Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Пунто-1.7Дизел-мнения -спешно:)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Пунто-1.7Дизел-мнения -спешно:)

    Здравейте,предлагат ми да купя Фиат Пунто 1.7 дизел 1994г. с 5 врати от австрия за 2500лв. без мито.Незнма нищо за Фиат и за дизелите им-видях че има 1,7 дизел с 63 и 69 коня, каква е разликата? - колата съм я виждал само на снимка, май е без никакви екстри.Може ли д споделите мнение за Путото като цяло и за този дизел, колко харчи как се държи, окачване, тенекии и всичко което се сетите. Трябва да дам отговор до утре така че ми е спешно.Предварително балгодаряИма раздел за дизели... местя темата там!

    #2
    Re: Фиат Пунто-1.7Дизел-мнения -спешно

    krasidd написа:
    Здравейте,предлагат ми да купя Фиат Пунто 1.7 дизел 1994г. с 5 врати от австрия за 2500лв. без мито.Незнма нищо за Фиат и за дизелите им-видях че има 1,7 дизел с 63 и 69 коня, каква е разликата? - колата съм я виждал само на снимка, май е без никакви екстри.Може ли д споделите мнение за Путото като цяло и за този дизел, колко харчи как се държи, окачване, тенекии и всичко което се сетите. Трябва да дам отговор до утре така че ми е спешно.Предварително балгодаря
    Много йофтину бе колега па и дърто. После ще станеш редовен писател тук, май 12 години х 30000 км минимум = 360 000 кмТи си реши колко ще те кара още.

    Коментар


      #3
      Не винаги годините определчт километрите!Има изключения! :D
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        Re: Фиат Пунто-1.7Дизел-мнения -спешно

        doofiat написа:
        Много йофтину бе колега па и дърто. После ще станеш редовен писател тук, май 12 години х 30000 км минимум = 360 000 кмТи си реши колко ще те кара още.
        колеги, стига с тези изводине всички си карат колите многоимаше примери и тук във форумааз имам познат в Австрия с Мареа 1996 - колата е на 180 000
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Аз говоря за масовите автомобили. Вие от къде знаете, че този е изключение? Изключенията са не често срещани, не типични събития. И аз не знам, но говоря за масов случай.Мое лично мнение - няма да си взема тази кола дори и за 1500 лв да ми я продават - стара е и ще се берат ядове!

          Коментар


            #6
            Re: Фиат Пунто-1.7Дизел-мнения -спешно

            Много йофтину бе колега па и дърто. После ще станеш редовен писател тук, май 12 години х 30000 км минимум = 360 000 кмТи си реши колко ще те кара още.[/quote]Добре де-са километрите са си километри-аз си имам кола, астра спорт 2000г. и съм си доволен, ма ми трябва кола за всеки случай, малко като резерва а и ако с еналожи да продам астрата да не ходя пеш, ама ми трябва повече информацийка за самото пунто-кво му с етроши на тоя двигател, скъпи ли са частите, как върви, какъв разме гуми е , колко харчи и такива неща, от километрите не можеш да избягаш)аз тука въртя по 36 000км годишно, камо ли там у "големите" страни))

            Коментар


              #7
              doofiat написа:
              Вие от къде знаете, че този е изключение? Изключенията са не често срещани, не типични събития. И аз не знам, но говоря за масов случай.
              ами човека пита за съвсем другоа ти го стряскаш с киломитри и такива нещаи на 300 000 да е, ако е поддържана - няма проблеми на 100 000 да е, оня ако бил някой каруцар - още по-зле
              2015 Renault Megane Expression GT
              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
              Всичко за FIAT Bravo 2007

              Коментар


                #8
                Частите определено не са скъпи...Ето ти някои основни консумативи. Агрен. ремък - 29.80 - Фленор - ГерманияРолка - 32.50 - Омкар - ИталияРолка - 30.00 - Омкар - ИталияФилтър горивен - 21.00Филтър климатик - 15.50За харченето - харчи си. Извънградско е добре. Разхода се крепи около 5/100, но в града е друга работа. Много зависи от начина на каране естествено. Но очаквай в добрия случай 8-9. Размера на гумите - зависи. С каквито джанти ти дойде. Моето е с 14-ки. Колата вътре в интерес та истината е просторна. Дизела си е леко шумничък. Кавото и да говорим стане ли въпрос за кола на старо е въпрос на бройка...
                Fiat Punto 1.7TD

                Коментар


                  #9
                  Разликата е, че моторът за който питаш, изпитаният стар боец при Фиорино и Уно НЯМА ТУРБО.Сиреч по-малко ядове и главоболия и съответно по-малко данъци, но и мощност!!! Ако е двигателчето 1.7D атмосферно, то е ни по-малко, ни повече от 59кс... така,че да не се опитва някой да те послъже.Пунто-I имат още два дизела, турбодизелите 60 кс и 70 кс.Успех! ПП...Фиорино с мотор 1.7 атмосферен съм го връткал до 560-580 хил.км
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    bogidar написа:
                    Частите определено не са скъпи...Ето ти някои основни консумативи. Агрен. ремък - 29.80 - Фленор - ГерманияРолка - 32.50 - Омкар - ИталияРолка - 30.00 - Омкар - ИталияФилтър горивен - 21.00Филтър климатик - 15.50За харченето - харчи си. Извънградско е добре. Разхода се крепи около 5/100, но в града е друга работа. Много зависи от начина на каране естествено. Но очаквай в добрия случай 8-9. Размера на гумите - зависи. С каквито джанти ти дойде. Моето е с 14-ки. Колата вътре в интерес та истината е просторна. Дизела си е леко шумничък. Кавото и да говорим стане ли въпрос за кола на старо е въпрос на бройка...
                    мда благодаря

                    Коментар


                      #11
                      Nino написа:
                      Разликата е, че моторът за който питаш, изпитаният стар боец при Фиорино и Уно НЯМА ТУРБО.Сиреч по-малко ядове и главоболия и съответно по-малко данъци, но и мощност!!! Ако е двигателчето 1.7D атмосферно, то е ни по-малко, ни повече от 59кс... така,че да не се опитва някой да те послъже.Пунто-I имат още два дизела, турбодизелите 60 кс и 70 кс.Успех!
                      здравей, ми казаха ми че е 1.7 ТД - уж 70 коня ама аз на джамбазите не им вервам много, а тука видях в някаква таблиза че има 2 разновидности 63 и 69 коня???http://www.punto.hit.bg/teh.html????

                      Коментар


                        #12
                        Значи е TD 70.Доста колеги имат такова... тях слушай! А на този "хит" много не вярвай, колегите твърдят, че има доста неточности.
                        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                        Коментар


                          #13
                          krasidd написа:
                          http://www.punto.hit.bg/teh.html
                          - нещата са си точни поне за ПунтотоВерно е че има разновидности(различни KW) на двигателя. Ако парите си ги приготвил - добре. Хубаво е да можеш да научиш нещо повече за техническото състояние на колата, щото както може да е пИрфектна и да ФъРчИ, така може и да е дроб. 2500 са си пари все пак.
                          Fiat Punto 1.7TD

                          Коментар


                            #14
                            А за окачването няма ли да се каже нещо? Имало ли е удари, знаеш ли?

                            Коментар


                              #15
                              doofiat написа:
                              А за окачването няма ли да се каже нещо? Имало ли е удари, знаеш ли?
                              e uj ne?

                              Коментар

                              Working...
                              X