Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

помощ 1.9jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    помощ 1.9jtd

    неиска да запали падна акумулатора 36ач dynamik blu VARTA-A8 започнах да го зареждам но незнам как да му сваля капачката за да диша кво да правя

    #2
    Нищо не прави, споко!
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      BO написа:
      Нищо не прави, споко!
      а нивото на киселината как да проверя

      Коментар


        #4
        Бая слабичък ми се струва този акумулатор за да служи вярно на 1.9 турбодизел
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Vladim написа:
          Бая слабичък ми се струва този акумулатор за да служи вярно на 1.9 турбодизел
          с него сам взел колата дали да не купя нов но какъв

          Коментар


            #6
            Мисля, че 72 амперчаса си е стандартния. 36-амперчасов може да сложиш на трабантче, ама на 1.9 дизел... Имам приятел с 2.0 ХДИ ситроен. И неговият е 72 амперчасов.
            _______
            146 JTD

            Коментар


              #7
              60Аh дават по книжка за твоят мотор!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                trustworthy написа:
                Мисля, че 72 амперчаса си е стандартния. 36-амперчасов може да сложиш на трабантче, ама на 1.9 дизел... Имам приятел с 2.0 ХДИ ситроен. И неговият е 72 амперчасов.
                май няма да се побере

                Коментар


                  #9
                  Vladim написа:
                  60Аh дават по книжка за твоят мотор!
                  по ме притеснява това че непожела да запали

                  Коментар


                    #10
                    явно ще требе да се купи нов :D

                    Коментар


                      #11
                      Vladim написа:
                      60Аh дават по книжка за твоят мотор!
                      И аз карах 10 месеца със 54 Ah, при положение, че на този модел му трябва минимум 60 Ah.Преди 2 месеца си взех Искра 74 Ah, необлужваем за 110 лв. от Сливница(между Сточна гара и Лъвов мост в посока Христо Ботев). Много съм доволен от него. С 2 години гаранция е. Ще усетиш разлика при първоначалното въртене на двигателя. При по-малкия акумулатор стартовия ток е по-малък и не може да се достигне необходимото налягане, за запалване и върти с по-малки обороти. Но освен това виж си маркучетата за нафтата дали не е прокапало някое. При мен проблема беше от протекло авансаторче. Огледай внимателно.

                      Коментар


                        #12
                        boobby написа:
                        trustworthy написа:
                        Мисля, че 72 амперчаса си е стандартния. 36-амперчасов може да сложиш на трабантче, ама на 1.9 дизел... Имам приятел с 2.0 ХДИ ситроен. И неговият е 72 амперчасов.
                        май няма да се побере
                        Побира се! Не му бери грижа.

                        Коментар


                          #13
                          doofiat написа:
                          Vladim написа:
                          60Аh дават по книжка за твоят мотор!
                          И аз карах 10 месеца със 54 Ah, при положение, че на този модел му трябва минимум 60 Ah.Преди 2 месеца си взех Искра 74 Ah, необлужваем за 110 лв. от Сливница(между Сточна гара и Лъвов мост в посока Христо Ботев). Много съм доволен от него. С 2 години гаранция е. Ще усетиш разлика при първоначалното въртене на двигателя. При по-малкия акумулатор стартовия ток е по-малък и не може да се достигне необходимото налягане, за запалване и върти с по-малки обороти. Но освен това виж си маркучетата за нафтата дали не е прокапало някое. При мен проблема беше от протекло авансаторче. Огледай внимателно.
                          мерси братче ще ида да погледна а за акумолатора малко ми е далеч софия :D аз съм в козлодуй

                          Коментар


                            #14
                            български ли да взема

                            Коментар


                              #15
                              boobby написа:
                              български ли да взема
                              ами като не чета :D :D :D Но виж също и за капене на нафта. Виж пусках една тема по този въпрос.

                              Коментар

                              Working...
                              X