Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.9 TD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.9 TD

    Здравейте,в неделя заминавам за София да си търся кола! В заглавието на темата разбирате на какво точно съм се спрял, но това не е окончателно.Много хора се опитват да ме разубедят, интересно ми е вие какво ще ми кажете за автомобила като цяло и по-специално за двигателя.Виждам, че има притежатели на такива агрегати, ще съм много благодарен да чуя и тяхното мнение Позволих си да редактирам заглавието.Както няма RENAULT HDI, PEUGEOT DCI, AUDI CDI,BMW JTD, така няма и FIAT TDI.Откъде е тази "любоффф" на българина към това пусто TDI не знам!!!По темата е писано доста и може да се намери!Поздрави Nino
    Fiat Bravo Fan

    #2
    Re: Fiat Bravo 1.9 TDI

    R10 написа:
    Здравейте,в неделя заминавам за София да си търся кола! В заглавието на темата разбирате на какво точно съм се спрял, но това не е окончателно.Много хора се опитват да ме разубедят, интересно ми е вие какво ще ми кажете за автомобила като цяло и по-специално за двигателя.Виждам, че има притежатели на такива агрегати, ще съм много благодарен да чуя и тяхното мнение
    Ами много вулгарно мога да се изразя за тези хора, но няма да го направя. Двигателят е много добър стига предишния собственик да се е грижил за него. Има пъргавина и лично аз съм учуден от динамиката му. Вече една година карам тази кола и съм минал 32 000 км. Много съм доволен. Сменят се консумативи, но двигателя, ако не е прегряван е супер. Задължително я закарай на диагностика преди да я купиш. Прочети този раздел и си задай въпросите по конкретно.

    Коментар


      #3
      Чудесна кола - мога да го гарантирам. Многократно съм писал, че и мен ме отказваха от италианските коли, докато един познат не ми предложи Бравото (между другото TDI е запазена марка ма Фолкс Ваген и Ауди. Нашите са TD100 ili TD 75 - 75 е без интеркулер и е само 75 коня.) Та на темата - имам го почти година и съм много доволен (който говори против италианските коли, без да е опитал такава е глупак). Съвета ми е само - ако да прочетеш темите за избор на коли на старо и да гледаш внимателно. Освен това ако можеш да си позволиш вземи JTD - това е Common Rail двигателя и се слага на Бравота от 97-а година. Съответно е по- мощен и по- икономичен от обикновенния турбодизел (105 коня) но и колите с него са по- скъпи Успех, късмет и поздравления за добрия избор.

      Коментар


        #4
        morg написа:
        . Освен това ако можеш да си позволиш вземи JTD - това е Common Rail двигателя и се слага на Бравота от 97-а година. Съответно е по- мощен и по- икономичен от обикновенния турбодизел (105 коня) но и колите с него са по- скъпи Успех, късмет и поздравления за добрия избор.
        Освен това на jtd e е много по-мощен от ТД100 цели 5 коня за които данъка на колата няма да ти говоря колко става след като мине границата от 100 коня и много върви да знаеш нищо че е също 200 нютон метра.Остава само икономията която май само по каталог си остава икономия.

        Коментар


          #5
          Ех, най-накрая да чуя едно положително мнение. Само незнам от къде идва тая лоша слава на италианските автомобили и по-специално на дизелите им (поне в България е така). Все едно и също ми повтярят вземи си Вектра, вземи си Голф, Клио и некви такива несериозни автомобили.Но напук на всички комшии точно Bravo дизел ше взема . А за JTD знам за него интересувал съм се, но малко скъпичък ми идва защото искам да вкарам и някоя друга екстра и не се получава. Ще мога да събера пари но чак след Нова година, а тогава с тоя ЕС незнам какво ще става и затова бързам.Благодаря на отзовалите се :D
          Fiat Bravo Fan

          Коментар


            #6
            R10 написа:
            Ех, най-накрая да чуя едно положително мнение. Само незнам от къде идва тая лоша слава на италианските автомобили и по-специално на дизелите им (поне в България е така). Все едно и също ми повтярят вземи си Вектра, вземи си Голф, Клио и некви такива несериозни автомобили.Но напук на всички комшии точно Bravo дизел ше взема . А за JTD знам за него интересувал съм се, но малко скъпичък ми идва защото искам да вкарам и някоя друга екстра и не се получава. Ще мога да събера пари но чак след Нова година, а тогава с тоя ЕС незнам какво ще става и затова бързам.Благодаря на отзовалите се :D
            И аз бях подложен на такъв тормоз от близки и познати, но ще ти кажа, че не съжалявам. Колата си струва парите и ако ще си купувам друга кола, то ще е пак Фиат и задължително дизел на Фиат. Много са добри.

