Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

турбокомпресор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    турбокомпресор

    скапа ми се турбото на мареа 1998г. 1.9 тд има ли някой идея дали да го ремонтирам или да търся втора употреба.ако някой знае майстор моля

    #2
    Зависи в, каква степен се е скапал. Ако е с много разбити втулки (или и счупена ос, както бе при мен) няма, как да се оправи, защото леглата на втулките ще са "изядени"! Ако е попротекло просто повечко масло... има някакъв шанс да се ремонтира. При втора употреба винаги има риск. Аз година и нещо вече карам с такова, в началото всичко бе ОК, напоследък гледам, че тръбите откъм турбото към интеркулера са омаслени... Засега маслото не ми чезне много така, че се търпи. Въпросът е някой ден дали да го ремонтирам, или да си взема друго втора употреба. Ремонта излиза точно, колкото един брой втора употреба турбо.
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      турбокомпресор

      скапано е тотално в бургас един ми иска 350 лв за ремонт пращал го в пловдив на стенд и дава 6 месеца гаранция

      Коментар


        #4
        Vladim написа:
        Зависи в, каква степен се е скапал. Ако е с много разбити втулки (или и счупена ос, както бе при мен) няма, как да се оправи, защото леглата на втулките ще са "изядени"! Ако е попротекло просто повечко масло... има някакъв шанс да се ремонтира. При втора употреба винаги има риск. Аз година и нещо вече карам с такова, в началото всичко бе ОК, напоследък гледам, че тръбите откъм турбото към интеркулера са омаслени... Засега маслото не ми чезне много така, че се търпи. Въпросът е някой ден дали да го ремонтирам, или да си взема друго втора употреба. Ремонта излиза точно, колкото един брой втора употреба турбо.
        Това масло да не те плаши. Да чукна на дърво, аз вече една година (от както съм взел колата) имам омасляване точно на това място. Няколко майстори ми казаха, че щом върви и нямам оплаквания, значи всичко е наред и омасляването показва, че турбото работи добре. Ако обаче колата не дърпа, не се чува са присвирва и е омаслено, значи си е заминало и е или за ремонт(ако може) или за смяна с друго.

        Коментар


          #5
          Я се диагностицирай сам на тоя сайт http://www.unitechturbo.com/onlinediagn_bg.htmlФирмата правила и ремонти. Сега погледнах, че е и във Варна.

          Коментар


            #6
            а някъде където мога да проверя за втора употреба

            Коментар

            Working...
            X