички сегменти на дисплея (на климатроника) трябва да се включат и след това да изчезнат.5. Сега можете да прегледате стойностите на параметрите. Номерът на параметъра се визуализира на мястото на температурата в предната част на автомобила, а стойността на мястото на температурата в задната част. Смана на номер на параметър в посока + се извършва отново с бутона за нагряване на задното стъкло, в посока - с бутон OFF.6. За изход от менюто отново натиснете за повече от 5 сек. бутона за нагряване.Код 40 е за текущата скорост на автомобила:между 0 и 10 km/h показва 00между 10 и 20 km/h показва 10между 20 и 30 km/h показва 20 и т.н.Код 37 визуализира оборотите на двигателя /100за работа на място показва 08, т.е. 800 rpm27 е 2700 rpm и прочее.Код 24 е за скоростта на вентилатора на климатроника.Какво се крие зад останалите кодове не е ясно, но си мисля, че щом има скорост и обороти, а не само глупости като вентилатори, може да има интересни неща (записани грешки или други параметри на двигателя).Ако някой се сдобие с още инфо по темата, моля да я сподели.Успех!
    Fiat Stilo 1.8 16V
Working...
X