Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли смисъл от спортни филтри?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли смисъл от спортни филтри?

    Исках да си сложа един филтър на Типото. Бях си харесал един доста зелен с голяма пропускателна способност ( не се води спорт а low restriction ) с който ще ми харчи колицата по-малко пък щяла да върви повече. Като и спортния, и тоя заменя не само филтъра а целия блок. Обаче който и да питам - различно мнение - повече ще харчи, повече динамика ще има, всеки казва -чудеса не стават. Та някой да е слагал на Типо нещо такова? Има ли смисъл? По фирмите рекламират 5 коня и едно муле отгоре?
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    #2
    Говориш за едни и същи неща, спортен филтър, лоу рестрикшън филтър, едно и също. Има филтри, които заменят цялата кутия, има и панелни филтри на мястото на обикновенния. Ефекта от първите са по-осезаем. Цялата идея можеш да прочетеш в сайта на "КН", има много добри обяснения, а ако се поровиш из форума ще видиш и други мнения ,които са писани по твоята тема.

    Коментар


      #3
      Да де ама.....

      Може. Сигурно си прав за филтрите. Обаче в идин сайт гледах разграничение но може това да е условно като се замисля. Интересуваше ме реално има ли смисъл, четох по форумите, много е неясно. Специално за Типо.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Re: Да де ама.....

        geshabeli написа:
        Може. Сигурно си прав за филтрите. Обаче в идин сайт гледах разграничение но може това да е условно като се замисля. Интересуваше ме реално има ли смисъл, четох по форумите, много е неясно. Специално за Типо.
        За разлика във вървенето не съм сигурен че ще усетиш/аз поне не усещам/, но със сигурност ще усетиш разлика във "бученето" като натиснеш по-рязко газта

        Коментар


          #5
          Re: Има ли смисъл от спортни филтри?

          geshabeli написа:
          Исках да си сложа един филтър на Типото. Бях си харесал един доста зелен с голяма пропускателна способност ( не се води спорт а low restriction ) с който ще ми харчи колицата по-малко пък щяла да върви повече. Като и спортния, и тоя заменя не само филтъра а целия блок. Обаче който и да питам - различно мнение - повече ще харчи, повече динамика ще има, всеки казва -чудеса не стават. Та някой да е слагал на Типо нещо такова? Има ли смисъл? По фирмите рекламират 5 коня и едно муле отгоре?
          Хубаво е да си с спортен филтър
          _______________________________________
          0885261834

          Коментар


            #6
            А бе 4е има смисъл има ама трябва да го направиш като хората да го изолираш от топлия въздух на мотора и да мо докараш пресен студен въздух
            Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
            Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
            Ventura garage

            Коментар


              #7
              Има, когато караш с над 6000rpm

              Коментар


                #8
                Аз мисля че само с филтъра не става братле,това с вървенето се постига със доста промени м/у които и филтъра ако си решил да действаш до край хубаво но ако е само до филтъра по добре не се набутвай нямя смисъл.
                FIAT Coupe

                Коментар


                  #9
                  Ако си сложиш филтър трябва да смениш тръбите от двигателя до ауспуха, защото иначе няма смисъл, засмуква много и трябва да изкарва много. По възможност трябва да няма гърнета и чупки по тръбите. Само Ремус и то хубав, да не е някой турски..... :PЗдравей, колега - честит първи пост и моля, прочети Правилата - тук пишем на кирилица!Позволявам си да поправя някои правописни грешки.Zaphod

                  Коментар


                    #10
                    Променя ли се разхода на гориво,ако на автомобил се монтира спортен филтър ???

                    Коментар


                      #11
                      Има смисъл ако е истински(цена минимум 70лв)+спортни гърнета става много добре.Разхода пада относително.
                      sigpic
                      Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                      475HP 11,5/1,9/191
                      YouTube

                      Коментар

                      Working...
                      X