            Коментар


              #7
              Bravo с TD100 - знаеш ли каква "точилка" е това! Най-важно е обаче да не е тормозена, гледай състоянието на колата.Не обичат "нашите разбирачи" италианските коли, но точно те им гълтат яко пушека. Успех в избора!
              FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

              Коментар


                #8
                Те такива "специалисти" ги има навсякъде, ама на инат като си взех пунтара и викат "бах маа му как бяга туй малкото". Пък ако някой 8-годишен немски или френски дизел изкара такова приятно ръмжене като "гадната италианска печка", а не наподобяващо на трактор може и да се замисля да сменя марката.П.С.: Преди време купихме служебни две чисто нови ОПЕЛ Комбо, които бяха с отвратителният 1,3 Мултиджет на ФИАТ - No Comment
                FIAT Punto 1.7TD

                Коментар


                  #9
                  Не му се сърдете на колегата. На него му е простено. Не мога да простя обаче на търговец на коли 2-ра ръка (Горубляне), който ми офертира Bravo GT като Bravo GTI (това се случи преди седмица).Просто го приемам като лична обида.
                  Настоящата - Ford Focus ST
                  Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                  Франкенщайн - R.I.P.
                  Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                  Коментар


                    #10
                    n_nikolow написа:
                    Те такива "специалисти" ги има навсякъде, ама на инат като си взех пунтара и викат "бах маа му как бяга туй малкото". Пък ако някой 8-годишен немски или френски дизел изкара такова приятно ръмжене като "гадната италианска печка", а не наподобяващо на трактор може и да се замисля да сменя марката.П.С.: Преди време купихме служебни две чисто нови ОПЕЛ Комбо, които бяха с отвратителният 1,3 Мултиджет на ФИАТ - No Comment
                    Колега, извини ме, но "отвратителния" 1.3 МултиДжет на ФИАТ е най-добрия мотор в тази кубатура До този извод са стигнали и субективните журналисти от АвтоБилд Не можеш да сравняваш немския с френския дизел, защото немския няма на какво да стъпи
                    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                    FIAT Punto 99' 1.7 TD

                    Коментар


                      #11
                      точно това искаше да каже колегата!
                      Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                      Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        Dodo 155 написа:
                        n_nikolow написа:
                        Те такива "специалисти" ги има навсякъде, ама на инат като си взех пунтара и викат "бах маа му как бяга туй малкото". Пък ако някой 8-годишен немски или френски дизел изкара такова приятно ръмжене като "гадната италианска печка", а не наподобяващо на трактор може и да се замисля да сменя марката.П.С.: Преди време купихме служебни две чисто нови ОПЕЛ Комбо, които бяха с отвратителният 1,3 Мултиджет на ФИАТ - No Comment
                        Колега, извини ме, но "отвратителния" 1.3 МултиДжет на ФИАТ е най-добрия мотор в тази кубатура До този извод са стигнали и субективните журналисти от АвтоБилд Не можеш да сравняваш немския с френския дизел, защото немския няма на какво да стъпи
                        Отвратителен по мнението на нашенските гаражни майстори - обаче ако е толкова кофти италианският дизел защо го вграждат в новите немски возила.А за немския и френския дизел - не ги сравнявам двата помежду им, а френски+немски сравнен с италиански - ако френски или ненски дизел произведен същата година като моя извади по приятен глас ще си ритна колата 3 пъти.
                        FIAT Punto 1.7TD

                        Коментар


                          #13
                          bravo td100- това е истината преди да си го купя съм карал дизели на форд и фолксвагвен, също и на ситроен, ама не е същото. Все пак не трябва да се забравя, че в последствие фиат стават основоположниците на развитието на дизеловия двигател с разработване на комонреил двигатели за леки автомобили. и наистина 1,3 мултиджет на фиат, който се вгражда на много, включително немски автомобили, е двигател за миналата година.офф: ако и в България внасяха качествена нафта, дизеловото браво щеше да лети
                          Bravo SX TD100, 1997

                          Коментар


                            #14
                            Само да уточня, че JTD-то се вгражда от 1999-та, а не от 1997-ма. И върви като новата Астра 1.7 CDTI на майка ми!
                            Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
                            www.fiat-bg.org/forum

                            Коментар


                              #15
                              Blue написа:
                              Само да уточня, че JTD-то се вгражда от 1999-та, а не от 1997-ма. И върви като новата Астра 1.7 CDTI на майка ми!
                              Това вероятно е защото CDTI на Опел и JTD са практически един и същи двигател. Разработката е съвместна на General Motors и Fiat Group и до колкото знам част от дизелите на опел се правят в Италия

                              Коментар

                              Working...
                              X