Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

гори много масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    гори много масло

    преди малко покарах малко колата и ми се стори доста шумен двигателя и като проверих маслото едвам имаше малко масло на края на щеката .Не го бях проверявал от 2 седмици някаде и да съм минал около 800-1000 км, а маслото вече е на около 6500 7000 км.До 5000км бях долял около 500 гр., а само днес долях толкова дали може да е от маслото , а то е "урания" наливно .Смятъм другия път да сложа "селения" да видя как ще е с негоПри вас как е с доливането колко доливате.На мен малко и гарнитурата на капака на клапаните пуска трябва и него да го оправя ама незнам кога ще се наканя.
    Fiat Marea 1,9TD100

    #2
    500гр. на 5000км и за 2500км още 500гр. много ве човек!! имаш някакъв проблем! търси го! Аз от последната ми смяна с валволин не съм довливал изобщо!!!
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Re: гори много масло

      reiban написа:
      преди малко покарах малко колата и ми се стори доста шумен двигателя и като проверих маслото едвам имаше малко масло на края на щеката .Не го бях проверявал от 2 седмици някаде и да съм минал около 800-1000 км, а маслото вече е на около 6500 7000 км.До 5000км бях долял около 500 гр., а само днес долях толкова дали може да е от маслото , а то е "урания" наливно .Смятъм другия път да сложа "селения" да видя как ще е с негоПри вас как е с доливането колко доливате.На мен малко и гарнитурата на капака на клапаните пуска трябва и него да го оправя ама незнам кога ще се наканя.
      Пак стигнахме до най-коментираната тема - маслото. Вземи си Селения Турбо Дизел(в София се намира за 9 лева/литъра - на Стамболийски с 10% отстъпка). Ако ти се дават повече пари, може и нещо и по-добрио да си вземеш, Селения ТД е класика.

      Коментар


        #4
        rustson написа:
        500гр. на 5000км и за 2500км още 500гр. много ве човек!! имаш някакъв проблем! търси го!
        От маслото е. Аз бях сложил Тутела преди време и ми лапаше по 2-3 литра на 8000 км и като минах на Селения ТД се закрепих на0,5-1 литър максимум.

        Коментар


          #5
          сега като го сменям ще пробвам със селения.Един познат си блъснал колата браво със същия двигател но си бил купил масло и филтър да го сменя , но вече не му трябва и ще ми го продаде
          Fiat Marea 1,9TD100

          Коментар


            #6
            reiban написа:
            сега като го сменям ще пробвам със селения.Един познат си блъснал колата браво със същия двигател но си бил купил масло и филтър да го сменя , но вече не му трябва и ще ми го продаде
            Виж, задължително слагай масло за Турбо Дизел!

            Коментар


              #7
              Re: гори много масло

              reiban написа:
              преди малко покарах малко колата и ми се стори доста шумен двигателя и като проверих маслото едвам имаше малко масло на края на щеката .Не го бях проверявал от 2 седмици някаде и да съм минал около 800-1000 км, а маслото вече е на около 6500 7000 км.До 5000км бях долял около 500 гр., а само днес долях толкова дали може да е от маслото , а то е "урания" наливно .Смятъм другия път да сложа "селения" да видя как ще е с негоПри вас как е с доливането колко доливате.На мен малко и гарнитурата на капака на клапаните пуска трябва и него да го оправя ама незнам кога ще се наканя.
              Пич, какво правиш бре? Урания е масло за камиони и не е за леки автомобили.http://www.flselenia.com/it/trasporto/index.aspАко е това 5W-30 => доста нисък е вискозитетът за твоя мотор.http://www.flselenia.com/it/trasport...Sito=TRASPORTO
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                ами незнам какво е точно защото е наливно и уж майстора е познат и каза че там слагат на италианските коли такова.Ами само 5w 30 ли има от това масло
                Fiat Marea 1,9TD100

                Коментар


                  #9
                  Не знам дали имат и друго масло, предполагам ,че да, но това определено не е твоето масло.Маслата за камиони отговарят на съвсем други изисквания и са обособени в друга група по ACEA която се бележи с буквата "Е".Все - пак един камион при нормална магистрална скорост поддържа обороти около 1000-1100.Не бих казал, че е фатално да се кара с такова масло, но не е препоръчително.
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    Без да те плаша, ако не се оправи, като смениш маслото... най-вероятната причина е турбото! Има разбира се и други версии, като гумички на клапаните например. Но пък смени маслото, покарай и пиши! Може да нама причина да те плаша!
                    Frontera Sport, X20SE март 1998

                    Коментар


                      #11
                      смених маслото със селения тд 10 на 40 и пак ми гори масло даже ми се струва че гори повече.
                      Fiat Marea 1,9TD100

                      Коментар


                        #12
                        reiban написа:
                        смених маслото със селения тд 10 на 40 и пак ми гори масло даже ми се струва че гори повече.
                        Да не капе от някъде?

                        Коментар


                          #13
                          не капе от никаде малко олива грнитурата на капака на клапаните но не е много, а иначе си върви колата не съм се наканил да е засека от 0 до 100 за колко ще ги направи за да ги сравня с на колегите резултатите за да видя дали наистина си върви нормално или само така ми се струва.
                          Fiat Marea 1,9TD100

                          Коментар


                            #14
                            А ти какво казваше преди, компресия мерил ли си? Знам, че беше я оставял в сервиз за една нощ.

                            Коментар


                              #15
                              да мерих е беше 27 25 25 23 до -8 пали без проблем (по студено не е ставало още)
                              Fiat Marea 1,9TD100

                              Коментар

                              Working...
                              X